bugün

ayda asgari ücretin 3 katını yeme başarısını gösteren, özel üniversitede okuyor olması muhtemel hüptiriktir.

ulan öğrenci halinle ayda 1500 lira harcıyorsan sen niye okuyorsun ki? bari okula gitme kantin masrafı yapmazsın.

edit: başlık başıma aney. emin değilim lan, ben açmış da olabilirim. ama sanmıyorum. ona göre yani. "sana ne lan troll?" demeyin, yadırgarım.
devlet kredisiyle 3,60 gün her gün 50 milyon yiyecek öğrencidir.
bu öğrecinin olmaması durumunda ülke ekonomisinin çökebileceğine delalettir.
(bkz: yemeyenin malını yerler)

zorunlu edit: bu öğrenci aynı zamanda,günlük 20 lira biriktirme potansiyeline sahiptir ve yanında bir öğretmen çalıştıracak gücü vardır.
çok değil iki tane bedavacı arkadaşın varsa farkına varmadan yiyormuş insan.
maddi durumu iyi olan öğrencidir. en azından ailesinin ki...
borsada iyi tüyolar veren dost sahibi öğrencidir.
özel okulda okuyan üniversite öğrencisiyle aynı öğrencidir.
arabada 5 evde 15, hoşuna da giderse evde 30'unu yediği görülmüştür.
her gün iddaa oynayan öğrencidir. hep de kaybeder. salaktır işte oynayacaksan 5 milyonluk falan oyna..
(bkz: kardeş biraz yavaşla da motorun soğusun)
para yiyen öğrencidir. yazıktır, harcasın o parayı. daha çok yer. ***
concon olma yolundaki ogrencidir.
yediği paralar bursla geliyorsa gözüne dizine durası öğrencidir.
tikidir. *
peniselindir kendisi.
mühtemelen özel üniversitede okuyan öğrencidir. Okuldaki günlük tabuldot fiyatı 12.5 tl olup sabah kahvaltı öğlen yemek ve aralarda içilen çay kahveyle bir gün içinde 50 tl yi çok çabuk duman edebilecek öğrencidir.. Okul kantini ucuzdu da biz mi 20 tl ile yetinmedik diyen öğrencidir..
(bkz: vay ibne)
babası kara para aklayan öğrenci tipidir.
günlük harcaması ;

65 kuruştan 1,30 tl yol parası olsa
öğle yemeği üniversite yemekhanesinde çıkan 1,75 tl'lik yemek olsa
akşam yemeği 2,5 tl yurtta çıkan sadece ana yemek olsa
1,5 tl'de internet olsa

7 tl harcayan ben ile mukayese bile edilemeyecek kişidir. işte abicim bunlar piyasa, şimdi kim hergün 7 lira harcayan üniversite öğrencisi diye konu açar. yok işte, kızlarda bunlara bakıyor zaten. *
neyse şaka maka 7-10 arası harcayabilmek için bi tarafını yırtan biriysem, benim bu kişiye küfretmemde bi sakınca yoktur demi ?
okula giderken yol parasının çok, okuduğu okulun kantini pahalı ve okulda da kantinde geçirecek çok zamanı olan öğrencidir.
(bkz: her gece elli gram et biktim senden julyet)
(bkz: bir öğrencinin günlük harcaması) *
müneccim mertebesinde iddaa oynamaktadır muhtemelen.
En kısa zamanda kendisiyle arkadaşlık kurmak isterim.

Malum öğrenci halimle bazen 3 gün aç kalan ben günde 50 lira yiyen adamla arkadaşlık kurarsam fena da olmaz.
(bkz: afiyet olsun)