bugün

uzun zaman önce tüm kitaplarını en az 2 defa okuduğum, hala da filmlerini defalarca izlediğim ve yüzüklerin efendisi ile kıyaslanmaması gerektiğini düşündüğüm fantastik eserler bütünüdür.**
ayrıca sinema tarihinin en boktan uyarlamasını da bu seri sayesinde izlemiş olduk. *
türkiş versiyonu üfürükçü hayri veya hayri potur olabilecek, harry potter adlı fantastik hedeler bütününün başkarakteri.
harika insan j.k rowling'in 2014 quidditch dünya kupası için hakkında başbelası rita skeeter tarafından kaleme alınan kısa bir hikaye yazdığı seri. rita harry'den 34 yaşında diye bahsettiğine göre son romandan 17 yıl sonra gerçekleşmekte. tabi burada verilen bilgilerin çoğunu zaten pottermore'u takip edenler bilir ama olsun yine de hp ile alakalı her şey harikadır. okurken- özellikle bill weasley hakkındaki bölüm- cidden sinir olabilir, rita'yı öldürmek isteyebilirsiniz. bir umbridge bir de bu. asıl kötü adamlardan bile daha antipatik iki karakter.

http://www.today.com/book...-potter-gossip-1D79887288

not: okumak isteyip de ingilizcesi iyi olmayanlara yardım edilir.
http://www.radikal.com.tr...akil_hastanesiydi-1208687

teorilere gebe kalmış film.
Yıl 2014.Kazık kadar adam hala sihirle büyüyle uğraşıyor. Yapmayın şöyle şeyler.
çoğumuzun içini geçmişe duyulan bir özlemle dolduran seri. Sirius black'in kitapta geç ortaya çıkıp erken ölmesine çok sinirlenmiştim, benim için serinin en baba karakteriydi. Harry'nin ginny ile evlenmesi ise tam bir saçmalık olsa da yazarın hermione ile olan yakıştırmasına katılmıyorum. söz konusu habere de güldüm çünkü bu teoriler bildiğin seriyi tamamen değiştirmek olmuş.
Dumbledore'un gay olduğunu da eklemek istedim. Şaka gibi.
Ne dediğinin farkında olmayan sefil muggleların diline düşmüş güzide seri. Ulan son kitap yazılalı, son film çekileli milyon yıl oldu ama hala ekmeğini yemekten bıkmadınız şu serinin. Bi rahat bırakın, bi çekin pençelerinizi üzerinden.
ilkokula giden kuzenime hediye olarak aldığım fakat kendisi okumadığı için okumaya başladığım seri, iyi ki de okumusum film izlemekle bir olmuyor Çünkü.
Hedwigs theme'i her duyduğumda tekrar izleyesim gelen film serisidir.
dünya sinema ve roman tarihinin göbeğine oturmuş serilerden biridir. j.k. rowling tarafından yaratılmıştır. anne ve babası bir karanlık büyücü tarafından öldürülmüş harry'nin voldemort isimli yine aynı karanlık büyücü ile arasındaki düşmanlığı ve arkadaşlarıyla hogwarts büyücülük okulundaki maceralarını konu almaktadır.

seçmen şapkanın öngörüsü ile gryffinfor binasına yerleşmiştir. her ne kadar hermione'nin ravenclaw'a, ron'un da hufflepuff'a gitmesi gerekse de, kendisine aynı binada ronald weasley ve hermione granger da eşlik etmektedir. harry'nin anne ve babasının öldüren lord voldemort melez bir büyücüdür ve Sybill Trelawney'in ortaya attığı kehanette bahsi geçen kişinin harry olduğunu düşünmektedir. harry'i okun ucundaki hedef yapan da kehanetin ta kendisidir.

çoğumuzun çocukluk döneminde tanıştığı bu seri yetişkin birer birey olana kadar bizlere eşlik etmiş ve hafızalarımıza kazınmıştır.
Çocuk kitabı serisi ancak her şeyden önce kitaptaki detaylara dikkat edilirse çok büyük ve etkileyici bir hayal dünyası ürünü bi eser.
bir nesil bu seriyle büyümüştür , çocukluğum deyince akla gelendir . ondandır ki bu kadar çok sahiplenilmiş iz bırakmıştır . j. k. rowling in hayal gücü ve zekasını ayakta alkışlama isteği uyandırır .
üç tane devam niteliği taşıyan filmi gelecektir.
biz burada 5 kişiyle harry potter film maratonu organize edelim diye göbeğimizi çatlatıyoruz elalem neler yapıyor.

haberi okuyunuz, okutunuz efendim. belki çevrenizdekilerin içindeki kıvılcım ateşlenir de en azından film maratonuna ayak diremezler: http://www.dailymail.co.u...vent.html#v-3917164930001
(bkz: öri potır)
bu dünyadan kaçıp gidilecek en güzel dünya.
çocukluğumuzun geçtiği beraber büyüdüğümüz j k rowling'in yarattığı daniel radcliffe'in canlandırdığı film ve roman karakteri. film serisi çocukluğumun ve ergenliğimin neredeyse tamamını kapsadığı için yeniden izleyince tatlı bir nostalji yaşatıyor şahsımda.

roman serisi 1997'de başlayıp 2007'de bitmiş.

film serisi ise 2002'de başlayıp 2011'de bitti.
Harry bugün hangi büyüyü öğrendin? "Nazar duası öğrendim" Ata demirer'in tek kisilik dev kadro gosterisinde kullandigi efsane tiplemedir.
(bkz: ata demirer)
şu sıralar hayranlarının en gencinin üniversitede olduğu daha büyüklerinin yetişkin olduğu zamanın ne çabuk geçtiğini gösteren hayali karakter.

kendisini canlandıran daniel radcliffe ise şu an 25 yaşında.
kitabına ilkokulda başladım lisede seri tamamlandı. ilk filmini izlediğimde ilkokuldaydım, film serisi bittiğinde üniversiteye yeni başlamıştım.
yaz tatilinde üşenmezsem tekrardan kitaplarını okuma gibi bir hedefim var.
babama okuyormuş gibi yapmayıp da gerçekten okuduğum ilk kitaba sahip seriydi kendileri. gençlik işte...
Çok hızlı okumuştum çabuk bitti diye de ağlamıştım.
dünyaya bir hediyedir.
efsane filmlerim arasında yer alır. ilk izlediğim zamanlarda hatırlıyorum da ağacın dalını koparıp mal gibi büyü yapmaya çalışırdım... bir de mektup beklerdim ya.