bugün

az sonra bir itirafta bulunacak, canınızın sıkılmasına sebep olacak sevgilidir. bazen de sevindirici olabilir. misal hakkımda bilmen gerek şeyler var dedikten sonra ben aklımdan zilyon tane şey geçirirken kız arkadaşım sigara içiyorum ben demişti...yeminlen koşup bakkala iki paket siagara aldım geldim...iti var kopuğu var insanın aklından neler neler geçiyor...
biiyordum amk biliyordum diye cevap verilmemesi gereken sevgilidir. bi durun anlatsın amk. *
bakire değilim. küçükken bisikletten düştüm.
sene bilmem kaç, üniversitede ilk yılım. ortam kuramamışım, okula ısınamamışım, koca şehirde yalnızım. tutanacak bir dal arıyorum. tesadüf bu ya 4 yıl çıktığım ve o yaz ayrıldığım eski sevgilim de aynı kampüste fakat başka bir bölümü kazanmış. boşlukta süzülürken tutunacak bir dal arıyorum. çok özlediğim yanılgısıyla sarılıyorum telefona, görüşmek istediğimi söylüyorum. dışarı çıkıyoruz sonra, defalarca. yeniden heyecanlandığımı hissediyorum. ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum. gözlerinin içi gülüyor yine eskisi gibi. gözlerim buğulanıyor karşısında hiç olmadığım gibi. elini tutmak istiyorum, yapamıyorum. öpmek istiyorum, kıyamıyorum. karma karışığım. bir kez daha telefona sarılıyorum. destek arıyorum. en yakın arkadaşıma, "ben yeniden çıkmak istiyorum onunla" diyorum. arka çıkıyor sağolsun. gençlik işte, karar vermişsen elaleme sormaya ne hacet. belki de daha sonra desteğe ihtiyacım olacağını hissediyorum.

benden sonra biriyle çıktığını biliyorum. hatta çıkmadan önce beni aradığını, "artık sevmiyorsun beni, bir daha dönme ihtimalin dahi yok değil mi?" diye sorduğunu hatırlıyorum. "olsun" diyorum. varsın, olsun... belki yalnızlık korkusu yaşadı, belki ağır bunalıma girmek üzereydi... bir şekilde hayatına devam etmek zorundaydı diye düşünüyorum.

açılıyorum sonra, onu yeniden istediğimi, ayrılarak aptallık ettiğimi söylüyorum. ağlamaya başlıyor. "ben, eski ben değilim" diyor. ne değişmiş olabilir ki? ne kadar değişmiş olabilir ki? boşver diyorum. boşver, ver ellerini.... uzattığım ellerim havada asılı kalıyor. titriyor... titriyorum... çekip gidiyor sonra.

arkasından arıyorum, konuşmak istediğimi söylüyorum, kapısına dayanıyorum. içeri alıyor. hala ağlıyor. yoğun ısrarlardan sonra, döküyor eteğindekileri. "hakkımda bilmen gereken şeyler var" diyor ve ekliyor;

- senden sonra çıktığım çocukla...
+ evet?
- çok içkiliydim, hatırlamıyorum bile.
+ ...
- uyandık sonra, sana kötü bir haberim var dedi.

yavaşça çöküyorum olduğum yere. için için çöküyorum. gömülmek, kaybolmak istiyorum. gözlerimden yaşlar süzülüyor. bir sigara yakıyorum güç bela. "konuşsana" diyor. ağzımı bıçak açmıyor. "yalvarırım bir şey söyle, kız bana, bağır çağır, yeter ki bir şey söyle" diyor. boğazımda bir gemici düğümü, her yutkunduğumda parçalayan... alnından öpüyorum ve evi terk ediyorum.

eve dönerken geçirdiğim 4 yılı düşünüyorum. bir kez bile birlikte olmayı teklif etmeyişimi... yaşadığımız çocuksu cinselliği... hemen ardımdan, henüz küllerim dahi sönmemişken yaşadığı şeyi... yavaşça çöküyorum olduğum yere... bir sigara daha yakıyorum güç bela... ağlıyorum.
genellikle hoşunuza gitmeyecek bir şeyler söyleyecektir. olsundur. seviyorsan öyle seveceksindir. sevmek, şahsı "olduğu gibi kabul etmek" anlamına da gelir. olur, birileriyle yatmıştır, ne biliim, belki kucağında çocuk bile vardır. söyleyecekleri neyse dinlersin, hoşuna gitmezse, çıkış belgesini eline verirsin. ama üzmek, suçlamalarda bulunmak, yakışmaz. hayat insana bin tür oyun oynar, paran yok da karnın açsa hırsızlık yaparsın, işin de yoksa.

neymiş, sonrakiyla yatmışmış...yatçak tabii, n´apıcak? bunda ne anormallik olabilir ki? sen onu öyle kabul etmiyorsan, senin sorunundur. istese bunu söylemez, bak dürüstlük etmiş söylemiş. biz almanya´da yaşadığımız için değer yargılarımız değişiyor mu ne?...bana çok çocukça geliyor. benim de vardı bir zamanlar takıldığım bir kız. bir süre sonra biz bununla gene beraber olduk, arada biz de herhalde boş durmadık. e haliyle o da durmamış.

ama sonuçta sevgili böyle bir girişimde bulunuyorsa, ona anlayış göstermek şarttır. çünkü böyle bir konuşmaya giriş yapan şahıs sonuçta dürüstlük yapmaktadır.

burada bi anımı sözlük yazarıyla paylaşmak isterim. benim bi tanıdığımın evine yemeğe gitmiştik. adamın annesi böyle 70 yaşında, babası da 72 yaşında falandı. sohbet esnasında kadın bize, aynı bu başlıktaki şekliyle kocasına daha evlenmeden önce demiş ki "sana bir şey söylemem lazım" ...kadın prusyalı."ben" demiş "ikinci dünya savaşı sırasında ruslar tarafından sistematik bir biçimde tecavüze uğradım, iki yıl boyunca hergün üstümden bi tümen asker geçti, her akşam gelip elime bi tabanca tutuşturup, bak seni iyice aşağıladık artık sık kafana bi tane, diyorlardı, ben de inadına sıkmıyordum, o yüzden hergün üstümden 20-25 kişi geçiyordu..." demiş...bunu kadın bize böyle anlatmiştı, o arkadaş bunları zaten biliyormuş... kocasına dönüp, "eşiniz böyle anlattığında n´aptınız?" diye sordum. "çok seviyodum, hiç önemsemedim" dedi. bu da bu başlığa uygun bir konu olduğu için böylece sözlüğe yazılmış, olsun. sonuçta, o kadın 3 çocuk yetiştirmiş, anne olmuş, iyi bir ev kurmuş. kadının üstünden 3.ordunun yarısı geçmiş olsa bile, kadın olayı sonradan kıvırmış. bunu da böyle bilmek lazım.
ya bakire değil yada cinsel tercihi farklı...
Bozuktur o.
bombayı patlatacak olan sevgülü.
bırazdan duyacaklarınızın hıc de hos seyler olmadıgını ıma eden kotu sevgılı.
devamında ilişkinin seyrini değiştiren olaylar yaşanacaktır.
genelde hoşuna gitmeyecek şeyler açıklamak üzere olan kızdır.
yani sicti cafer bez getir durumudur ...
oruspudur.
bilmemesi gerekiyordur. söylenirse hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.
ilişkinin gidişatını iyi ya da kötü yönde değiştirecek olan, konuşmanın habercisidir.

sevgili deyince, neden yazarların aklına hemen kız geliyor anlamış değilim. "hakkımda bilmen gereken şeyler var" cümlesini söyleyen pekala erkekte olabilir, anında kız diyip yargılamak doğru değildir. *
Ağzından minik başka bir ağız çıkarıp aliena dönüşecek ve haşince çiftleştikten sonra erkeği yiyecektir.
-hakkımda bilmen gereken şeyler var
-erkek değilsin dimi lan? O günün elime bir şey geldi ama ne olur değilim de.
- hakkımda bilmen gereken şeyler var ozan...
+ nası ya. kanser misin lezbiyen misin? çabuk cevap! adamı sinir etme söylesene selin!
- bas.. basurum...
+ bağkur mu? senin prim gün sayın tutuyomuydu ya? emekli mi oldun aşkım sen? canım benim ya. benim aşkım emekli mi olmuş. ecücücü..
- basur basur.
+ niye kısık sesle söylüyosun? ağzından mı basur oldun? ben seni basurlu halinle bile severim canım benim! sen şimdi sıçamıyo musun aşkım?
- anlıyorum ama sıçamıyorum...
+ haa. hakikaten ağzından basur olmuşsun bitanem. du' bakim.
O cümleyi duyduğunuz an içten s*çmaya başlarsınız. Cevap gelene kadar karnınıza ağrı girer, "noluyo lan! Ne yaptı acaba bu?" dersiniz içten içe.
Bak şimdi ben stres oldum.
yasadigi sikindirik gecmisi dramatiklestirerek anlatip ilgi toplamaya calisan sevgili sendromunu yasamak uzere olan gencin "sevgilisidir". Tabi, evet, bu yasadiklarin kolay hazmedilir seyler degil... minvalinde egosu sisirilip soylenilen "bullshit" derhal unutulmalidir.
+ aşkım?
- efendim canım.
+ sana bişey söylemem gerek.
- söyle dinliyorum.
+ama çok utanıyorum.
- ??? anlatır mısın?
+ şey ben...
- evet sen??? !!! (amk söyle artık ne bok yedin)
+ ben bakire değilim.
- blo blo glu glu. benim bi işim var. hemen gitmem gerek. sonra görüşürüz ok?
Bu cümleyi kullandığı an biliniz ki sıkı bir itiraf gelecektir ve bir fırtına çıkacaktır aranızda .
SevgiliniziN geçmişi masum değildir , hem ailevi olarak hemde kişisel olarak. Bunu çekip çevirmekte elinize bırakılır .
bunu dedikten sonra arkeoloji ile olumlu bir şey söylemediği sürece bir sıkıntı çıkmayacak sevgilidir.
hakkında bilmeniz gereken şeyleri söylemeyenden iyidir.
kendimden bilirim.
bunu duyan er kişinin siki tuttuğuna dalalettir.hatun kişi saçma sapan bişey duymuş yada aklınıza hayalinize gelmeyecek bişey için kafanızı sikecektir.