bugün

entry'ler (93)

bu da böyle bir hikaye işte

pek öyle arkadaşlarıma konuşabilen biri değilim. yazayım dedim bari...
Bir sevgilim vardı çok sevdik be abi. Ya da ben çok sevdim bilmiyorum. Hayatımdaki bir çok şeyden vazgeçtim.
Mesela 2013'de best model da finale kaldım. Kızın babası dedi ki ben model, oyuncu erkek arkadaş istemem kızıma. Ya o işleri bıraksın ya seni. ben de gittim bütün o işleri bıraktım. Hayvan gibi diyetler,sporlar falan hepsini bir kenara bıraktım. Hayvan gibi diyetler diyorum bak bu yuzden nickim sugarfree * Lan kız 1 sene sonra babasının isteğiyle miss turkey e katıldı finale kaldı. Ben yine de o andaki ruh halimi yansıtmadım ve ilişkimize devam ettim. Sonunda babası kıza baskı yaptı. bu çocukta para yok ben seni prensesler gibi yaşatacak birini bulmanı isterim diye. ve kız benden ayrıldı. şuan istanbulun en zenginlerinden sosyete bir çocukla evledi. o zamandan beri kimse bana iyi ki varsın demiyor. ve daha kötüsü ne biliyor musunuz? ben de iyi ki varsın diyebileceğim bir arkadaş bulamadım hala.

Çok sevmeyin abi

çevreye verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

reza zarrab neden amerikaya gitti

bişiler zaten ters gidiyordu bunu biliyordu. o da öteceği bunun karşılığı olarak kendisini koruyacak abd'ye kaçtı.

gidiyor gönlümün efendisi bay şarlatan

federal hapishaneye atsalar ya şunu. ruj sürseler ya ağzına. içerideki haitililer kavga etse ya arasında bu benim orospum diye. jail bich reza

143 zafer

gülbekten yaran hadisedir. Gs işte böyle aptal yöneticilerin elinde maalesef madara oluyor.

ölmeden önce gezilmesi gereken yerler

tuhaf bir başlıktır. Ölümlülüğünün ve şu hayattan bir gölge dahi bırakamadan yok olup gitmemek için tek bir şansı olduğunun farkına varan bir insanın EN SON isteyeceği şey bavul gibi oradan oraya gezmek veya başkalarının "yapmalısın" dediği şeyleri yapmak olur.

gerçek islam bu değil

Kur'an okumayan insanların, Kur'an okuyan insanların yaptıkları için, "gerçek islam bu değil." demesi; çok salakça. Ayrıca; bunu diyenlerin, canları istediğinde, işlerine gelmediğinde "gerçek sosyalizm bu değil." ve "aslında futbol bu değil." dediklerini de gördüm. islam savaş esirlerine ve farklı dinden olanlara yapılabilecek muameleler söz konusu olduğunda gayet yaratıcı ve renkli bir dindir

5 para etmez ülke

Dün akşam Burger King'ten ısmarladığım büyük boy sarımsaklı mayonez geldiği için cumbaba konusundaki fikirlerimi yarıda kesmiştim çünkü mayonez Türkiye Cumhuriyeti ile mukayese edilemeyecek kadar önemli bir şeydir.
inanmadınız mı? Hadi canım ordan, aptallaşmayın!
Mayonez TCden önce vardı ve TCde sonra da varolmaya devam edecek;
Mayonez kendisi için emek veren herkese aynı tadı verir, asla ve asla ayrım yapmaz;
Mayonez TCden çok daha fazla insana mutluluk vermiş ve çok daha az insanı kendisini beğenmiyor diye öldürmüştür;
Mayonezin isim hakkının satışı gündeme gelse trilyon dolarlar zikredilir, TCyi ise üste para versen kimse almaz.
Şimdi tüm bunlar ortada iken "TC mayonezden önemlidir" diyen adamın TCden -dünyanın başka bir yerinde gene aynı adam olsa elde edemeyeceği- bir çıkarı vardır. Ben öyle adamı muhatap almam.
Neyse yedim tüm paketi bitirdim o zaman konumuza dönelim:
Holokost sırasında temerküz kamplarında karısı, kardeşleri, ebebeyni de dahil olmak üzere neredeyse tüm tanıdıkları kaybedip canını da zor kurtaran psikoanalist Viktor Frankl abidevi kitabı 'insanın Anlam Arayışı'nda nazi kamplarında ölenlerin neredeyse hepsinin durumu korkunç bir mağduriyet ve haksızlık olarak görüp yeise kapılanlar;
kurtulanların neredeyse hepsinin de "bu duruma nasıl gelindi? aslında neler oluyor?" şeklinde durumu anlamlandırmaya çalışanlar olduğunu söyler.
"Naziler kaka" demek bir işe yaramamaktadır.
Bu minvalde bakalım bu seçim neden böyle olmuş:
insanlar ne KK'yı ne de Tayyip'i tanır. insanlar sadece çevrelerindekileri bilir ve buna göre kararlarını şekillendirir.
Hayatın başından başlayalım:
Kendi öğrencisine para mukabili özel ders verecek ve öğrencisinden hediye kabul edecek kadar basit ilkokul öğretmeni kime oy verdi?
Hediye veremeyecek kadar fakir olan ya da ucuz hediyesine burun kıvrılan çocuk biliyor.
Öğretmene "hocam bizim çocuğu ordan alsak da okul aile birliği başkan XYZ beyin oğlann yanına koysak" diyen çakma sarışın orospu kime oy verdi?
O arka sıradaki beğenilmeyen esmer, fakir, çirkin çocuk biliyor.
Devlet dairesindeki memurun "oo efendim pardon ya görmedim buyrun siz buyrun hemen halledelim" dediği tip ve o memur kime oy verdi?
Sırası gaspedilen ve hiçe sayılan gariban biliyor.
Askerde şivesi biraz farklı olana çifte nöbet yazdıran veya hastalanınca ona terlik istirahati vermeyen üst kime oy verdi?
O garibanlar biliyor.
Eli ayağı tutarken gündüz gözüyle kafede otururken ordan geçen çöpçüyü kastederek "ayh şekerim bu işler gece olsa aslında hep görüntü kirliliği" diyen çiftsoyisimli boşgezer sürtük kime oy verdi?
O çöpçü duydu o lafları ve biliyor.
Kendi evini temizlemekten aciz asalak hemcinslerinin pisliğini temizleyerek hayat mücadelesi veren dul garibana dolabın alt katındaki 2 günlük yemeği gösterip, öbür katlardan yeme dercesine, "abla bak burda yemek de var öğlen yersin" diyen pislik kime oy verdi?
O kadın biliyor.
Örnekler çoğaltılabilir kolaylıkla. Kimse bu tiplerin verdiği adama oy vermez adam dünyanın en iyisi olsa da(ben gibi salaklar hariç)
Şimdi diyeceksiniz ki "e Tayyip de iğrenç bir hırsız". Çok doğru ama çok yanlış.
insan hisleri olan bir düşünen hayvan değildir, insan düşünceleri de olan bir hissi hayvandır. Parasını çalabilirsin ve bunu görmezden gelebilir lakin ona hayvan gibi hissettirirsen seni bir ömür affetmez ve zaten etmemeli de.

türkiye nin en tehlikeli şehri

adana açık aradır. Daha otogardan içeri girerken 5 tane adamın birbirine tekme tokat daldığını gördüm.Bir de kiremithane'si vardır akıllara zarar. ama tüm bunlar oranın tuzu biberidir bence. güzel memlekettir.

akp gitsin kim gelsin

Cem toker gelsin. Biraz insan gibi yasarız hıc degılse.

1

Ldp tabi ki.

1

LDP karşim *

kadıngötü

Kadının en sexy yeridir. Bosuna squat bu kadar popüler olmadı.

aslında bugünün derbi olması

Başka derbiler de var . Onlara git; manu-city, Adanaspor-demirspor

ak parti döneminde tek bir yolsuzluk yaşanmaması

Komik basliktir. Kac para aldin huloo bu baslik icin?

kadının en seksi yeri

göbeğin hemen altıdır. Sonra götüdür.

bazı liseler tatil

Arkadaşlar bomba uyarılarından dolayı bugün; Beşiktaş Anadolu Lisesi, Galatasaray Lisesi, italyan Lisesi, Alman Lisesi tatil edilmiş. Ecnebiler tatil ediyorsa vardır bi bokluk.

Dikkatli olalım.

psv taraftarlarının mültecilere bozuk para atması

An itibariyle Uefa'nın soruşturma başlattığı durumdur.

psv taraftarlarının mültecilere bozuk para atması

Görünce çok üzüldüğüm durumdur.

Ulan şimdi bu mülteciler düşünmemiş midir "bu işid bunları patlatmakta haklıymış, avrupa böyle insanların olduğu yermiş işte" diye. Haklıyken hakksız duruma dusuruyor adamları mk psv'lileri.

Hollanda'da psv'yi tutardım. daha da tutmam mk.

bomba uyarısı

Amerika'dan vatandaşlarına yeni bir uyarı gelmiş. Web sitelerinde göremedim ama böyle bir seyler soylenıyor gene. 20 Mart tarihi kritikmiş. Gene ortalıkta plakalar ve araç markaları dolaşıyor bunları zaten hepiniz görmüşsünüzdür. Özellikle AVM'lerden ve hükümet binalarından uzak durun denmiş.

Valla iyice paranoyaklaştık ama öyle olmayacak gibi değil.

Dikkatli olalım sevgili arkadaşlarım.

madımak

Tarihimizdeki önemli ayıplardan biri olan Madımak katliamını sosyal medyadaki önemli gün ve haftalar kapsamında telin edenlerin çoğunluğunun içten içe "e canım orası zaten yobaz bir yer. böyle olacağı belliydi. ne gerek vardı oraya gidip de böyle bir toplantı yapmaya. arandılar yani" dediğini hissediyorum.
Gerçi ben bu ülkedeki tüm "çağdaş ve özgürlükçü" ve kendini dünya standartlarında birey sayan "ayh bu ülkede yaşanmaz artık"çı insanların bugün darbe olsa yarın "ama orduya da başka çare bırakmadılar" demeye başlayacağını da hissediyorum.
Çok hissi bir insanım galiba lan ben.