hele bide hastaysan dünyanın en zul işdir.
Hasta olmayan Hasta yakınını bile Hasta eder.
Normalde hastaneler iyileştirir, bizimkiler sikiyo aga.
beklemek için zaman kavramının olmadığı yer.
Ateşi yükselen,tansiyonu düşen götü başı ağrıyan her insan evladı ota boka hastaneye giderse sıra beklemek gayet doğal tabi sıra beklerken hasta bile olabilirsiniz.
bir türk vatandaşı olarak sıra beklerken, suryeli bir insan evladının sıra tanımadan yanından geçip giderek işlemlerini yaptırdığı eylemdir.
ekşi sözlük çaylak onay sırası gibi bişeydir. hele online randevu alıyorsanız iş daha bir boka sarar aylar sonraya bulursanız iyisinizdir.

sorarsanız sağlıkta devrim yaptık derler.
Kan alma sırasında beklemek de olabilir. Yaklaşık 10 dakikadır 128 numara içeride, ben de 141'im. Neyse hastane temiz kokuyor hiç değilse, temiz hastane kokusunu seviyorum.

Edit: şimdi de bir kız bayıldı içerde. Bayılmayı ölmek zanneden bir milletiz (bu cümlenin tam tersi bir deyim de vardı galiba), annesinin çıkardığı telaşeye bakınca iğneyi yanlışlıkla kızın gözüne filan sapladılar zannettim. Kız birden uyandı gülüyo şimdi.
akp döneminde yaşanmaması gereken bir durum.
Sıra beklemek insana koymuyor, sen sıra beklerken birilerinin doktorun odasına zırt pırt girip çıkması beklememesi yoruyor insanı. Keriz hissediyorsun.
görsel