bugün

2002 dünya kupasında hasan şaş'ın brezilya ağlarına gönderdiği bazuka. bizim 1-0 öne geçmemizi sağlamıştı lakin sambacıların 2 goluyle sahadan boyunu bükük ayrılmıştık.

http://www.youtube.com/watch?v=8VuIU7DUmIo
ve o gol den sonra hasan şaş real madrid, barcelona ve liverpool`a transfer oldu ama dikiş tutturamadan geri geldi. tabi kafasındaki rüyada. biraz clementine tarzı oldu ama gerçek bu.
bir de bu golden sonra fazla sevinmemiştir. Gayet ''cool'' bir şekilde arkadaşlarına sarılmıştır.
bir de şu çekim vardır ki daha keyiflidir. özellikle spikerin coşkusunu gören brezilya'nın tüm sülalesini kılıçtan geçirdiğini sanır.

http://www.frmtr.com/turk...lya-hasan-sasin-golu.html
sanki her gün brezilyaya gol atıyor gibi bir hal içine girmiştir sevinmemiştir yüzünden aman ne var ki bunda ya okunmaktadır.
hasan sevinmeyince ofsayt sandigim, sonra hakan sükür ve diger oyunculari görünce sevinc cigliklari attigim gol!
hasan şaş'a maçtan sonra "golü attığın zaman neden normal bir sevinç hali göstermedin yoksa cool'mu takılmak istedin?" diye sorulmuş, alınan cevap ise "o an ne yapacağımı bilemedim kararsız kaldım nutkum tutuldu sanki" gibilerinde birşeyler olmuştu.
maç izlediğimiz cafede kavga çıkarmış goldür, zira golden sonra sevinci abartınca kısa süreli bir arbede yaşandı. ulan ne günlerdi be.
sınıfta elimdeki meyve suyu kutusunu ani bir refleksle televizyona fırlatmama sebep olan maç. ders falan yapılmıyordu okulda o gün. devre olunca tüm okul bahçede falan seviniyordu. ne güzel işte.
ntv sporda gördüğümde bana tekrar o günleri hatırlatan gol.
koreli ibne hakemin çabalarıyla güme gitmiş gol.
bu gole sevinmemiştir hasan şaş. çünkü gol sonrasında şaşkınlık yaşadığını, golün olduğuna inanamadığını söylemiştir. mutfakta 37 ekran televizyondan izlemiştim bu maçı, ne günlerdi...
(bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
gözlerimin önünden hiç gitmeyen goldür. hiç unutmuyorum, brezilya oyunun kimi bölümlerinde akın akın geliyordu. hatta bi pozisyonda rüştü inanılmaz bi gol çıkarmıştı da hepimiz takımımız gol atmışçasına sevinmiştik. ve işte o gol... dakikalar bilmem ki kaçı gösteriyodu. yıldıray ki o maçta rakibin üzerine ayağı titremeden, "lan ben alamanya' da bunların feriştahıyla oynuyorum" dercesine giden oyuncumuzdu, hiç beklenmedik bişey yapıp kamera açısına dahil olmayan bi noktaya koşu yapan hasan' ı gözüne kestirmiş, müthiş pası önüne indirivermişti ve hasan yine beni şaşırtarak topu sol ayağıyla kalecinin kapattığı köşeden kaleciye "al koçum hayrını gör" diyerek tam anlamıyla tıkmıştı. ne gündü! arkadaşlarla paramız olmadığından kaç kilometre yürüyüp maç izleyecek bi yer bulmuştuk ta arkadaşın tanıdığı çıkmıştı. sayesinde bedava meyve suyu da içmiştik. ama sonra koreli hakem oyunun içine ettiğinde de kadınlı erkekli hakettiği sözleri duymuştu bizden. *
lisede okul kantininde izlendiğinde, hemen yakınınızdaki arkadaşın o müthiş sevinçle yakanıza yapıştığı ve bundan dolayı gömlek düğmelerinizin bir kaçının kopmasına sebebiyet verebilecek düzeyde bizi mutlu etmiş olan gol.*
efsanedir.ilk okul da izlemiştim ben.o nasıl bir heyecan o nasıl kusursuz bir mutluluk anıydı.keşke bir kez daha yaşayabilsek diyor insan..
unutulur mu lan..
sanki kendi adına ve ülkesi adına attığı önemli bir gol değilmişcesine sevinmeden geçiştirdiği goldur.
vidyosu şu şekildedir;

http://www.youtube.com/watch?v=4EBO_8Vrc5E&NR=1

maçı anlatan spikerin gol sırasındaki yorumu da aşağıdaki gibidir.

--spoiler--
gkr8ue ghfjd s8uzgjdoigdougfnd gol! gooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooool
--spoiler--

not: pi 3 alınmıştır. değerler yaklaşık hesaplanmıştır.
ilk okulda yolda okula giderken atılan goldür. okula goool diyerek bağıra bağıra gitmiştik salak gibi.
shakira'nın "its time for africa" adlı şarkısının klibinde yer alan goldür.
bilgisayarda tv kartıyla izleyemediğim goldür. 5-6 kişi toplanmış bilgisayarda maçı izliyoruz. klavyeye fareye dokunmadığımız için ekran koruyucu hazırda bekliyormuş, hasan şaş topa vurduğu anda devreye girdi ve golü canlı izleyemedik.
dünya kupası finallerinde breziya'ya gol atan ve sevinmeyen tek sporcu.
her ne kadar bizleri sevindirse de puan almamıza yetememiş goldür.
Attıktan sonra çok fazla sevinmemiş gibi yapmıştır. Amk sanki ali Sami Yen Stadı'nda anadolu takımına gol attın.