bugün

solosu bu dünyadan uçuran şarkı.david gilmourun ellerinde öperim.
David gilmour'un müzik ilahı olduğunun kanıtıdır.
echoes ile birlikte müziğin ulaşabileceği son nokta olduğunu düşündüğüm iki pink floyd başyapıtından biridir.
ben böyle ergen irisi hayatımın 10 yılını ''eneder berek en de veeeeeeerlll yeaaa'' diye geçirmişim ya bu abilerin değerini yeni yeni anlıyorum. dinleyin mesela bunu saatlerce.
saatlerdir dinlediğim çok sevdiğim pink floyd şarkılarından birisidir.
22 yıl oldu ve hala benzerine yakın tek bir şah eser daha meydana getirelemedi.
Yıllar önce lisedeyken keşfettiğimde deli gibi durmadan dinlediğim bir Pink Floyd şaheseridir.Slide gitar solosu adamı kendinden geçirir.
içinde bulunduğumuz ana cuk oturan pink floyd şaheseri.
7 dakikalığına -pardon 6.59 sn- bu taraftan çıkarıp diğer evrene yollayıp getiren pink floyd parçası.

şarkı bitince dönünce birkaç doz daha istiyorsunuz.
(bkz: ben düşerken yükseklerden)
Duyguların en yoğun hali.
Harika harika harika !
yoğun duygular hissettiren Pink floyd'un harika eseri..
Yağmurlu havada sigara içerken dinlenilmesi gerekir.
Efsanevi şarkı. Yolculuk esnasında dinlenmelidir.
Çan sesleriyle bezenmiş müthiş bir pink floyd şarkısı..

Sakin zamanlarınızda dinleyiniz.
the grass was greener kısmına eşlik etmeyen net sözleri bilmiyordur. yoksa nasıl edilmez amk.
bu parçanın solosu bir mezarlığın adresini tarif ediyorsa eğer, orada kendime küçük bir mezar seçip sessiz bir şekilde beklemeye hazırım. dışarıda olup bitenler umurumda değil, toprağımın üzerinde gezinen insanların bıraktığı o hüzünlü hikayeler bana yeter. sonsuza dek.
Comfortably numb'un eline verir.
--spoiler--
gitar ağlıyor.
--spoiler--
The grass was greener
The light was brighter
When friends surrounded
The nights of wonder

Kısmı insanı evrenin dışına çıkartan mükemmel bir eser bunlar da olmasa insan gerçekten nasıl gerçek sanatı duyabilecek bilmiyorum en üzücüsü ise bu eserden haberi olmayan milyonlarca insan var.
bir zamanlar dinlemeden uyuyamazdım.
Bağımlılık yapan pink floyd şarklılarından bir tanesi.
Uzun yolculuk eseri şehirler arası bir seyahat yapıyorsanız Takacaksınız kulaklığı kollarınız da birbirine bağlayıp başınızı cama yadlıycaksınız sonra başlayacak yedi dakikalık dünya fışı deneyim gilmour un solosunda kaybolacaksınız ayrılık çanları eşliğinde bitti mi hemen geri saracaksınız parçayı baştan sonra yine ver elini the grass was greener.
Özlemin ilahisidir insanlığın elinden çıkamayacak kadar mükemmeldir yeryüzündeki bütün güzellik mükemmellik tanımları bu eserin yanında kırıntı kalır dinlemeyen kimse bilemez pf high hopes ile 1994 te zamanda yolculuğu keşfetmiştir ve inanın ki geçmişe gitseniz hayatınızda özlediğiniz her ana tekrar şahitlik etseniz yine de size geçmişi bu denli gerçek yaşatamaz tekrar tekrar yineliyorum kesinlikle insan elinden çıkamaz böyle bir eser şarkı gibi basit bir tanımın böyle bir eser için ne kadar boş bir kelime olduğunu düşünüyorum insanı hayattan öyle bir soyutlar ki adeta duyu dışı bir deneyim yaşatır size ve tüm imkansızlıklar karşısında sonsuz bir nehir kadar gözünüzün alamadığı ufuklar kadar umut yükler size en önemliside forever and ever kısmıyla bütünleşip sizi göğe yükseltecek solosudur ve an itibariyle göz yaşlarımı sonsuz nehre akıtmıştır bir insanın ölmeden mutlaka bu eserin deneyimini yaşaması gerekmekte. Tüm kaybettiğimiz tüm sevdiğimiz ve tüm yüreğimizden silinip giden şeyler adına.
güncel Önemli Başlıklar