bugün

bana hep olan eylem. ulan bir kere de memnun çıkayım şu berberden. ama yok, o saçlar kısaldığı zaman yaşadığım hüzün, evlat acısı gibi koyuyor bünyeme.
Bugün yaşamış olduğum hüzündür....

bir arkadaşın kuzeni dükkan açmış, deneme amaçlı traş olmak için oraya gittiydim. Çocuğu da az çok tanırım işte. Zaten sıra falan da yoktu, hemen aldı beni koltuğa...

B : berber.
s : ben.

B : nasıl yapalım abi ?
S : valla kardeşim yanlardan hafif al, üstleri biraz kısalt, böyle nick bateman gibi olsun işte.
B : o kim abi ? Tanımıyorum.
S : dur sana fotoğraf göstereyim, daha iyi olur herhalde.
B : aynen abi görerek yapınca daha iyi keserim.

( instagramdan nick bateman' nın yaklaşık 10 fotoğrafını gösterdim )

B : abi sen bu lavuktan daha yakışıklısın, traştan sonra daha da güzel durur.
S : eyvallah bilader, güveniyorum sana...

Traş başladı, ara sıra yönlendirme yaptım, abi merak etme yıkayınca daha güzel olcak, yok ara makası falan derken, çocuk bildiğin saçlarımı sikti.
eve geldim, kafamı yastığın altına soktum, çıkarmıyorum şuan. Herhalde bir ay evden çıkmam ben....
kro berberin apaçi saç şeklini mümkün mertebe saçınızda görme isteğinin sonucudur.
bu apaci modeli modayken her berberde tras sonunda sacma oneriler gelirdi. abim su yanlari cizeyim mi, kaşa cizik atayim mi, favorileriler uca dogru sivrilsin mi, enseleri uzun birakayim mi, vs vs...
bu ne bee. gerci tum bunlar cristiano ronaldoda da vardi ama ona apaci diyen yoktu. wtf???
dünde başıma gelen hadise

Gavat herif kısacık kesti güzelim saclari.
Çok vahim durum
Üzülmek istemiyorsan kimseden birşey bekleme.
istisnasız her berber çıkışı yaşanır.
yaşadığım hüzün. beckham gibi olsun istersin, mahmut tuncer gibi olur. *
Yaşamadığım hüzün. Don değiştirir gibi berber değiştirirseniz olacağı o amk.

Son 2 yıldır şöyle yap bile demiyorum. Oturuyorum her zamanki diyorum. Çocuk değilseniz, iletişim probleminiz yoksa ve berberiniz de kaliteliyse böyle bir sonuç olmamalı.
yıllarca süren taşınma sürecinden ötürü sık sık berber değiştiren er kişinin yaşadığı hüzündür. iyi mi kötü mü dükkana bakıp bilemiyorsun ki mk. mesela elli kere abi enseyi öyle yapma diyorsun ama o illa apaçi stayla yapıyor o enseyi. diyorsun üstlerden biraz daha al yok olmaz saçları dikemezsin diyor. diyorum mk ben saçları dikmiyorum normal kendi haline duruyorlar işte yok wax sürünce şekil almaz diyor. ulan godoş ömrümde wax kullanmadım ben diyorsun o zaman sana wax satalım hemen bi dene diyor. sonrasında da ucuz parfümünü sıkıp, o aşırı kuvvetli saç kurutma makinasıyla sizi iyice sike benzetip dışarıya salıyor. eve gelene kadar otobüste kafamı nereye soksam acaba g.tüme mi soksam da bu rezillikten kurtulsam diye iç geçire geçire evin yolunu buluyorsunuz. daha sonrasında ise 2 hafta evden çıkmak yok zaruri ihtiyaçlar haricinde.

hayır her şeyi geçtim, berberlerinin alayının ruh hali bozuk, laf bile diyemiyorsun usturayı saplar bu bize diye. o yüzden siz siz olun ömrünüz boyunca mümkünse tek berberiniz olsun.