bugün

benimdir. beleş olmasına rağmen hayal kurmanın vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. gerçekçi düşünmek her zaman daha kazançlı geliyor bana. bilemiyorum var mı böyle insanlar.
benimdir. hayal kuranları da hep kıskanırım. ben ne zaman hayal kurmak istesem 2 dakika sonra sıkılıp vazgeçiyorum.
"Hayal gücü, bilgiden önemlidir." Sözünü ağzına almıştır einstein.
Benimdir.
Sonra daha mutsuz oluyosun
Olmuyor.
En güzeli realist kaderci yaşamak.
Hayallerimin içinde yolculuk yapma imkanınız olsa, taksiye binseniz, taksi beş bin yazar. Hayal kurmak aslında eksikliktir. Hiç tatmadığın, yaşamadığın, mahrum kaldığın bir şeyin özlemidir bu. Aşığın yanındaysa ikinci bir aşığın hayalini kurmazsın o zaten vardır. Aşık olduğun biri yoksa aşkın hayalini kurarsın. Hayal kurmanın altında aslında eksikliğimiz yatar. Yaşamak istediğimiz ama yaşayamadığız boşluğu onla doldururuz.

Hayal kurmayan insan kör insandır. Onlar, yokluğun, özlemin o bahsettiğim eksikliğin farkında değillerdir.
hedefleri olan insandır, soğuk kanlıdır.
En doğruyu yapan insandır. Ne hayal ne de plan... Hiçbirisini yapmayıp hayatın akışında savrulmaktır yapılması gereken. Sonra bir de hayal kırıklarını topluyoruz. Ne gerek var?
Basit lan aslında kuruyorsun. Mesela sende olmayan bir şey aklına geldiğinde kurmuş oluyorsun zaten. Ama arzu ve mutluluk derecesi az.

Kafam iyi hehe.
kurunca hayal olarak kalıyor.
Mesele hayal kurmak değil.Mesele hayali gerçek yapmak *
Kurmamak var, kurmaya korkmak var olmayacagini bile bile...

Geceleri tavanda kurarken ertesi gece ayni tavani gozden suzulen iki damla yasla izlemek var.

Bakmayin cok sey var aslinda cok sebep var kurmamak icin..
Yeterince hayal kurmuştur bir işe yaramadığını görünce hayal kurmaktan vazgeçmiş insandır.
akıllıdır. ne diye hayal kuracağım ben Ahmet hamdi tanpınar mıyım hayal kurayım da bi işe yarasın.