bugün

kendi minik, sesi boru olan TFF baskani.
israrla kalkmadigi koltuktan bugun itibari ile kaldirilan sozde futbol gonullusu.

bekle bizi isvicre reklamlariyla son kez kendini kurtarmaya calismis; kaseyi kurtaramami$tir.
yonetimi ibra edildikten sonra tff genel kurulunu terk eden; isvicre'de beklenen $ahis.

yine de uzulmemesi gerekir; zira kendisini isvicre'de bekliyor olacagiz.

(bkz: sen git ben geliyorum)
(bkz: bekle bizi isvicre)
dört kulüp* haricindeki diğer kulüplere zırnık koklatmayan, aslan payını bu 4 kulüp e veren, fakat yine de yaranamayan, ağzıyla kuş tutsa bile yaranamayacak olan, 2008 itibariyle de görevinden defolup gidecek olan kişidir.
galatasaray başkanlığına adı geçen eski federasyon başkanı.
gs başkanlığına aday olmuş kişi, federasyon başkanı olduğunda da gs başkanı gibiydi ama şimdi asli görevine geçmek istiyor demek ki, bir yerde o da haklı, tamam biz de böyle bir hareket bekliyorduk ama bu kadar hızlı değil be abi...

(bkz: hele bi soluklan yeğenim)

--spoiler--
Futbol Federasyonu Başkanlığı´ndan ayrıldıktan sonra adı Galatasaray Başkan adayları arasında geçen Haluk Ulusoy Bugün gazetesinden Rıfkı Soysal´a gündeme bomba gibi düşecek çarpıcı açıklamalar yaptı. Galatasaray´ın Avrupa´nın sayılı kulüpleri arasında yer aldığını belirten Ulusoy kulübün 220 milyon YTL.yi aşan borcunun kendisini korkutmadığını da belirterek bu paranın 24 saatte karşılanabileceğini söyledi.

"iLAÇ BENiM"

Gerekli kaynaklarının hazır olduğunu belirten Haluk Ulusoy "24 saat dememin sebebi bankalar arasındaki işlemleri düzenlemek yoksa bu parayı hemen ortaya koyacak kaynaklara sahibim" dedi. Şahsi servetinin bir bölümünü Sarı-Kırmızılı kulüp için harcamaktan asla çekinmeyeceğini dile getiren Ulusoy "Galatasaray´ın ilacı benim. En iyi çıkış yolunu biliyorum" sözleriyle iddiasını ortaya koydu.

"SEÇiM PAZARLIĞI YAPMAM"

Ulusoy bu sözlerine rağmen başkan adayı olarak ortaya çıkma düşüncesinde değil. G.Saray´da başkan olmanın kuralları olduğunu ve özellikle kulübün duayenleri ile seçim pazarlıklarına girmeyeceğini ısrarla vurgulayan Haluk Ulusoy" Benim arkamda milyonlarca Galatasaray taraftarı var. Onların ne ihtiyacı varsa yerine getiririm. Şu unutulmamalı: Galatasaray taraftarı için var" dedi.

"AZiZ YILDIRIM´LA BEN BAŞA ÇIKARIM"

Haluk Ulusoy Türk futbolunda oluşan yeni tabloyu da Galatasaray adına umut verici bulmuyor. " Federasyon Başkanı olduğumda o kapıdan içeri girerken üzerimdeki formayı bıraktım ve Milli Takım forması giydim. Kimsenin de etkisi altında kalmadım. Bunu her zaman yaparım" diyen Haluk Ulusoy bugünkü Futbol Federasyonu üzerinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım´ın büyük etkisinin bulunduğuna dikkat çekti. Ulusoy Özellikle Aziz Yıldırım Federasyona kendisine yakın isimlerin girmesi için çok çalıştı dedi.

"YÖNETiMiN ELi MAHKUM"

Galatasaray yönetiminin özellikle yeni stat konusu nedeniyle elinin kolunun bağlı olduğuna dikkat çeken Ulusoy "Mevcut Galatasaray yönetimi bu şartlarda bu kafayla kulübün haklarını koruma şansına sahip değil. Oysa oyunu kurallarına göre oynamak gerekiyor. Bugün Federasyon´da ve alt kurullarda Fenerbahçe´nin dediği oluyor. Konya´da yaşananlar ortada. Aziz Yıldırım ile ancak ben başa çıkabilirim. Galatasarayın ve diğer kulüplerin haklarının yenmemesi için savaşırım" diye konuştu.

"CANAYDIN VE POLAT´LA YARIŞA GiRMEM"

" Ben çok iyi bir Galatasaraylıyım ve de her türlü yardıma hazırım" diyen Haluk Ulusoy başkanlık konusunda çok başarılı olacağına inanmasına rağmen yine de uygun şartların oluşmaması halinde seçime girmeyi düşünmüyor. Bunun başlıca sebebi ise Başkan Özhan Canaydın ve yardımcısı Adnan Polat´a duyduğu sevgi saygı.

"OYUM ONLARIN OLACAK"

Canaydın´ın veya Polat´ın aday olarak gireceği bir seçime girmeyeceğini açık yüreklilikle ifade eden Ulusoy bu konuda şunları söylüyor: "Canaydın ya da Polat´la bu tür bir yarışın içinde olmam. Bu onlara sırt çevirmek olur. Adnan Polat benim aile dostum. Eğer adaylığından vazgeçmezse seçimde benim eşimin ve benden daha fanatik bir Galatasaraylı olan oğlumun oyu onun olacak."

"GALATASARAY KENDiNE YAKIŞANI SEÇER"

Haluk Ulusoy Galatasarayın adına yaraşır bir şekilde yeni başkanını seçeceğine olan inancını da dile getirdi ve Başkanlık için kulis yapıyor değilim. Sözlerim böyle anlaşılmasın. Küçük hesaplar içinde olmadım olmayacağım da. Pazarlıkların içinde yer almak bana yakışmaz dedi.

Ulusoy 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası ve Süper Kupa´dan yeterince yararlanılamadığını düşünüyor. "Galatasaray milenyum şampiyonu. Böyle bir unvan ancak binyılda bir kazanılır" diyen Ulusoy "Yöneticilerin de kulübün büyüklüğünün farkında olmaları gerekiyor" şeklinde konuştu. Kulübün transferde zorlanmasına anlam veremediğini de belirten Ulusoy sözlerini şöyle noktaladı:

"KiMi iSTERSEM ALIRIM"

"Galatasaray gibi büyük bir kulübün milenyum şampiyonunun transfer edemeyeceği oyuncu olamaz. Yerli ya da yabancı Hamit Altıntop´tan Yıldıray´a Ronaldinho´ya kadar alamayacağım hiçbir futbolcu yok. Galatasaray´ın bütçesi küçük rakamlarda kalmamalı. 100 milyon dolarlık transferler kimseyi korkutmamalı. Ben o kaynaklara sahibim. Kimi istersem de alırım."

--spoiler--
24 saatte 220 milyon ytl lik borcu kapatacak, bununla da kalmayıp 100 milyon dolar lık transfer bütçesi hazırlayacak mali duruma sahip olduğunu iddia eden galatasaray yeni dönem başkan adayı.

(bkz: atma recep atma din kardeşiyiz şurda)
--spoiler--
Canaydin´in veya Polat´in aday olarak girecegi bir secime girmeyecegini acik yureklilikle ifade eden Ulusoy bu konuda sunları soyluyor: "Canaydin ya da Polat´la bu tur bir yarisin icinde olmam. Bu onlara sirt cevirmek olur. Adnan Polat benim aile dostum. Eger adayligindan vazgecmezse secimde benim; esimin ve benden daha fanatik bir Galatasarayli olan oglumun oyu onun olacak."
--spoiler--

aciklamalarini yapmi$ eski federasyon ba$kani.

tabi ki secimde aday olmasi ulusoy'unda dedigi gibi adnan polat ve ozhan canaydin'a ayip olur. zira eski kader ortaklari/silah arkada$lari sayilirlar dimi? az sallamadilar fenerbahce'ye. kendisinden daha fanatik galatasarayli olan ogluna hic deginmiyorum. allah ogluyla birlikte federasyondan uzak eylesin.
recep ivedik'ten bile komik ki$ilik. ronaldinho'yu hemen getirebilecegini iddia eden eski federasyon ba$kani/yeni galatasaray yorumcusu.

--spoiler--
Galatasaray gibi büyük bir kulübün, milenyum şampiyonunun transfer edemeyeceği oyuncu olamaz. Yerli ya da yabancı, Hamit Altıntop'tan, Yıldıray'a, Ronaldinho'ya kadar alamayacağım hiçbir futbolcu yok. Galatasaray'ın bütçesi küçük rakamlarda kalmamalı. 100 milyon dolarlık transferler kimseyi korkutmamalı. Ben o kaynaklara sahibim. Kimi istersem de alırım.
--spoiler--

(bkz: vay anam vay neler donmus serhat ya)
(bkz: bir nihat dogan olarak haluk ulusoy)
Hem Adnan Polat'tan hem de Canaydın dan galatasaraya daha iyi başkanlık yapacağı kesindir. insallah aday olur ve secilir. Ayrıca bu konuda fenerlilerin karın ağrısını anlamak da mümkün degil. Sizin Mosturanoglu da zamanında TFF Başkan YArdımcısı degil miydi? Yapmayın böyle. kendinizi kücük düsürüyorsunuz. Kaldı ki takım tutmayan birinin futbolun icinde ne işi olabilir. Haluk Ulusoy Galatasaraylıdır.. Şekip de fenerliydi. Affan kececi besiktasli.
besiktas in uefa kupasi skandalinın ortaya çıkması sonucu tff tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulmuş kişi.

http://www.sporx.com/deta...kategori=29&go=124128
http://www.1907.biz/2008/...oy-hakkinda-suc-duyurusu/

hesap zamanı geldi haluk bey.
hiç haz etmesem de, şu anda tff başkanı olsaydı türkiye'yi -illegal da olsa- banko 2010 dünya kupası finallerine götüreceğine inandığım yer altı kişilik.
türkiye futbol federasyonu nun, türkiye kısmından sadece trabzon ve nahiyelerini anlayan sözkonusu federasyonun başkanı.mesut yılmazın federasyon versiyonu denilebilir
Galatasaray'ın Seyrantepe'de inşaatı süren yeni stadından 800 bin euro'ya özel loca alan futbol adamı. kendisi 3 büyüklerde de loca sahibi olmak istiyormuş. inönü'de de varmış lakin, saraçoğlu'ndan henüz izin çıkmamış. aziz'in canı sağolsun demiş.
tuttuğu takımın tribünlerinden maç seyreden eski federasyon başkanı.
bizim stada hiç gelmedin, bundan sonra da sürekli orada kal! allaha yakın bize de uzak ol.
(bkz: mutlu noeller sana haluk efendi)
editli not: canlarım benim çok üzülmüştür biliyorum.
türk telekom arena açılış maçı öncesi metroda taraftara üçlü çektirmiş, eski federasyon başkanı. sözlükte buna tanık olan bir ben varım sanırım.
türk futbol tarihinin en karanlık ve şaibeli dönemini yaratmış ve yaşatmış insan.
Kendisi tff başkanlığını bıraktıktan sonraki dönemde GS'nin durumu ortadayken, anadolu takımlarının yükselişi de ortanın göbeğindedir. Sivasspor'un ikinciliği, Bursaspor'un şampiyonluğu, Trabzonspor'un şampiyonluğu kovalaması, Bursaspor, Gaziantepspor ve Kayserispor'un GS ve BJK'ye fark atmaları vs.

Kirlenmek güzeldir de bunun dönemindeki pisliklere omo konsantre bile ne yapabilir?
(#11072426)
Galatasaray'a başkanlık yarışında Adnan Polat'ın desteğini alan adam.
yeniden başkan seçilip galatasaray'ını kurtarması beklenen adam.
(bkz: gerçekti artık hayal oldu)
hala bok atılan adam.bazı badem bıyıklılar gibi onun bunun yaptığı ibnelikler klübü bağlamaz demiyor.
bu arkadaşı emniyete veya savcılığa alıp şöyle bi sallasalar neler dökülür neler. hani futbol temizliği deniyor ya bu adam konuşursa türk futbolunun %50'si temizlenmiş olur.
o değil de yıllar önce genç iken oya aydoğan ile kısa bir dönem evlilik geçirmiş. hadi oya yıllar öncede kaşardı, ya sen neydin o zamanlar sayın ulusoy?
mehmet atalay ile bindiği asansör, 3.kattan zemine çakılan eski federasyon başkanı. yaralı olup olmadığı hakkında henüz bilgi yok. 2.susurluk kazası olur mu acaba?

link eklendi: http://www.sabah.com.tr/G...atalayin-asansoru-cakildi
kaburga kemiklerinde kırık varmış ama durumu iyiymiş.