bugün

su götürmez gerçektir.

insan önce bebektir, ne yaptığını bilmez altına sıçar, işer, olur olmadık yerde ağlar ve hiç kimse bebekliğini hatırlamaz.

çocuk olur, sonra gidip bir kıza, ya da erkeğe aşık olur, onu düşler, hatta bazen dersleri boşlar. akşamlara kadar dışarılarda top oynar (gerçi artık böyle çocuklar pek kalmadı) eve geç gider, annesinden babasından dayak yer.

büyür bu çocuk, ergen (ya da genç) olur hayatın anlamını biraz daha kavramaya başlar, yine aşık olur, yine onu düşler, onunla hayaller kurar, onunla mesajlaşır vesaire vesaire.. ileride pişman olacağı şeyler yapar, ama ergendir o yapar, kızmayın. kavga da eder, eve kanlar için de de gelir ama geleceğini pek siklemez.

yetişkin olur artık, gençliğini hatırlayıp "ulan ne salakmışım" der, geçmişinde yaptığı bütüüün şeyler için. e iyi de bu adam yetişkinliğine kadar salak mıydı sanki?

yaşlanır, emekli parasını yemeye başlar, ya da pardon ya burası türkiye'ydi değil mi? o zaman şöyle söyleyeyim; borçlarını azar azar ödemeye çalışıp, git gide yaşlanır.

e iyi de bunun nesi hayat be kardeşim? bu bildiğin oyun.. hayat bize hep "güzeldir" diye anlatılmadı mı? hee bu arada adama ne olduğunu söyleyeyim mi?

adam öldü!

adam yalnız başına geberip gitti, tabutunu 1 imam ve yoldan para karşılığı tutulan 3 kişi taşıdım. toprağını kazmaya üşendiler! imam; "merhumu nasıl bilirdiniz" demek istemiyordu sanki, ama dedi işte, arkadaki 3 herif ise "iyi bilirdik iyi" deyip arkalarını dönüp gittiler. mezar taşında ismi yazılı ama hafif silinmiş gibi duruyor. a harfi tam belli değil..
nedense bana figüran rolu verilmiş, filmin başından sonuna kadar kalabalığın içinde olan ama kimse tarafından farkedilmeyen figüran.
islamiyette tam olarak bunu söyler. hayat bir oyun ve eğlenceden ibaret. hayatın tek gayesi Allaha inanmak ve iyi bir kul olmak. yoksa su gibi akıp geçen şu zamanda hayatın ne değeri var?
Bi taraftan verirken diğer taraftan almasıyla nasıl bi oyun içinde olduğunu göstermiyor mu zaten.
Ne de güzel dalga geçiyor ama
sürekli bi şakalaşmalar komikliklikler falan ..hoş mu yani!..
Oyun mu oynuyoruz ciddi bişey konuşuyoruz şurda..
illaki aşk gibi güzel,kutsal bişeyi verirken acısını da vericeksin yanında

sanada aşk olsun, napsan bitiremiyoruz seni.
Kuranı Kerimde ifade edilen gerçek:
"Bu dünya hayatı sadece bir eğlenceden, bir oyundan ibarettir. Ahiret yurduna (oradaki hayata) gelince, işte asıl yaşama odur. Keşke bilmiş olsalardı!"
Ankebut: 64
bu tür başlıklar en son 2004 te bitti sanıyodum ben.
(bkz: the matrix)
benim kol bozuk herhalde. bunun başka bi açıklaması olamaz.
fazla online oyun oynamanın zararlarıdır efendim dikkatli olun sonra hayatı oyun gibi algılarsınız.
Kolunda life is a game yazan arkadasimi hatirlatan baslik.
hayat bir oyun özellikle toplum kuralları, meslekler, statüler vs. bu oyuna kapılıp gidiyor insan. ama oyundan kopunca, gerçekliğini kaybedince insan intiharı düşünmeden edemiyor.