bugün

cildi hem besleyip hem de hızlı bir biçimde bronzlaştıran yağ.

alternatifi için (bkz: kakao yağı)
sürüldüğünde ne menem bir renge bürünmenize sebep olan yağ. beyaz tenliyseniz aman da erken bronzlaşayım gidip bir havuç yağı süreyim demeyin. zira haşlanırsınız.
bu bir, kakao yağı iki. cayır cayır yakmaktadır.mümkünse ikisini birleştirin bir türlü bronzlaşmak bilmeyen beyaz peynirlerin renk değişirmesinde en etkin yol.
Ultraviole (UV) ışınına karşı vücut bağışıklığını arttırır . Cildin bozulmasını önler. Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Hücre yenileyici idrar arttırıcı kan temizleyici kan yapıcı ve kollestrolü düzenleyici etkileri sahip olduğu bilinmektedir.Ayrıca ses tellerine faydalıdır. güneş yağları da bronzlaştırmayı kolaylaştırır. Uçucu yağ, sabit yağ, şeker, A vitamini, karotin ve rezin içerir Günde 2-3 damla bir şeker parçası üzerine damlatılarak veya yarım çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak içilir.
güneş yağı olarak kullanılabilir. aktarlardan temin edilir.
kakao yağıyla beraber fena halde adamı bronzlaştıran yağ.
daha önce kakao yağı kullanan bünyelere tavsiye edilmeyen yağdır. çünkü kakao yağı kullanan bünye, ki bu bünyeden bünyeye değişiklik gösterir, kızarmadan sağlıklı bir şekilde bronzlaşmaya alışmıştır. ama bu bünye bir kez de bunu deneyim diyip sürünüp güneş altına çıktım mı ıstakoz olur. bizzat denemişimdir. sağ bacağıma kakao yağı sol bacağıma ve bütüm vucuduma havuç yağı sürmüşümdür * sonuç ortadadır. hala vücudum ve sol bacağım yer yer yanmakta ve kaşınmaktadır. fakat sağ bacağımda tık yok. neymiş kakao yağı canmış. neymiş insanın başına ya meraktan ya meraktan gelirmiş.
Aşırı derecede bronzlaşmak isteyen bireylerin, güneşlenmeden önce vücuduna sürdüğü yağ çeşidi.

kakao yağı ile karıştırıp uygulanması, er kişinin Usain Bolt gibi bir tene sahip olmasına vesile olur.