bugün

okumayanlardan daha üstün oldugu kesin kitaptan bişey öğrenmese bile kelime kapasitesini arttırıp diksiyonunu düzeltir.
okumayanın kendini bir bok sanmasından daha iyi olan durumdur.
okuduğu kitaba bağlı durumdur.
hayatımda nefret ettiğim insan tipi olmaları dışında bir de bilgelik taslayan şahıslardır. aha işte o değil de asıl sorun okudukları kitaplar. bakınız ki bunlar aslında bilim-kurgu gerçekle alakası olmaya kitaplar okuyorlar. işte üstüne o harika, muhteşem * * kurtlar vadisini izleyip israil hakkında kurgu dolu sözleriyle atıp tutması. aaa bak lan bu bu olmuş amerika aslında 1800'lerde kurulmuş osmanlıyı o yıkmış falan filan diye atıp tutması beni yarıp geçen durumlardandır.

o tip insanlar kesinlikle kitap okumamalı!
olay ben ve kitap okumayan öküz arasında geçmektedir.

öküz: hacı varya ben kitap okumadığım halde bu kadar zekiyim. Bir de kitap okusam!
ben: ?????
öküz: hehhe verecek cevap bulamadın değil mi?
ben: gene de okusan iyi olur.
öküz: çok okuyan değil, çok gezen bilir...
kitap düşmanı mala/sığıra/öküze oranla çok daha saygı duyulası birey tutumu..
normal olan durumdur. zira zaten kitap okuma oranları yerlerde olan bir toplumun içinde bile, her gün oturup yarım saat-bir saat kitap okumak büyük bir olaydır.
(bkz: bir bok olmak)

bir bok olmak iyi bir şey midir ki bu insanlar kendilerini öyle sanmaktan mutlular. ayrıca benim fikrim kitap okuyan insanlar eğer iyi olarak niteleniyorsa bir boktur efendim en azından okurlar.
neredeyse hiç okumayan insanların kendilerini ulu bilge dandoldenyus sanmalarından iyidir.
kendini bi bok sanan gerçekten bi boktur.
kitap okuma oranının yerlerde gezdiği bir ülkede doğru yapan kişidir, kendini bir bok sanmalıdır. bok da olmadı şimdi, aklı başında diyebiliriz bu kişiye kısaca.
her kitap okuyanı entel ve bilgin sanan kişiyle onun durumu aynıdır.
--spoiler--
orospu olacaksa da okumuş orospu olsun.
--spoiler--

okumak iyidir bir yerde.
bilgeliği çok yanlış anlamış bünyelerin dramıdır. "erdiğin duyulursa çıkarsın ermişlikten" diyor üstadım. aynı şekilde, elde ettiğin yahut sana bahşedilen bu birikimi has yollara kanalize etmek yerine başlıkla ilintili olarak "bok yoluna" harcıyorsan okuduğun kitaplar sana koca bir bilgelik ve entelektüellik yanılsamasından başka hiçbir şey kazandırmaz.
Bir iki kitap okumakla olmaz, elde dolaştırmakla hiç olmaz, hele öyle saçma sapan sırf çıktığı zamanlarda favori oldu diye alıp okumak aptallıktır. Her okuyanda bilen kişi değildir ne okumuş ama cahiller vardır etrafımızda.
türk insanının mantalitesini ortaya koyan başlık.
Kitap okumayan kisinin boyle basliklar acmasinin normal oldugunu goruyoruz efenim. Bende okumuyorum bu demek degildir ki bilgisiz ve kultursuzum. Okuyun canlarim okuyun sonra neden bu kisilikler boyle entryler giriyor diye sormayin.
güncel Önemli Başlıklar