bugün

Hiç çalışmadım diyenlere inanmayınız külliyen yalandır.Bu kişiler aslında bütün derslere girmiş, deli gibi not tutmuş,sabah 5'lere kadar harıl harıl çalışmış sonra da "bak çalışmadım ama ben çok zekiyim" tavırlarında dolaşan gizli ineklerdir.
(bkz: sınavdan 100 bekleyip 0 almak)
(bkz: sınavdan 0 bekleyip 100 almak)
100 almayı sabahlara kadar harıl harıl çalışmaya bağlayan tembel öğrencilerin , gerçekten hiç denilebilecek kadar az çalışarak sınavdan 100 alan öğrencilere attığı çamurdur. kişinin temeli iyiyse gayet rahat çalışmadan 100 alabilir. doğaldır. *
genellikle sınav öncesinde şu diyaloglar yaşanır:
x: millet sınava çalıştınız mı?
y: yok be çalışamadım.bir iki sayfa okuduktan sonra uykum geldi.bende çalışmayı bıraktım.
z: bende televizyona baktım.dünyanın sonu değil ya.kalırsak bunun yaz okulu falan var.
x: ''iyi be en azından sınıf ortalaması düşük olur''diye düşünür ama nafile

sınav açıklanır:
x: abi batmışım be 20 aldım.sınıfın en düşük notu
y: x sende hiç çalışmamışın be oğlum.sorular basitti.ben 70 aldım
z: bende 75 almışım.attıklarım tuttu herhalde.
x: tutmayın lan beni.
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
bu konuda anlamadığım bi nokta var.o da şu:ilkokul ve ortaokul yıllarında çevremdeki insanlar bunu çok yaparlardı.o zaman da bi anlam vermezdim.sonra biraz büyüdüm ve bunun çocukluk olduğunu anladım.anlamadığım kısım ise üniversite okuyan afedersiniz eşşek kadar heriflerin bunu neden yaptığıdır.bunun bi açıklamasaı var mıdır?zaten bunu yapan insanlar "kendini zeki göstermeye çalışan salak" sıfatıyla anılırlar.bunu bilmeyen yoktur.ve bi insan neden bu şekilde anılmak ister ki?
(bkz: yalancı çoban)
onunde oturan calıskan kisinin kagıdını aynı sekilde kendi kagıdına geciren talebenin vaziyeti
dövecen onları, cunku calısır bunlar ama sınavda millet kopya cekmek için rahatsız etmesin die calısmadım rolu yaparlar.
bu modeldeki insanlar,bu kategoriye de girerler. (bkz: üniversiteye deftersiz gelen insanlar)
öss'de lisans için baraj 120 iken normal karşılanacak bir olaydı.
o gün sevgili kul olup, eşref saatini yakalamış olmaktır.
büyük ihtimal kopya vermek istemeyen bir kızın yapacağı şey.
-kaç aldın cansu
-100 aldım
-oooo çalıştın sabahlara kadar desene
-ay hiç çalışmadım fallaa
-hayret bizim hayri hoca esmer sevmezdi ama neyse *
-n demk istiyosun sen dommuuzz, sölicem seni hocaya
olası bir karambol yemek uzere olan ogrenci cumlesidir...

(bkz: olmeden onceki son sozler)
özellikle lise çağlarında meydana gelen olaydır.
kendi tecrübelerime dayanarak sölim ki kısa şişko ve gözlüklü bir kız eğer sınav dan önce ay ben hiç çalışmadım derse tamamen sınavda sana kopya vermemek içindir.100 alacağım ama sana bir gıdım kopya koklatmam sende çalışsaydın demenin başka bir yoludur.eğer sınavdan sonra ağlarsa 90 alacaktır yok ağlamaz ise 100 kesin gibidir.
bizzat şahit olmuşumdur bu tipler *tuvalette ders çalışırlar saatlerce hacet giderirler.
yalanın dik alasıdır en çok çalışan insan söyler bu şu demektir sakın benden kopya isteme niye lan hiç çalışmadım
üstün kopya çekme yeteneği olan ya da kopya çekilecek insanın yanına otumayı başarabilen yetekli birey.
ben çok zekiyim demenin mütevazi bir yoludur. herkese nasip olmaz, her söyleyene de inanmamak gerekir.
yılların yalanı. (bkz: yalan olduğu halde kullanılan laflar)
bunlardan bir tanesini aramam sonucunda hicbir sey bilmedigini iddia edip ustune bir de bana konu anlattirmis, moralimi yerine getirmek suretiyle telefonu kapatmistir. bir aydir gormuyorum, bana nasil 30 ustunden 30 aldigini aciklayamiyor olsa gerek.
bu cimleyi kuran öğrenciler genelde "ya olamaz 95 alamam benn!!!" diye ağlarlar da...
olur böyle şeyler, beden eğitimi dersi niçin var ?
gerçekten çalışmamıştım nasıl oldu anlamadım diyen ama aslında cok çalışıp çaktırmayan ögrenci tipi.