bugün

(bkz: nasip olur mu be)
genelde yakın arkadaşınız olur bu tipler. hiç çalışmadım yaa hoff triplerine girip sinsi sinsi sonra gidip 100 alırlar.

iki yakanız bir araya gelmeyecek olm.
(bkz: bilen adamlar)
sınavda etrafına çalışmamış ve kopya çekmek isteyen azami 3-5 kişiden kurtulma yöntemidir.
sınavdan sonra da azami 5-10 küfür yersiniz tabi. *
en gıcık olunan durumdur.
sınavdan kötü bekliyorum diyen arkadaşın kalkıp 100 aldığını duyunca delirirsiniz
kendi notunuzu unutup ulan bu yavşak nasıl 100 aldı diye sorar sorar durursunuz.
sınıfda kendilerine kin ile baktığımız insanlar tarafından alınan not ve söylenen söz.
yalan söylemektir. hiç çalışmadım ama kafam alıyo, ben sizden daha zekiyim görünümünü vermek için söylenmiştir. asıl amaç bu değildir. insan neden bunu söylediğini bilmez ama bilinçaltında vardır bu ibnelik.
(bkz: sigmund freud)
(bkz: taş yok mu taş)
sinir bozucu insandır. yok yok insan değildir. sınav öncesi kalkıp bana anlatırmısın hiç çalışmadım diyerek ağlayan zırlayan tip sınav sonucu 100 alır. 100'e kadar saydırıp dötüne 100 kağıt sokulasıdır.
çok sinir bozucu durumdur. sen eşekler gibi çalışıp 80 i zor kurtarırsın. ama sınavdan önce hiç kimsenin çalışmadığını bildiğin için rahatsındır. belki çan eğrisi olur da 90'a çıkarım gibisinden hayaller kurulur. sonrasında hoca elinde kağıtlarla gelip de 100 dediği zaman o ineğe, yıkılırsın. şoklara girersin. bütün umutların tükenir. o an onu boğazlamak istersin. ders bitince gidip sorarsın: hani lan hiç çalışmamıştın? aldığın cevap şoke edicidir: e baktık 4-5 saat işte. yorum senin sözlük. umarım nefretimi yansıtabilmişimdir.
sınava ineklemesine girip çalışmamış ayağına yatan öğrencinin başına gelen -kendince- en güzel olaydır.
-hani çalışmamıştın?
sorusuna söylenecek kem küm'ü her daim vardır.
(bkz: dersi derste dinlemek)
sevişip içine boşalmadım demek gibidir. birkaç ay sonra gerçekler anlaşılacaktır.
bir ay evvelden hatta dönem başından beri gece gündüz demeden ders çalışılarak alınan sonuçtur. Ama bu işi yapan öğrenci. arkadaşları tarafından değişik terimlerle tanımlanacağı için bu olaya hiç çalışmadım diyerek çözümleme getirmeye çalışır.
çaktırmadan daha fazla bir not olsa onu da alırım demektir. (bkz: sersem)
bazı ayrıcalıklı kişilerde gerçekleşebilen bir eylemdir. Gerçekten hiç çalışmamış olup da 100 alınabilir. bu kişinin dersi gerçekten dinlemesinden kaynaklanır. bir de inek diye tabir ettiğimiz türler söyler bu sözü. işin gerçeği sabahlara kadar çalışmıştır ama bunu herkese inkar etmektedir.
en ağır küfürleri hakeden davranıştır. bir de bunu yapan, huy haline getirmiştir artık bağımlılık mıdır, nedir? her sınavdan önce "ben hiç çalışmadım ya ne yapcaz sınavdaaa?" diye veryansın eder ki her ne hikmetse bu veryansı ettiği kişi genelde son günlerde çalışmalarla sınırdan geçen kişilerdir.
bu davranışı huy edinen kişilere sesleniyorum: yemiyoruz artık kardeşim, git kendin gibi birine yap bu numaranı.
eğer ki sınavı algoritma tabanlı bir ders*ten ise olması gerekendir. çünkü bir kere o algoritmayı aldıktan ve programlamadaki bazı terimleri öğrendikten sonra sınavınız çok kolay geçecektir.

hatta bu tip derslere çalışmak büyük aptallıktır bence. çünkü, hoca hiçbir zaman derste anlattığı programları falan sormaz sınavda. gidipte harıl harıl onlara çalışırsanız sıfır alan inek oluverirsiniz alim allah.

sınavdan önce çok çalıştım diyen kesin sıfır, hiç çalışmadım diyen kesin 100 alır. çünkü bilmeyen çalışır. ne kadar çok çalışırsan o kadar az biliyorsun demek olduğu için sınavdan daha düşük not alırsın.

sonuç olarak tanım: her zaman yalan olan şey değildir.
sınavdan belki de bir gece önce hiç çalışmamıştır , yoksa o konuyu eşşek gibi biliyordur, ne var yani dimi ama?
Zeka kompleksi olan insanlardır. Böyle yaparak ne kadar zeki olduklarını göstermeye çalışırlar. Ayrıca insanı 'acaba ben mi çok salağım' sorusuyla maruz bırakırlar. Ancak belli bir süre sonra anlarsınız ki hiç çalışmıyorum diyen adam aslında her sınavdan önce sabahlar ve anormallik siz de değildir.
sık sık yaptığım eylemdir. sınava gerçekten çalışmayıp, dersi derste dinleyip sınav günü okulda küçük bir tekrarla çok rahat meydana getirilebilecek hadisedir.
kendini olduğundan zeki göstermeye çalışan kişilerin başına gelen olaydır. her an ders çalıştıkları için başarılarının zekalarından değil de inekliklerinden kaynaklandığı şüphesine düşerek bunu örtme çabasına giren kişilerin başına gelir. anca bu kişilerin çevresinde mutlaka 1 saat çalışıp aynı notu almış kişiler de vardır.
ODTU Sosyoloji bölümünde herkesin uyguladığı taktik. hayır çan eğrisi bile yok derslerde...
eğer siz kötü not almış ve üstüne bunu diyen tiplerle aynı ortam içindeyseniz sinir katsayı oranınız bir hayli artacaktır.
Daşşak geçmenin bir başka yoludur.Bıyık altından kısım kısım gülünerek taçlandırılır bu eylem.
güncel Önemli Başlıklar