bugün

cash flow' un nacizane parçasının adı.
sinemaya küstüm gibi söylenebilesi yüksek göt olma cümlesi.

hayat sana ne yaptı be deyip üzerine sorular sorabileceğimiz arabesk iğrenç bir söz.
Yaşamak sorun oldu hayallerim kayboldu cashflow doğdu bu gece ölümüne hissettim kıskanç gözleri mahvettim ciğerime çektim köşeme çekildim koç kefenin cebi bile boş güldün çok hoş ya aydınlıklara koşsana evlat bize bak yanlış yapanı hep yak kömür olsun geri giden ömür olsun gözler dolsun sözler acılara konsun anam avradım olsun alırım gırtlağını sabır et, allahını inkar etme şükret yaşamak çok net çünkü reddettin kendini kestin poyraz ile karanlıkların üzerine estin zıvanayı test ettim, vurdum cigaralık ölüyorum allahım yaralandık. bir baktık yanlız kaldık, 2 yaralı kaderim olalı dert çile çekmek.. sokakta sırıtana ekmek yok devriye gezen memurlar şok oluyor rap doluyor kalbimin odalarına zorlama beni emir cashflowu beynine kaz izmir kış yaz farketmez yer altında kimseyi affetmez çoluk çocuk katletmez savaşımız asla bitmez kendini bilmez isyankaz, neye fayda son pişmanlık düşmanlık besliyoruz biz, kalmadı tek bir dostum nede aklımda bir iz. herşey üstüste gelmedi mi paralar dertleri vermedi mi derbeder ölmedimi cevap verin o senin vatandaşın askerin rastgele maskenin arkasına saklandın belki aklandın, çünkü haplandın ölüyorsun, kanın akıyor koç sende görüyorsun. gülmek bu kadar zor olmamalı isyan naranın allahı degil baktım baktım pencereden dalmış gitmiş ruhum gökyüzüne bunalımın esiri oldum çıktım ağladım her gece tek başıma yaralarıma merhem olacak birini bulamadım arıyorum hala. ölümü düşündüm her gece bedenim yatsın artık cansız, ve birini düşündüm beni tutsun çeksin bu adam hep şansız. biliyorum beni düşünen birileri var ebedi sabrım abartısız. yaşıyorum her günümü dupduru su gibi çok ciddi yalansız. [b]anlam veremedim veremiyorum, insanlar yapıyor hep rol. benim gibi iyiler sayıyor yerinde, kötüler alıyor hep yol. iyi niyetime hep kendimi verdim, değişemez artık çok zor, durumuna baktım, kendine dikkat, dostları tanımak çok zor. yalancının mumu yandı söndü, kullar göremedi hep kördü. yaşama sevincimi kaybettim ve tutkum kalmadı söndü. çevreme kendime baktım inanamadım müşkül hayrete düştüm. kaldım yine tek başıma, bomboş dünya ahret hayata küstüm.
izmir'li hiphop grubu cash flow'un parçası.

klibi için. http://www.youtube.com/watch?v=xAMdemQ1-X4
insanlara küstüm demenin daha bir felesefice olanı.
ağladım her gece tek başıma yaralarıma merhem olacak birini bulamadım arıyorum hala. ölümü düşündüm her gece bedenim yatsın artık cansız, ve birini düşündüm beni tutsun çeksin bu adam hep şansız. biliyorum beni düşünen birileri var ebedi sabrım abartısız.
bu hayat denen zuhrevi hastaliklar hastanesi mudavimi kadina tutulan insan ömrünce hep hayalkırıklıgına ugrar . bu hayalkırıklıklarini onaramaz . her gecen gun dahada dibe cökar ve umursamaz olur . bitmistir artik komedi . gozden ırak olan gönulden de uzak olur misali ondan da uzak durur . oysa cok sevmektedir onu . arada sırada burnunu cama dayar ve ona aldigi mucevherlerin baskasına parlamasını ve zalim kahkakahalarini seyreder. hic bir seyi yoktur. hic kimsesi . sadece verecek son nefesi ve varacak oldugu yuzelliye ikiyuzluk sonduragi vardir sadece .
Bunu söyleyen insan ya da insanlara aman nolur küsme denilesi bir durum.
iyidir, güzeldir. sene 2012 hala dinliyoruz.
12 yıldır eskimeyen parça.
"birini düşündüm beni tutsun çeksin bu adam hep şanssız"...
arabesk rap diye tabir edilen türün en iyi örneklerindendir bana kalırsa. tamam sonuçta iyi bir müzik türü olmayabilir; ama bu müziğin de bir raconu var, bilirsiniz. işte bu da o racon kesici şarkılardan biridir. yıllar sonra kendimi mırıldanırken buldum amk.
13 yaşındayken sık sık dinlediğim şarkı.
her ay 1 kere dinlenilen über $arkı.
orta okuldayken ne dinlerdik be. Ama yeminle arabesk rapin doğmasına sebep olan guruptur.
Söz müzik on numara rivayete göre hıphop yapmaya çalişırken arabesk rapi icat etmiş.
türkçe rap'in en iyi parçalarından bir tanesi.*

http://www.youtube.com/watch?v=nSYfxkQVsug

(bkz: cash flow)
50tl hesapladığım 20tl verince: Hayata küstüm.
değişik bir parçadır.

dinliyorum lan aslkdjlasdjksad.
efsanelerin efsanesi parçadır. dinliyorum.
sene 2015 hala dinlenir.
lise yıllarımdan bu parçayı alsanız geriye pek bir şey kalmaz. öyle bir rapimsidir. en iyi arabesk melankolik raptir.
güzel bir şarkı. hoşuma gitti. açık ve net.
Eskiden knight online oynayan gençlerin okuldan kaçıp internet kafede takıldıkları günlerde hit olan rap şarkısı.
Yaşamak sorun oldu
Hayallerim kayboldu
Cash Flow doğdu
Bu gece ölümüne hissettim
Kiskanc gözleri mahvettim
Cigerime cektim
Köseme cekildim koç
Kefenin cebi bile bos
Güldüm cok hos ya
Aydinliklara kossana evlat
Bize bak yanlis yapani hep yak!

Kömür olsun geri giden ömür olsun
Gözler dolsun, sözler acilara konsun
Anam avradim olsun
Alirim girtlagini,sabir et allahini
Inkâr etme,sükret yasamak cok net
Cünkü reddettin,kendini kestin
Poyraz ile karanliklarin üzerine estin!

Zıvanayi test ettim.
Vurdum cigaralik ölüyorum Allahim yaralandik
Bir baktik yalniz kaldik iki yarali, kaderim orali
Dert cile cekmek sokakta sürtene ekmek yok
Devriye gezen memurlar sok oluyor
Rap doluyor kalbimin odalarina

Zorlama beni Emir'i
Cash Flow u beynine kaz
Izmir kis,yaz farketmez
Yeraltinda kimseyi affetmez
Coluk cocuk katletmez
Savasimiz asla bitmez
Kendini bilmez isyankâr neye fayda?
Son pismanlik! Düşmanlık besliyoruz biz
Kalmadi dostum ne de aklimda bir iz..

Her sey üstüste gelmedi mi?
Paralar dertleri vermedi mi?
Derbeder ölmedi mi?
Cevap verin o senin vatandasin,askerin
Rastgele maskenin arkasina saklandin
Belki aklandin
Cünkü haplandin
Ölüyorsun kanın akıyor koç
Sen de görüyorsun ! [x2]

Gülmek bu kadar zor olmamali
Isyan var ama Allah'a degil !
Baktim, baktim pencereden
Dalmis gitmis ruhum gökyüzüne
Bunalimin esiri oldum ciktim
Agladim her gece tek basima
Yaralarima merhem olacak birini bulamadim ariyorum hâlâ

Ölümü düsündüm her gece bedenim yatsin artik cansiz
Ve birini düsündüm beni tutsun ceksin bu adam hep sanssiz
Biliyorum beni düsünen birileri var ebedi sabrim abartisiz
Yasiyorum her günümü dupdurusu gibi cok ciddi yalansiz

Anlam veremedim,veremiyorum insanlar yapiyor hep rol
Benim gibi iyiler sayiyor yerinde kötüler aliyor hep yol
Iyi niyetime hep kendimi verdim degisemez artik cok zor
Durumuna baktim kendine dikkat dostlari tanimak cok zor

Yalancinin mumu yandi söndü kullar göremedi hep kördü
Yasama sevincimi kaybettim ve tutkum kalmadi söndü
Cevreme kendime baktim inanamadim müşkül hayrete düstüm
Kaldim yine tek basima bombos dünya ahiret hayata küstüm !

Her sey üstüste gelmedi mi?
Paralar dertleri vermedi mi?
Derbeder ölmedi mi?
Cevap verin o senin vatandasin, askerin
Rastgele maskenin arkasina saklandin
Belki aklandin
Cünkü haplandin
Ölüyorsun kanın akıyor koç
Sen de görüyorsun ! [x2]

yıllar sonra dinliyorum şuan. lisede servisle eve dönüşlerin tek şarkısı vardı o da buydu. amk 45 dk bunu dinlediğimi bilirim. yov yueeeeaaav izmir rap !