bugün

türk insanının üç günlük vatanseverlik yaptığını sorgulayan soru cümlesi. bakıyorum da çok çabuk unuttunuz madenci kardeslerinizi. asıyordunuz kesiyordunuz şunu bunu. noldu da birden vazgeçtiniz. unuttunuz. daha dün yüzünüzü boyayıp facebooka atan siz degil miydiniz? twitter da basbakana laf atıp prim yapan siz değil miydiniz? ne çabuk unuttunuz daha sözleriniz var madenci kardeşlerinizin çocuklarına. babanın kanı yerde kalmayacak, hesabını soracağız diyen de siz değil miydiniz? noldu sözler, noldu vaatler, noldu klavye delikanlılığı. hesap sormak bu mu? memeli götlü başlıklar açarak sözünüzü mü tutuyorsunuz. bir laf vardır ateş düştüğü yakar diye. ateş düştüğü yeri yakar.
(bkz: somayı da unuttuk)
evet hatırlarız.
kimmm unutmuş biz mii?
evet lan unuttuk.

acı veren soru.
gün değişiyor, gündem değişiyor, dünya değişiyor, insan değişiyor, hafıza değişiyor ve elbette acılarda değişiyor.

not:yüzüme kömür karası çalmadım ama içimdeki kara hala duruyor.
Hatırlıyorum...

Böyle bir felaketin ardından işlerin aynı tas aynı hamam gittiğini görüyorum, kahroluyorum.çıldıracak gibi oluyorum...
musul'da rehin alınanları da, soma'yı da, yolsuzluğu da unutturmak isteyen birileri var.
ne de olsa işleri algı yönetimi.
unuttuk ama farkında olmadan.
akp yolsuzluk operasyonunu çok usta bir şekilde unutturdu hatta kendi lehine çevirerek kendini bu davalardan haklı çıkardı.
yine soma faciasında tamamen ihmal olduğu ortadayken işid diye bir şey çıktı. şimdide ölen soydaşlarımızı unutturmaya çalışıyorlar. bakalım sonumuz nereye gidecek...
unutulmadı...

yüzlerce kişinin masumca, ailesini geçindirmek zorunda olduğu için bütün koşullara 'evet' dediği. kazanılan bin, bin beş yüz liranın insan hayatından daha kıymetli olduğunu (!) gösteren soma.

bunu da unutmadık:

taner yıldız: örnek alınacak niteliklere sahip ocak işçi güvenliğini ön planda tutuyor, güvenlikle ilgili sistemlere para harcandıkça, işçilerin kaygıları giderildikçe, verim artıyor. 9 temmuz 2013.
Unutamayiz.