bugün

yıldıray baştürk'ün harika asistiyle, hasan şaş'ın topu sol ayağıyla gole çevirmesi olayı.

17 yıl geçmiş aradan. dün gibiydi.
unutursam fısılda.

unutulur mu beee!
vay be youtube'dan ara sıra açarım 2002 dünya kupası videolarını, hep o ambiyansa giderim. 2002 yazına falan. çok iyiydi be. hatta kosta rika maçını izlerken kahvaltıda ne vardı onları bile biliyorum amk.
Çok eskilerde kalan bir gol idi. Ne güzel günlerdi o günler.
Arifin manchester'a attığı golu arıyordum hangi ara buraya geldim oğlum ya?
Efsanedir. O zamanlar ilkokul 3'e gidiyordum, öğle arası izlemiştim maçı.
2014-2002= 12 sene yapar güzel kardeşim... evet unutulmazdır doğrudur ama unutmak istiyorum artık. 3 dünya kupası geçti aradan ya 3.. çıksın bir baba yiğit bir gol atsında hasan şaşı unutalım, tarihe onu yazalım. yeter arkadaş adam futbolu bıraktı hala hasan da hasan.
unutulmazdır. 2014 dünya kupasında olamadığımız gibi sonraki kupalarda da yer alamayacak olursak zamanla değeri daha da artacak olan goldür. özlemekten öte hasret duyulan aslında golden de öte bir durumdur. kiminin ilkokul kiminin lise kiminin sünnet dönemi hatırasıdır. ah ulan nerede o günler dedirtir insana. mumla aratır.
Attıktan sonra çok fazla sevinmemiş gibi yapmıştır. Amk sanki ali Sami Yen Stadı'nda anadolu takımına gol attın.
her ne kadar bizleri sevindirse de puan almamıza yetememiş goldür.
dünya kupası finallerinde breziya'ya gol atan ve sevinmeyen tek sporcu.
bilgisayarda tv kartıyla izleyemediğim goldür. 5-6 kişi toplanmış bilgisayarda maçı izliyoruz. klavyeye fareye dokunmadığımız için ekran koruyucu hazırda bekliyormuş, hasan şaş topa vurduğu anda devreye girdi ve golü canlı izleyemedik.
shakira'nın "its time for africa" adlı şarkısının klibinde yer alan goldür.
ilk okulda yolda okula giderken atılan goldür. okula goool diyerek bağıra bağıra gitmiştik salak gibi.
vidyosu şu şekildedir;

http://www.youtube.com/watch?v=4EBO_8Vrc5E&NR=1

maçı anlatan spikerin gol sırasındaki yorumu da aşağıdaki gibidir.

--spoiler--
gkr8ue ghfjd s8uzgjdoigdougfnd gol! gooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooool
--spoiler--

not: pi 3 alınmıştır. değerler yaklaşık hesaplanmıştır.
sanki kendi adına ve ülkesi adına attığı önemli bir gol değilmişcesine sevinmeden geçiştirdiği goldur.
unutulur mu lan..
efsanedir.ilk okul da izlemiştim ben.o nasıl bir heyecan o nasıl kusursuz bir mutluluk anıydı.keşke bir kez daha yaşayabilsek diyor insan..
lisede okul kantininde izlendiğinde, hemen yakınınızdaki arkadaşın o müthiş sevinçle yakanıza yapıştığı ve bundan dolayı gömlek düğmelerinizin bir kaçının kopmasına sebebiyet verebilecek düzeyde bizi mutlu etmiş olan gol.*
gözlerimin önünden hiç gitmeyen goldür. hiç unutmuyorum, brezilya oyunun kimi bölümlerinde akın akın geliyordu. hatta bi pozisyonda rüştü inanılmaz bi gol çıkarmıştı da hepimiz takımımız gol atmışçasına sevinmiştik. ve işte o gol... dakikalar bilmem ki kaçı gösteriyodu. yıldıray ki o maçta rakibin üzerine ayağı titremeden, "lan ben alamanya' da bunların feriştahıyla oynuyorum" dercesine giden oyuncumuzdu, hiç beklenmedik bişey yapıp kamera açısına dahil olmayan bi noktaya koşu yapan hasan' ı gözüne kestirmiş, müthiş pası önüne indirivermişti ve hasan yine beni şaşırtarak topu sol ayağıyla kalecinin kapattığı köşeden kaleciye "al koçum hayrını gör" diyerek tam anlamıyla tıkmıştı. ne gündü! arkadaşlarla paramız olmadığından kaç kilometre yürüyüp maç izleyecek bi yer bulmuştuk ta arkadaşın tanıdığı çıkmıştı. sayesinde bedava meyve suyu da içmiştik. ama sonra koreli hakem oyunun içine ettiğinde de kadınlı erkekli hakettiği sözleri duymuştu bizden. *
(bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
bu gole sevinmemiştir hasan şaş. çünkü gol sonrasında şaşkınlık yaşadığını, golün olduğuna inanamadığını söylemiştir. mutfakta 37 ekran televizyondan izlemiştim bu maçı, ne günlerdi...
koreli ibne hakemin çabalarıyla güme gitmiş gol.
ntv sporda gördüğümde bana tekrar o günleri hatırlatan gol.
sınıfta elimdeki meyve suyu kutusunu ani bir refleksle televizyona fırlatmama sebep olan maç. ders falan yapılmıyordu okulda o gün. devre olunca tüm okul bahçede falan seviniyordu. ne güzel işte.