bugün

insanın şu hayatta, kazık yemesindeki, ihanete uğramasındaki, aldatılmasındaki, terk edilmesindeki, kalp kırmasındaki, can acıtmasındaki vs vs... en büyük etkendir, herkesi kendin gibi zennedersen, hem zarar görürsün, hem de empatiden uzaklaştığın için zarar verirsin güzel kardeşim...
insani olamamaktir.
(bkz: take me as i am)
fazlasıyla iyimser olmaktır.
eğer iyi biriyseniz, bu özelliğinizi saklayamadığınız sürece bol bol kullanılacağınızın işaretidir.
aptallığın ve sonucunda yenilmesinden kaçınılmayan kazıklar...
insanın aptallığını gizlemek için kullandığı bir araç. zaten herkes kötü bi siz iyisiniz mına koyim.

(bkz: kimsenin iyi olmak zorunda olmadığı gerçeği)
en büyük enayiliktir. herkesin bir " b " planı varken sizin neden yoktur ki? sorun burada başlıyor işte.
insanlardan nefret etmeyi gizlemek icin oynanan bir roldur.
başıma ne geldiyse bundan geldi zaten. Her zaman aynı şeyleri duymuşumdur annemden de babamdan da. insanlara çok fazla güvenmişimdir, kazıkcığı yemişimdir sonrasında bu cümle tokat gibi söylenmiştir yüzüme. Ders almamıştım uzun yıllardır. Ama sanırım artık aldım dersimi. Sanırım diyorum yine ters köşeye yatabilirim, hayat bu. ee ne de olsa bir insanın kendi kendine yaptığını köylü birleşse yapamazmış.
aptallıktır.
insanı hep çıkmazlara ve istemeyipde yaptıklarını izlerken görmek demektir. isyanında olsa, yaparsın. neden?
herkesi kendin gibi sandığındandır.

iyiysen iyidir herkes, ama madalyon iki yüzlüdür unutmayasın ..
kendine yazık etmektir.
tehlikeli bir şeydir, hayatta başarılı olamazsınız.
sıklıkla düştüğüm hatadır ki bu yüzden nice yanlış insanla arkadaşlık kurdum, nice yanlış insana değer verdim aynı zamanda da nice doğru insanı kaybettim. güvendim önüme gelene, saflık ettim ben. herkesi kendim gibi iyi bildim, herkesi kendim gibi sana dokunmaya kıyamaz bildim...
(bkz: hayatın acımasız olduğunun anlaşıldığı anlar)
islami olarak uygun olmayan bir eylemdir.
insanları olduğu gibi kabul edememe durumu.