bugün

sezen aksu'nun, ''bahane'' isimli albümündeki ''ikili delilik'' şarkısının bestecisi.

adanalı bu genç arkadaş, sezen aksu ile Hacı Mustafa Cebeli sayesinde tanışmış ve onu karşısında görünce ne yapacağını bilememiş. eli ayağına dolanırken, sezen'in şarkıyı çok beğendiğini ve albümüne koymaya karar verdiğini duyunca nasıl sevinmiştir bilemiyorum. ayrıca buna hala inanamıyormuş..

(bkz: ikili delilik)
çevresinin ısrarlarına dayanamayıp 2 yıl önce başladığı albüm çalışmalarının nihayetinde " (bkz: ana kuzusu)" isimli bir albüm çıkarmış,ve bu albümün çıkış parçası olarak seçtiği " (bkz: doğudan doğanım)" adlı şarkısıyla tarafımdan beğeniyle dinlenen, söz yazarlığı kadar yorumculuk yeteneğinin de olduğunu gördüğüm sanatçı adayı. yolu açık olsun.
Adanalı. ilk bestesini lisedeyken yaptı. Şimdi o dönemli işlerini çok amatörce buluyor. Ardından üniversite sınavlarına girdi. Yeditepe Üniversitesi mimarlık bölümünü kazandıysa da beste yapmaya devam etti. Hayatındaki dönüm noktası, aynı okulda okuduğu aranjör Mustafa Ceceli ile tanışmak oldu. Besteleri dinleyen Mustafa Ceceli, şarkılara demo yaparak Halil'e destek oldu. Kendisi de bu dönem sezen Aksu ile çalışmaya başlamıştı. Halil Koçak'ı Sezen Aksu ile tanıştırdı ve şarkılarını dinletti. Sezen Aksu şarkıları beğendi ve içlerinden "ikili Delilik" i seçip 2005 yılında çıkardığı Bahane albümüne koydu. Şarkı yılın hitleri arasına girdi.Altın Kelebek yılın şarkısı ödülünü aldı. 26 yaşındaki sanatçı bundan sonra Özcan Deniz'den Murat Boz'a kadar pek çok isme besteler verdi. Gülşen'e "Yurtta Aşk Cihanda aşk", Bengü'ye "taktik", özcan Deniz'e "eyvallah", Murat Boz'a "Üzüleceksin", Sevda'ya "içime işlerken" gibi şarkılar dönemin hit olan şarkıları arasında yer aldı. Yeni çıkacak olan Sibel Can ve Levent Yüksel albümlerine de birer şarkıyla dahil oldu. iki yıl üzerinde çalıştığı "Ana kuzusu" albümü çıktı ve bu albümde bir parçasında Ajda Pekkan ile düet yaptı.
ilerde bomba olarak patlayacak şarkıcıdır kendisi, ayrıcada bestekardır. Kısa sürede booom diye patlarsa şaşırmayalım.*
en efendi popçu.
nikah isimli şarkısını sabahtan bir başlıyorsunuz akşama kadar içinizden söyleye söyleye bi bakmışsınız gün bitmiş. ajda hatuna da burdan saygılarımızı göndermeyi bir borç biliriz zira o güzel sesi ve yorumuyla şarkının tadına tat katmıştır kendileri. güzel şeyler de oluyor be müziğimizde sözlük.
güzel şarkılarını başka sanatçı dostlarına verdiği için, kendi albümüne bir şey bırakmamış fedakar sanatçı. öyle ki albümünde doğudan doğanım ve nikah dışında dinlemeye değer bir şarkı yoktur. bestelerine değinecek olursak, gülşen'in yorumladığı ya tutarsa, yurtta aşk cihanda aşk, çelişki (bu şarkıyı kendi albümünde de seslendirmiş) ve bu gece isimli şarkılar, bengü'nün yorumladığı taktik ve aşk marka silahım, sevda'dan içime işlerken ve annem ilk akla gelenler.
piyasada yeni olduğu için henüz efendiliğini koruyor. bikaç ay sonra onuda diğer popçular gibi görme ihtimalimiz yüksek. umarım beklediğim gibi olmaz. şimdiki haliyle çok şirin, sempatik, seside ve yorumuyla süper.
son derece yetenekli bir o kadar da samimi olan şarkıcı. pardon yorumcu. pardon söz yazarı. aman sanatçı. evet.

nikah isimli şarkısındaki sözlerden beyfendinin samimiyeti anlaşılmaktadır.

--spoiler--
yenilir yutulur mu bu devirde?
kim kime neye göre layık olmuyor?
--spoiler--

--spoiler--
ben istedim ki hısım akrabanın gönlü olsun.
panayır yeri gibi ışıl ışıl düğün kurulsun.
--spoiler--

--spoiler--
nikahın imamını da kıyarım hükümetini de.
sabrına başlarım sükunetine de.
--spoiler--

nasıl sözler nasıl hissiyat anlamadım. şarkıyı dinleyince insanın halil koçak a sarılıp : "tamam ülen tamam alıcaz kızı sana. olmadı kaçırırız. her türlü. üzülme sen." diyesi geliyor. kötü gün dostu olası geliyor. şööle sahilde bi duble rakıyla bir istavriti öldüresi geliyor. akabinde göz yaşlarına boğulası... neyse. başlık halil koçak di mi? şarkıya dalmayalım.

beyfendinin reklamının yeteri kadar yapılmadığı kanısındayım. kanım tamam da nedenini bilmiyorum. neden sürekli ekranlarda değil bu yetenek? neden onun yerine başka saçma sapan insanlarla oyalanıyor türk popu?

ha bi de kendisini mustafa ceceli'ye benzetiyorum. hatta karıştırıyorum. onun da nedenini bilmiyorum. herhalde cevabı benim alıklığımda saklıdır. olabilir.

netice olarak; dinleyiniz. dinlettiriniz. takdir ediniz. olmadı zorla ettiriniz muhterem.
seside güzel, duruşu da.. benzemiyor öle popçulara, reyting delisi manyaklara, herkes beni çeksin triplerinde olanlara.. kendisini yürekten tebrik ediyorum, yolun açık olsun.. (bkz: esmere al bağla geç karşısına ağla)
çelişki şarkısının bestecisi olsa gerek. gülşen kadar iyi söylemiştir bu şarkıyı.
hakkında bahsettiremeyen şahıs.
Geleceği parlak müzisyen.
Erol kösenin tüm gün bilinen bir sosyal ağdan reklamını yaptığı,şu sıralar herkesin ister istemez merak ettiği,ajda pekkanla nikah adlı düet de bir parçası olan müzisyen. Çok da bişey değil ama erol köse gücü işte.
bütün sanal ortamlarda herkesin hakkında gönderi yazdığı müzisyen kişilik. zira bıktırdılar.
gülşen'in çelişki parçasını yorumlamış fena olmamış şarkıcı. evet.

http://www.youtube.com/watch?v=Iqd_4o8jl4s
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar