bugün

her berber çıkışı yaşanan acı hüzün

yıllarca süren taşınma sürecinden ötürü sık sık berber değiştiren er kişinin yaşadığı hüzündür. iyi mi kötü mü dükkana bakıp bilemiyorsun ki mk. mesela elli kere abi enseyi öyle yapma diyorsun ama o illa apaçi stayla yapıyor o enseyi. diyorsun üstlerden biraz daha al yok olmaz saçları dikemezsin diyor. diyorum mk ben saçları dikmiyorum normal kendi haline duruyorlar işte yok wax sürünce şekil almaz diyor. ulan godoş ömrümde wax kullanmadım ben diyorsun o zaman sana wax satalım hemen bi dene diyor. sonrasında da ucuz parfümünü sıkıp, o aşırı kuvvetli saç kurutma makinasıyla sizi iyice sike benzetip dışarıya salıyor. eve gelene kadar otobüste kafamı nereye soksam acaba g.tüme mi soksam da bu rezillikten kurtulsam diye iç geçire geçire evin yolunu buluyorsunuz. daha sonrasında ise 2 hafta evden çıkmak yok zaruri ihtiyaçlar haricinde.

hayır her şeyi geçtim, berberlerinin alayının ruh hali bozuk, laf bile diyemiyorsun usturayı saplar bu bize diye. o yüzden siz siz olun ömrünüz boyunca mümkünse tek berberiniz olsun.