bugün

kadınların cinselliklerinin yasaklandığı, ayıp sayıldığı, yasaklandığı toplumlarda sıkça rastlanılan kadın tipi. Genellikle az gelişmiş ulkelerde gözlemlenir.
''kadınlar orgazm sırasında erkeklerden 7 kat fazla zevk alır'' teorisi doğruysa ''düşmanımın başına vermesin'' denicek durumdur.
bir kadın için gerçekten kötü bir durum.bu zevki tadamadan ölmüş olmak gerçekten üzücü.
örümcek beyinli bir grup insan müsvettesi kadınların da sünnet edilmesini emretmiş. klitorisi kesilerek kadının cinsel ilişkide zevk alması engelleniyor bazı ülkelerde. mazallah kulları onları memnun ederken kendisi de mutlu olur da günah işler...
(bkz: orgazm olurken ölen kadın)
güneydoğu ve doğu anadoluda yaşayan kadınların yüzde çoğu...
mastürbasyonun günah olarak ve korkunç şekilde cezalandırılacağı konusunda * "kulağı çekilerek" telkin edilen ve en azından bu yolla kendi cinselliklerini keşfedememeleri sonucu ilişki esnasında kendisinde orgazm dürtüsü tetkiklenememiş olan çoğunlukla ülkem kadınıdır. yazıktır. daha kötüsü ise ilişki esnasında korkan kadındır ki allah korusun yolun sonu vaginismus'a kadar gidebilir.
(bkz: hic orgazm yasamadan olen erkek)
(bkz: yaşar yaşamaz)
"orgazm ya$amiyorum, eksikligini de hissetmiyorum." *
ovaryum'u olmayan, sadece vaginası olan kadındır belki de.

(bkz: demet akalın)*
kültürel koşullardan ileri gelen sebepler bu hususta önemli olsa da cinsel devrim çağının bayraktarları da aynı dertten mustarip olabilmektedir. her yaşadığı şeyi herhalde orgazm bu olsa gerek diye addederken biten ömrün sahibi de olabilir.
(bkz: rahibe)
büyük ihtimalle "orgazm" denen bir şeyden haberi dahi olmadan ölmüştür.
mezar taşına "paket açılmadan iade edildi" yazılması muhtemel kadındır.
yaşamı boyunca sevişmesini, kadın anatomisini bilen erkeğe rastlamayan kadın.
birlikte olduğu erkeklerin alayı boktan olan kadındır.
(bkz: yazık)
fransızların orgazm ı "küçük ölüm" olarak tanımladıklarını düşünürsek eğer denilebilir ki fransızların bu tabirine fransız kalmış, başka bir deyişle de adım atmadan koşmaya başlamış (bitirmiş ?) hatun kişisidir.
(bkz: çılgın bakire)
(bkz: aseksüel kadınlar)