bugün

Umudun gercekle karsilasmasidir.
insanın ruhunu yaralayan deneyim çeşidi. Bu dünyada mutlu olmak isteyen umut ve hayalin saçmalık ve anlamsızlık dolu bu gezegende bulunmadığının farkına varmalıdır. Hayal ve umutları öldürdükçe ferahlarız. Başka bir şey düşünülemez.
insanın canını yakar. acı verir.
son aylarda kendimi bir erkege paspas yaptım.
yani soyle gorusmek istemiyorum dedi, gorusmek istedim ısrarla.
konusmak istemiyorum dedi, konusmak istedim ısrarla.
gururlu, kendinden emin bir kadının yapacagı seyler mi bunlar?
ben sadece cok ozel bi sey yakaladıgımızı sandım salak gibi ve bunu kaybetmemek icin cevirmeye calıstım kendimce.
gene hayal gucum fazla calısmıs tabi, ortada iki kisilik bir ask, bir paylasım, bir anlam yokmus.

velhasılı birkac gun once bir ılkokuldan erkek arkadasımdan mesaj geldi. ben ilkokuldayken bu arkadasım, baska bir arkadasımla kavga etmisti benim icin. cocukluk anıları. velhasılı ilkokulda benden hoslandıgını biliyordum.
velhasılı birkac gun once beni beyoglu nda gormus, yanıma gelip konusmak istemis, ama utanmıs, gelememis. tatlış ya:)

kendi kendime dedim ki sen boyle degmeyecek adamlara kendini paspas yaparken bazı adamlara prensessin.
nasıl muamele gormek istiyorsan kendine oyle adamları sececeksin.
olayların beklendiği gibi olmamasından kaynaklanan durum.
pencere açık ama nefes alamıyorsun gibi bir his.
mücadele verip de hayallere ulaşılamayan ve sadece idare edecek ama asla içe sinmeyecek bir mutluluk için kıpırdanmaların olduğu hayat denilen aptal süreçte vazgeçilmez olan, başkalarının hayallerine ulaşmasını izledikçe daha da artan olgu.
en basitinde 20- 30 yaş arası bir kadını hayatımda isterdim. benden yaş farkı var diye uzaklaşanlar oldu. dün benden 3 yaş küçük arkadaşım 22 yaşında bir kızla el ele tutuştu oturduğum masada. zaten maşallah aşka ve sekse doydu, kızların yoğun ilgisi sayesinde. bu yaş farkının ve dış görünüşün fark edilmesinin algıda seçicilik olduğu söyleniyor. bu algıda seçicilik değil işte, kızlar yakışıklılarla çıkıp yatıyor ve beni yaş farkını bahane edip siktir ediyor.
bu hayata da kadınlara da anlam veremiyorum. böyle giderse de asla anlam veremeyeceğim.
Since 28 years.
Yaşadığım duygu...

Evet
beklentiye girmediğimi düşündüğümde suratıma tokat gibi çarpan gerçeklik. yakın zamanda şöyle güzel bir tokat yiyecekmiş gibi hissediyorum bir süredir. hayırlısı.
Planladığımız şeyler istediğimiz gibi olmadığında, sevdiğimiz kişiden ya da arkadaşımızdan beklemediğimiz davranışlar gördüğümüzde, beklediğimiz sevginin karşılığını bulamadığımızda, hayal ettiğimiz hedefe ulaşamadığımızda, kısacası beklentilerimiz boşa çıkınca hayal kırıklığına uğrarız. Hayal kırıklığı... Herkes bilir bu duyguyu, en çok gençlikte görülür. Şikayet ederiz, bazen ağlarız, bazen hevesimizi kaybederiz, bazen de heyecanlanırız, pes ederiz ve bazen inatla ileri gideriz. "Neden oldu?", "Neden?", "Şanslı değilim" gibi düşünceler aklımızdan geçer. Psikolojik aşamaların her birinde yaşanan hayal kırıklığı: bireysellik ihtiyacını, kendini biraz daha geliştirme ihtiyacını yaratacaktır. Dışarıdan bakıldığında ilerleme, gelişim sürecindeki her şeyle başa çıkmanın sonucu gibi görünüyor. içeriden bakıldığında deneyimimiz çok daha acı vericidir; çünkü kaybı ve hayal kırıklığını özümseyecek gücü bulma mücadelesini içerir.
bu millet için sürekli yaşadığım duygu durumudur. hayatımda yaşadığım hayal kırıklığının sayısını ben bile bilemiyorum artık..
son 5 senede her doğumgünümde yaşadığım duygu durumu.
Kuşkusuz iradenin geçici olarak aracıya devredilmesi nihayetinde ortaya çıkar. Aracı, yalnızca bir kişi olarak bir herhangi birisi olmaktan ziyade beklenen şeye gitmede, amaca yönelik olmada yeter/gerek-eşlikçidir. Asla kendi yanlışımız hayal kırıklığı yaratmaz. vekil-aracı ya da tayin edilen dönüt makamının beklenmeyen olumsuz karşılığında vardır hayal kırıklığı. yanlış adrese yemek söylemişim, orayı da kaydetmişim, neresi bilmiyorum.
aslında süt oğlanlarının sinir krizidir.
beklentilerin tersinin olmasından kaynaklanan durum.
hayal bile edemeyince uğramamış oluyorsunuz. evet.
Bir baltaya sap olamadim yaşadığıdır.
bu sene seçimlerde yaşadım neyse hayırlısı budur. yine olsa yine chp'ye oy veririm.
Tekrardan toparlanması çok zordur. Hele ki sık sık yaşanmış bir hayal kırıklığı birikimi varsa ortada üstüne bir yenisi eklemek oldukça ağır gelmeye başlar. Artık heyecanını yitirirsin, kendine ve umutlara mutluluğa yabancılaşırsın.
yıkıma sebep olur bazı durumlarda.
hayat enerjisini bitirir, küstürür.
mantığı elden bırakmamalı ve olmayacak hayallerden kaçmalı...
düşüldüyse de hemen kalkmalı.
sürünmenin sonu yok.

denize düştüğü için değil, yüzmediği için boğulur insan der, kitaplarda.
görsel
beklentileri yüksek tutmanın diyetidir.
Hiç beklenmedik bir zamanda, hiç ummadığın bir kişiden gelen hiç tahmin etmediğin bir durumun sende yaşatabileceği duygu durumudur.
hayal kırıklığı yaşamayanlar hayal edemeyenlerdir.