bugün

sen kutu kutu pense oynarken, ben kutu kutu efes içiyordum.
telefonun çalmıyorsa işte o aramayan benim.
bahane göt deliği gibi herkesde vardır...

akabinde,

önemli olan göt deliği değil taşaktır zira göt deliği herkesde vardır...
her ne kadar doğruluk payından şüphe etsem de, "kendini asla affetmeyen insanın her hatası affedilir" lafını çok düşündürücü ve cesur bulmuşumdur.
--- alıntı --
2010 dünya kupası final maçının son düdüğü ile sevince boğulan ispanya'da, daniel güiza'nın "kutlamalar için henüz çok erken" şeklindeki açıklamasına anlam verilemedi!
-- alıntı --
(bkz: zaytung)
" bir tırtılın üzerinde ileride kelebek olacağını gösteren hiç bir işaret yorktur."
"Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim."
Gazali
g.tünü küçük teşla silersen eline bok bulaşır.
Dost sanma 'şanlı' vaktinde dost olanı. Dost bil 'gamlı' vaktinde elinden tutanı.
insanlar hür olarak doğar, ama her yerde zincire vurulmuş olarak yaşarlar. Jean Jacques Rousseau
"kimi insanlar vardır yaşadığı çevrede bir çember oluşturup bu çembere ailesini, karısını ve çocuklarını katar. kimi insanlar vardır bu çemberi daha da geniş tutup akrabalarını da içine alırlar ama kimileri vardır ki bu çembere yaşadığı toplumdaki tüm insanları dahil eder ve bunun için hayatı boyunca bir çaba sarf eder." (10.000 bc filmi - tik tik)
Kamyon Arkası Yazıları.
(bkz: Kamyon Çeker 10-20 Ton gönlüm çeker paris hilton)
''kadın paraya benzer, varlığı dert, yokluğu yaradır''

gyulickimi
"ne yazık ki ; birisi tecrübe kazandıkça, gençliğini kaybediyor..."
ben ona senin için ölürüm dedim, o bana sen benim için öldün dedi. ben de cesedimi alıp çıktım.
Bir insanın Nasıl Güldüğünden Terbiyesini, Neye Güldüğünden Akıl Seviyesini Anla.
(bkz: Mevlana)
kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına da yapma.
''Sinek küçüktür. Ama bir kazan çorbayı heba eder.''

ümit usta.
bir yerde tartışılmaz bir usul varsa o usulu değiştirin dedi tanrı.
yüzüme gülüp arkadan tuzak kuranlar, herşeyin farkındayım asıl düşen onlar.
çıkar ortaya foyan zamanla yaşadıgın hayat zaten hep palavra.
adam olun lan. bu söze hastayım her yerde her şekilde savurabileceğiniz çok kullanışlı bir sözdür. akabinde kavga olur dövüş olur ona da eyvallah diyecek yüreğiniz varsa tabi.
mutlu aşk varsa da mutlu son yoktur.
Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir. Ona bir ev verirsiniz, size bir yuva verir; Ona sebze verirsiniz, size yemek verir. Ona bir gülücük verirsiniz, size kalbini verir. Ona bir şarkı söyleyin, size konser verir, kendisine verileni, çarpıp çoğaltarak geri verir... Bu yüzden ona çamur atarsanız, karşılığında bir bataklıkta boğulmaya hazır olun!!
rüzgar eken fırtına biçer.
güncel Önemli Başlıklar