bugün

Nasıl başardığımı bende bilmiyorum çinden gelen konteyner icine bile girdim.
büyük ihtimalle yakalanıp taşıyıcı olarak falan geçirdiğimi düşündüğüm durum. düğüneydi tatileydi falan da gittim üstelik. şu sıra home office çalıştığımdan evden çıkmıyorum da yazın baya tıklım tıkışık otobüslere binerek işe de gitmiştim her gün.
var mı sözlükte merak edilendir. bizim mahalle cortladı. kıran girdi.
(bkz: adı lazım değil baş harfi ben)*
aktif olarak çalışıyorum, defalarca şehirler arası yolculuk yaptım *. tedbirleri üst seviyede tutarsak ve çok kötü şartlarda değilsek bir şekilde korunulabiliyor.
Nazar değmesin şahsımdır...

Bu süreçte yurt dışına çıktım, yerli fuarlara katıldım, işe gidip geliyorum, toplu taşımayı arabayı satana kadar kullanmıyordum, her şeyi geçtim covid departmanında görevli hemşire ile de seviştim ama bize bulaşmadı çok şükür....
Salgının en başından beri, şahsım ve ailem üzerinden yürütülen bu nazar değdirme girişimlerini kınıyorum.
O benim işte...ama...Social distancing olayına dikkat ettim ve hep maske taktım, ve maskeyi de "doğru" taktım ...
Benimdir. Olabildiğince evden çıkmayıp insan içine girmiyorum. Ama çember daralıyor cevremde , aile yakınlarımın çoğu oldu.
Tüm dünyada 80 milyon kişi bu virüse yakalanmış. Dünya nüfusunun yüzde biri diyebiliriz. Yüzde 99 yakalanmamış. Tüm tantana bu yüzden. Bütün o korkularınız, insanların eve hapsedilerek ve fakirlestirilerek psikolojilerinim bozulması, eve kaoanmalar nedeniyle küçük işletmelerin iş yapamaması ancak online alışveriş sayesinde hep en büyüklerin kazanması. Böyle komik bir sebep yüzünden. Hala bu yalana inananlara anlam veremiyorum...
Evli insanlar sabaha kadar aynı yatakta yatıyor sorun yok (bu konu da uyarı yok)
Sabah işe gidecekler, araba da sen arkaya otur muhabbeti, maske tak muhabbeti.

Bilmiyorum bana saçma geliyor.
Bu hastalık pis insanlarda olur.

Ben temizliğe dikkat ettiğim için bu hastalığa yakalanmadım efendim.

Hijyen hijyen hijyen.
ben dahil olmak uzere hala yakalanmamis alfalara ek maas baglansin.

umarim bizi de 4.faz mecburi asiyla telef etmezler.
büyük bir şansla yakalanmadım. sürecin başından beri metrobüs kullanıyorum... olmamak için tüm tedbirlerimi uyguluyorum. inanın bakkaldan aldığım sakızı bile yıkmadan masaya cebime koymuyorum...
işim gereği, Gün içinde yüzlerce insanla temas halindeyim. Maskeye, sosyal mesafeye hijyene dikkat ederek bugüne kadar geldik. Yarın ne getirir bilemem. Elbet bir gün bulaşacak bu illet bize, ne kadar geç o kadar iyi.
8 aydır 2 kere ateslenip hastalandım. inşallah atlatmisimdir .
bir reptilian olarak benim bu dediğimdir. belki de yakalandım ama fark etmedim bu da olabilir.