ağlayan insanın kendisine ''acaba ben mal mıyım?'' sorusunu yöneltmesiyle son bulur.
tutulmamış yasların zühurudur.

HAyatının her anında güçlü olmak zorunda olan bir insanın hiç de yabancılamadığı durumdur.

arkadaşlarına, annesine, babasına ağlayamayan, dik durmak için kasan bir insanın alışık olduğu bir durumdur.

Bir çizgi filme bile ağlayabilir böyle zamanlarda insan.

Kaç jerry kaç!
Bak yakalandın yine, alçak tom.
ühüüü..

Yada bir deterjan reklamında iç geçirir insan.

Tüüü, gitti güzelim bembeyaz çarşaf.
Nasıl çıkacak şimdi o lekeler he nasıl?
ühüüü...
nedenin olsa daha mı iyi
(bkz: ahanda ben)
depresyon belirtisidir.
bazen iyidir fakat kaptırmamak gerek yoksa başka sorunlar çıkar ortaya.
göz yaşlarını herkesten saklaya saklaya, içine ata ata artık boğazında düğüm haline gelen duygu yoğunluğunun göz yaşı yağmuruna neden olmasıdır. burun sızlar önce, iç çekişleri gök gürültüsü gibi süsler göz yaşlarını.
aslında çok neden vardır, derinden derinden inleyen.
uzun süre ağlayamama sonucunda meydana gelendir. neden ağlayamamaktır. daha kötü için;

(bkz: hiçbir neden yokken kahkaha atmak)**
Nedensiz ağlanmaz. Vardır geçmişte kalan bir hatırası.
Gözüne toz değil hayat kaçtığından bireyin nedene ihtiyaç duymaması.
geçmişten gelen bir doluluk oranı karşısında, baraj kapaklarını aniden açması insanın.
erkek adama yakışmaz. totoşluktur.
farkında olmadan içinizde pek çok şeyin birikmesidir. Siz nedensiz ağladığınızı sanırsınız ama sinirleriniz bozulmuştur.
gözyaşının ara toplam yapmasıdır. iyidir, rahatlatır.
hiçbir neden yokken gülmekin ota boka gülmek olarak algılanmasından dolayı onun kadar zor durumda bırakmaz, fakat insanların başa çıkamadıkları şeytanları buna da çomak sokmanın bir yolunu bulmuş: ağlayan ezikliği gibi bir hâkir görme bigâneliğine düşürmüştür cahil âdemleri. bu arada gülmenin alacağı tepki de "ne gülüyon lan!" ve ardından gelen tokat, yumruk, tekme ile temiz bir dayaktır.
nedensiz ağlamaz hiçbir insan. içinde bir yerlerde belki de çok derinlerde olan bir şeyler vardır mutlaka ve ne kadar derinde olursa olsun acı bir gün mutlaka belki de hiç olmadık biran da kendini ortaya çıkarır ve hissettirir.
Nedensiz ağlama sorunsalı. Aslında yok öyle bir şey. Birçok sorunun birikmesinden kendini ağlıyor buluveriyorsun. Belki de çaresizlikten.
tam da bugün yaklaşık bir saat önce yaşadığım durum.

geriye ise müthiş bir baş ağrısı, üşüme ve kırmızı gözler kaldı.
nedensiz ağlanmaz. ben dolabı açıp efes göremediğimde ağlaya ağlaya gidiyorum tekele.
aslında her şey üst üste birikmiştir; ama farkında değilsindir.