bugün

senaryo , kurgu , görsellik , kamera açıları ve oyunculuk yönlerinden çok uğraşıldığı ve yapılan işin kaliteli olduğu kolayca görülebilen, her bölümü sanki bir sinema filmiymiş gibi zevk veren doyumsuz dizilerdir.

zannımca bu diziler şunlardır:

(bkz: game of thrones) , (bkz: sherlock) ve (bkz: breaking bad)

edit:imla
person of interest mutlaka izleyin.
adanalı vardı bir aralar odur.
american horror story.
akasya durağı efendim. öyle bir dizi düşünün ki dizinin içinde, zencisinden tutun kosova göçmenine, dolandırıcısından tutun babacan patrona, karadenizliden tutun fakir ama gururlu gencine karakterleri muhtelif aksiyonların içinde görebilirsiniz.

o değil de asıl düşündürücü olan ben tv dahi adam akıllı izlemezken tüm bunları nasıl biliyorum? asıl filme esas olan nokta da bu olsa gerek.
(bkz: arka sokaklar)
Black mirror.
Behzat ç. abi. Geçen trt'de (bkz: böyle bitmesin) diye biz diziye denk geldim. 15 dk. falan da izledim boşu boşuna. Adamlar bir günde o kadar olay yaşıyolar ki inanamazsın. Dış çekim hiç yok nerdeyse, hastaneden olay yerine, olay yerinden karakola falan atlıyorlar sürekli ama gün bitmiyor arkadaş. (bkz: behzat ç) de öyle miydi? - Aga cinayet var. Hurraa araçlara. Ahh ulan, özledik amirim!
(bkz: ezel)
tabii ki ezel.
the walking dead.
(bkz: 24)

Kiefer Sutherland farkı diyoruz.
Doctor Who. Adeta film tadında.
yazılması farzdır bence... hannibal
prison break, the x files, spartacus kesinlikle kafaya oynar.
(bkz: leyla ile mecnun)
dı volking det, bıriking bed, prizın bırek filan, öyle şeyler.
(bkz: arka sokaklar)

her bölümü 1970'li yıllarının geri zekalı türk filmlerine benzer.
(bkz: pis yedili)

işin şakası bir yana, bu konuda sherlock ve vikings'i tek geçerim. game of thrones ve band of brothers da bu kafaya oynar.
prison break.

breaking bad.

game of thrones.

sons of anarchy.

lost.
(bkz: game of thrones)
(bkz: house md)
(bkz: sherlock)
örnek gösterilebilir.