bugün

Er yada geç sevdikleriniz ölüyor.
senin hayalini bir başkası hiç emek vermeden yaşıyor ve sen de bir başkasınınkini...
Yıllardır istediğim, hayalini kurduğum bazı şeyler vardı.
Diğer insanlar için o kadar küçük, anlamsız ve basit olan bu düşüncelerimin zamanla yavaş yavaş gerçekleştiğini görmek beni insan olduğum gerçeğini yüzüme çarparcasına buhrana uğrattı.

4-5 sene öncesine kadar hayalim bu bölümden mezun olmak ve kamuya girmekti.
2 gün önce tüm derslerimi verdim ve mezun oldum. Sıralamada 32.sıraya düştüm. ilk alımlarda da atanacağım ölüm vs olmaz ise gibi gözüküyor.

Sonrasında eeeee dedim, bitti.
23 yaşındasın ve yapacak bir şey kalmadı. Hayatımı o kadar çok hayatta kalmak ve garanticilik üzerine şekillendirmişim ki, 23 yaşında hayal edecek ve yapacak başka bir şeyim kalmadı...
Bu lanet sistem beni düzenli bir gelir ve iş için öylesine bir döngüye sokmuş ki ne başka bir şey düşünür, ne de hayal eder olmuşum. Yazıklar olsun be dedim kendime.

Ailemin ekonomik sıkıntısı olmamasına rağmen böyle bir buhrana kapılan ben, diğer insanları tahmin dahi edemiyorum...

Bu kadar garantici, bu kadar emin olma zorunluluğunda hissetmem beni o kadar yoruyor ki...

Somut bir örnek vermem gerekirse; evde elektrikli süpürge bozuldu, hemen sipariş verdim dün. Orta halli normal bir süpürge aldım ve bin lira verdim. Ya sen çok da iyi olmayan, normal bir elektrikli süpürgesin, senin neren bin lira. iyi almaya kalksam en az iki bin lira vermem gerekecekti.

Sonra hayatımın diğer görevlendirme kısmına geçtim artık mezun olduğum için. Evlensem alacağım şeyler dağ gibi birikti gözümde.

Tüm bu dengenin içinde, kendimi gereksiz yere bunca zaman o kadar yıpratmışım ki...
o kadar saçma şeylerle üzülüp, kafama takmışım ki..

Ve acı olan, farkında olmama rağmen hala daha aynısını yapıyorum. Bu entryi yazarken bile kafamda böylesine saçma düşünceler var.
Para her şey değildir ama çok şeydir...
Ya nedense ben bunu görünce ağlayasım geliyor.

görsel
Bir şeylerin yoluna girmesi için, her şeyin raydan çıkması gerekir bazen.
Ne kadar doğru...
görsel

Bazen bir hapishane duvarına iliştirilen lakin o duvarlarda acının, insana yakışmayan her unsurun, dayağın, işkencenin kokusunu ölesiye hissettiğiniz bir sözdür.

Burası Sinop cezaevi duvarıdır.
Sözde hata yapan insanların terbiye edildiği!!!

Burayı ziyaret ettikten sonra, travma geçirmeyen bir insan var mıdır acep merak ediyorum!
Kahrosun bağğğzı şeyler!
Ağlamanın ancak sabiyken sonucu değiştirebilmesi.
Eğitim seviyesi olarak berbat bir aileye sahip olmak.
Seni sevmeyen birini kalbinde taşımak mesela. Nasıl şuursuz bir kalbin düştüğü durumdur bilemiyorum. Yapmayın yavrucuklar. Karşılıksız sevmek sizcede saçma degil mi? Üç günlük dünya kimsenin g*tunun keyfini bekleyip sevemem valla. Kötü tecrübe biriktirmeyin. Seveni sever, sevmeyeni ... ederim. Sizlerede tavsiye ederim.
Herşey para değil lafı yalandır
Pamuk şeker pamuktan yapılmıyor
Filmdeki ecderhalar yeşil maketten ibaret
Vs.
Tüm emeklerimiz tek nefesimize bağlı, herşeyi geride bırakıp gideceğiz. Ne acı..
tüm mutluluklar ve üzüntüler geçicidir.
görsel
soluyoruz bir kuşun en çok güneş gören arka kısımdaki tüyleri gibi.
zaman kavramı sadece günübirlik telefon ve kol saatlerine baktıklarımızdan ibaret.
bu bakmalarda sadece anlık işlerimizin bir an önce bitmesini beklemektendir.
yaşıyoruz, geziyor , içiyor , eğleniyoruz ve sadece yaşadığımızı bunlardandır ibaret sanıyoruz.
sonra bir soru soracağız ölmeye yakın.
-ardımda bıraktığın, yaşadığın ve iyi ki yaptım diyerek ne kadar mutluluk duyacağımız önemli.

#solmayan bir gülün yapraklarında mutluluğu yakalamak.
Bitecek kurduğun düzen. istediğin hayatı yaşamak için verdiğin çabaların, çırpınışların, geçtiğin engellerin, aldığın yaraların hepsinin boşa olduğunu göreceksin.her şey bir anda acımasızca bitecek. Hep daha fazlasını isterken, aslında yavaşca azalıyoruz. Mutluluğun peşinden koşarken, akıp giden zamanı hiçe sayıyoruz. Sona geliyoruz, sonsuzluğa gidicez. Büyük bir karanlık boşluğa. Sadece anıların kalacak. Bir fotoğraftaki gülümsemen belki, yazdığın bir yazın. Bu yüzden anı yaşa. Çünkü her şey bir anda bitecek.
içki içmediğin içki sofrasının hiçbir tadı yoktur.
Kimse şişko birine aşık olmaz, tanımak bile istemez. Hep zayıf ve taş gibi insanlar sevilir.
Hepiniz öleceksiniz.
Aldatılmak.
Bütün yaşanmışlıkların bir kalemde bitecek olması.
geçmişe özlem hiç bir zaman bitmez.
Ağrı acının tek kişilik olması.
Zamanı geri alamayacağımız gerçeği.
Bu da gelir,
Bu da geçer.
Herkesin sözlükte haldır haldır görsel paylaşırken benim telefonumun desteklememesi. Hayır göremiyorum da

Eşit:zall bize bahmiyir.