bugün

dünyanın görülmeye değer yerlerini görmüş amerikada görmeye değer bi halt olmadığını bilen insandır.
amerikanın bütün numarası olan los encılısın niv yorkun nesi var görülecek.
(bkz: hanım bak her zengin amerika ya mutlaka gidiyormuş)
work and travel olayına girmemiş insandır.
avrupa'da görülecek çok daha fazla şey olduğunu bilip zaman, para ve enerjisini önce avrupa'da harcamaya çalışan insandır.
(bkz: çok afedersin sıfatın nedir)
önemli olan gidip gitmemek değildir. önemli olan kimin gittiğidir. parası olan öküzler gider ama sanki analarının memleketi gibi hiç umursamazlar sözde çok kuğullardır. ama normal bi insan evladı gider onu çok etkiler amerika ilham alır o ülkeden. o yüzden giden herkes bi bok olmuyor.
(bkz: sen gittinde ne oldu)
aslında amerika'ya hiç gitmemiş insandır.
amerika'yı ışıltılı gökdelenlerden ibaret sanan insandır.
(bkz: fakiriz)
(bkz: fakirsiniz)
(bkz: fakirler)
(bkz: amerika bana gelsin)
gitmiş görmüş insandan tek farkı, wal-mart (büyük ve daha ucuz migros), red lobster (ıstakoz), olive garden (italyan yemeği) ve roller coaster (tatilya ekspres) unsurlarını bilmeyen ancak parantez içi unsurları denemişse hiçbir şey kaybetmemiş insandır. Olay çılgın partilerse eğer, marmaris, alanya (auditorium) ve olympos'ta da mevcuttur bu partiler, macdonalds ve burger burdakinin aynısı tek farkı refill (sınırsız içecek) olması bunu da ikea'dan karşılayabilirler.
gidene kadar hatta gittikten sonra teroristmişsin gibi davranıldıldığını bilen insandır. * * * *
grand canyon'ı, niagara'yı, yellowstone'u, santa fe'yi, mesa verde'yi görmemiş insandır.

sikmişim new york'u, los angeles'ı.
birçoğu türkiye'nin çok süper bir yer olduğunu düşünür. "biz niye amerika gibi olamıyoruz?" diye kendilerine sormazlar. halbuki nedeni gözünüzün önünde duruyor. hatta kafanızda duruyor.
"yemişim amerikasını" sözleriyle cevap verilecek cümledir.

not: amerikayı bedava tatil verseler gidilmeyecek ülkedir. demokrasi adı altında başka ülkelere zarar veren ülkeye gitmek istememek salaklık olduğunu düşünmüyorum.brezilya olabilir.
giden salaklardan pek de farkı olmayan kimselerdir.
(bkz: ben sana amerikaya gidemezsin demedim)
bazı salaklarda oraya gittikleriyle övünür. mesela ben orada yaşıyorum seni gidi fakir!
(bkz: bir trollü ciddiye almak)
salak değildir, fırsatı olmamıştır.
(bkz: hayatında hiç amerika ya gitmemiş salaklar) başlığını açan salaktan çok farklı insanlardır.
amerika'ya gitmiş salakların dışında kalan salaklardır. keşke gitselerdi. bütün salaklar orda olurdu canımız salak istediğinde gider alırdık.
sen hala amerikaya mı gidiyorsun? elalem uzaya gitti be denilesi durum.
amerika'ya gitmemiş insan salak oluyor ise, demek ki bu dunyaya salak geldim salak gideceğimin resmidir. amerika'yı gitmeyi bir bok zanneden bir akıllı olacağıma, hiç gitmemiş bir salak olurum daha iyi.
gerek yok zaten sağolsun ekonomisiyle askeriyle topuyla tankıyla kanlı elleriyle kendileri her gece yatağımıza kadar geliyor.
salakalar gitmemişken asalağın birisinin gitmesi sevindiricidir.
efendim amerika ya gidipte gitmemiş insanlara salak demek sonradan görmüşlüğe girmektedir. kişi amerika da doğmamış olmasına rağmen amerika ya gidipte doğduğu topraklar hakkında böyle sözlerde bulunup yaşayanlarına hakaret etmeside ayrı bir boyuttur. kişi amerikayı görmekle en iyisini yapmıştır efendim umarım bu topraklara bir daha dönmezsin.