bugün

entry'ler (26)

su isteyen kocasına kalk kendin al diyen kadın

saygısız kadının tekidir.

fatih geri gelse söyleyebileceği söz

vezirlerim orduyu hazırlayın. istanbul üzerine ikinci sefere çıkıyoruz.

survivor all star

acun ılıcalının gerek sms oylamaları ve gerekse oyunların gidişatına göre, oyun kuralları ile kafasına göre oynayarak izlenebilirliliğini kaybettirdiği yarışma programı. ilk çıktığı zamanlardan beri izlerim. o zamanlar yarışmaya bu kadar müdahale edilmezdi ve oyunlar, elemeler,konsey falan daha heyecanlı olurdu. ama şimdi bir takımın kazanmasını mı istiyorsan koy o takıma göre bir oyun kazansın. halen mi kazanamıyor o zamanda oyun içerisinde pat diye kafana göre ve hiçbir tutarsızlığı olmayan bir kararla oyunun kurallarını değiştirirsin. (bkz: çember atma oyununda ünlüler öndeyken atış çizgisinin geriye çekilmesi ve gönüllülerin oyunu kazanması ve puzzle oyununda yine ünlüler öndeyken önce parça sayısının arttırılması daha sonra parçaların tek tek alınması kuralı. sonuç aynı ünlülerin önde başladığı oyunu gönüllüler kazandı) zaten reyting uğruna bu sezon yapılmayan şaklabanlık kalmadı. mesela acun ılıcalının turabiyi her seferinde son kez demesine rağmen 3 kere uyarması ve halen diakalifiye etmemesi. veya bozokun ortada hiçbir sebep yokken hakana kafa atması. ki hakanın yaptığı sevinç hareketini hepsi yapıyor. oyunu kazanan yarışmacının yanına gidip tebrik ediyorlar. sonuç yine aynı. bozoka ödül gibi bir ceza. bir hafta oyunlardan men. bu adama ceza olmuyorki tamtersi hem kendisine hem takımına ödül oluyor. kendisi hem bir hafta yatıyor hemde ödüllere gidiyor. takımı açısından ise zaten erkeklerin performans olarak en zayıfı. yani oynamaması takımı açısından daha avantajlı. ceza mı vermek istiyorsun adamı oynatırsın oyunlarda ama dersinki takımın kazanırsa sen ödüle gitmeyeceksin. bu şekilde oynasa bir dert oynamasa bir dert. ceza dediğin böyle olur. yoksa bozoka verilen ödüldür o adam için. veya eğer bozokun yaptığı hareket böyle bir cezayı gerektiriyorsa geçen sene bernaya yapılan haksızlık olmuyormu. berna saharanın eline vurdu diye diskalifiye edildi. bozok adama kafa attı ama sadece uyarı. anlamıyorum bir yarışmacının diskalifiye olması karşısındaki adama ne tür bir saldırı gerçekleştirmesi gerekiyor. aklıma tek gelen şey acun ılıcalının bu adamları yarışmaya çağırırken sözleşmelerine yarışmacılar lehine kesinlikle diskalifiye yaşanmayacağına dair bir madde koydurmuş olabileceği. sonuç itibari ile bende dahil hepimiz izliyoruz. ama özellikle bu sezon kesinlikle kurgu olduğuna ve acun ılıcalının survivorı çiftlik gibi kullandığına inandığım yarışma programı. biraz uzun oldu. kusura bakmayın. sonuna kadar okuma zahmeti gösteren herkes hakkını helal etsin.

atatürk geri dönse söyleyeceği ilk söz

ordular ilk hedefiniz ankara.

sözlük yazarlarının yabancı dizi tavsiyeleri

1-lost.
2-breaking bad.
3-beatlestar galactica.
4-preason break.
5-game of thrones.

lisede yapılan hayvanlıklar

1995 senesinde o dönem için mini sayılacak bir etek giyen ve okula yeni gelmiş edebiyat öğretmeninin, konu anlatmak için yan sıraya eğildiği anda 0.5 uçlu kalem ile eteğinin yırtmacını hafif açmak ve arkasından tüm sınıftan uğultu gelmesine sebebiyet vermek. Ha utanmıyormuyum yaptığımdan; vallahi utanıyorum. Ama gençlik işte. O dönem yapmıştık.

bütün şarkıları güzel olan gruplar

grup gündoğarken.

akp den nefret edenlerin ortak özellikleri

yurdunu ve insanını sevmeleri

antep belediyesinin 1 milyon tl ye dinozor alması

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28976407.asp

haberin detayı burada.

antep belediyesinin 1 milyon tl ye dinozor alması

1 milyon tl yi (eski parayla 1 trilyon) garip dinozor heykellerine haycayacaklarına şehrin çevre düzenlemesine harcalarmış keşke dedirten haberdir. anladığım kadarı ile bu heykelleri şehrin muhtelif yerlerine koyacaklar. hani fıstık ile ilgili bir çalışma yapsalar anlarım, veya baklava ile ilgili olsa onuda anlarım. ama gaziantep ile dinozor maketleri arasındaki ilişkiyi ben çözemedim. anlayan varsa benide aydınlatsın lütfen. bana boşuna yapılmış bir harcama gibi geliyor.

tekrar tekrar izlenen filmler

mübalasız kemal sunal filmleri. halen izliyorum ve gülüyorum. benden başka da kimse yazmamış. bu konuda tekmiyim neyim.

edit: benden önce yazılmış. kusura bakmayın arkadaşlar. ama üstüne basa basa söylemek lazım ustanın filmlerini.

153 ülkeden gıda alan tarım ülkesi

Haberin sonunda ithal edilen ürünlerin bazıları örneklenmiş. Sorun ithal etmek değil ithalatı tek çözüm olarak görmek. Başın sıkışınca ithal et gitsin bu politika değil

153 ülkeden gıda alan tarım ülkesi

http://www.bugun.com.tr/e...miyoruz-ki-haberi/1634945

maalesef bir zamanlar bölgesinin en önemli tarımsal ürün üreticisi olan güzel ülkemdir. biz nasıl bu duruma geldik, bizi ne zaman her türlü gıdayı ithal eder hale getirdiler diye şöyle bir etrafımıza bakıp sormak lazım. adını bile duymadığımız ülkelerden gıda ithal ediyoruz. yazık.

evli kadınların sözlükte yazma amacı

bir kadında art niyet aramaya odaklanmışsa bir insan, kadının sözlüğe girmesine gerek yok. o adam o kadının her hareketinde art niyet arar. genelleme yapmamak lazım bence.

sözlük yazarlarının tanışmak istediği kişiler

uğur mumcu.

ekşi sözlük çaylak onay sırası

beklemeye değmeyen saçma sapan bir sıradır.

başı açık bir hanımla evlenen erkek genişliği

başlığı açana ''seni ne ilgilendirir kardeşim'' dedirten başlıktır. herkesin kendi hayatı.

hastanede sırada beklemek

bir türk vatandaşı olarak sıra beklerken, suryeli bir insan evladının sıra tanımadan yanından geçip giderek işlemlerini yaptırdığı eylemdir.

dünya yarın yok olsaydı ilk ne yapardınız

kızlarıma sarılmaya giderdim.

sözlük yazarlarının yaşadığı şehirler

Gaziantepdir.