bugün

(bkz: bitkisel hayat) Yarışmasının çıkmasıysa dahada vahimdir (bkz: hayatım dizi)
5 günü olmasa da 3 günü izliyoruz. siz de itiraf edin arkadaşlar. ayıp değil tv izlemek. perşembe fatmagül'ün suçu ne, cuma adını feriha koydum, cumartesi de yahşi cazibe izliyorum. ayıla bayıla hem de. oh mis.
pazartesi: spartacus gods of the arena
salı: how i met your mother
çarşamba: 90210
perşembe: californication
cuma: blue mountain state
cumartesi: nikita
pazar: fringe

ayrıca her akşam dexter'ın 1 bölümü.

(bkz: dizi izlemek budur o değil)

bir dizi bir film kadardır. her hafta bir film izliyoruz neredeyse.
(bkz: türk dizileri)
sanattan, estetikten,mantıktan nasbini alamamış kitledir.
haftasonuda kaçırdığı dizilerin tekrarını izler. *
rastlanması zor olmayan kadındır. kocasının erkenden uykuya dalmış olması onları bu duruma sürükler.
(bkz: dizi konuşma zorunluluğu)
keşke sadece akşamları izlemekle kalsalar dediğim insanlardır. çok ilginçtir ki izledikleri dizilerin tekrarlarını da gündüz ve gecenin bir yarısı izliyorlar!***
parasızlıktan dışarı çıkamayan ve diziler tarafından tamamen beyni uyuşturulmuş anti sosyal halktır.
(bkz: dizilerdeki oyuncuların sürekli ağlaması).
(bkz: gerizekalı olmak)
her yerde öyle bir geçer zaman ki izleyen/konuşan yurdum halkıdır.

-ayy osman denize düşünce balıkçı onu kurtardııaağğ!!
+eveet, o balıkçı çok iyi biri.
-ali kaptan da çok şerefsizmiş canım, insan oğlunun nerede olduğunu bilmez mi?
+bilememiştir adam, kızma.
*osman iyi denize düştü ama ehehe. *
-aaaa! sen o çocuğa acımıyor musun!
+vicdansız, kalpsiz senieeğ! kalk gidiyoruz.
*yürrüü, anca gidersin.
zombi toplum modelinin denendiği zavallı halkım.
haftanın 6 günü izleyip,yayın saati çakışanları internetten takip edeni tanıyorum ben.
(bkz: annem)
(bkz: ooof of)
Yavaş yavaş öldüklerinin farkında olmayan, koyundan farksız,dünyadan bir haber insanlardır.
(bkz: tutsak)
hayatlarını figüran olarak yaşadıklarını farkedememelerinin en büyük nedeni.
muhtemelen yanında birde çay içiyorlardır.
Basından birisi sorduğu zaman dizi izlemem belgesel izlerim, genel kültür ve tartışma programları izlerim diyip eve gider gitmez utanmadan aynı eyleme devam eden yegane halk.
alkol yasağı 24 yaş yasağı sigara yasağı eğlence vergisi derken milleti tv ye mahkum eden akp zihniyetinin eseri .

kendi seçmenleri koyun. kalanıda koyun etmeğe çalışıyorlar.
düşünce kabızı, konuşma ishali olan halk.
çok boş zamanları olan insanlardır uykularını yeterli alıyor olsalar gerek.
gözünü para hırsı bürümüş televizyon kanallarının yayını sonucudur.
ne yapacaktı, ortalama 800-1000 tl ye çalışan,hemen hemen 2 çocuktan aşşağı doğurmayan, geçim derdi sırtında olan aile operaya mı gidecekti, evine ciltlerce kitap mı alacaktı. iyi kötü bi tv alıp, sadece aklından geçirebileceği dizi hayatlarını, kokteylleri, barları bilmem nereleri izleyecek tabi.

Kızdım yav bak şimdi.
kendisine okuma alışkanlığı kazandırılmamış, eğitimsiz, kırsal kesim insanlarına sözüm yok; birçoğu okuma bilmez zaten ne yapsın!

lâkin öğrenciler ya da yeni nesil her gece oturup dizi seyrediyorsa bu ülkenin gelişmesini, kalkınmasını hiç kimse beklemesin. boşa oksijen tüketmeyin, açın biraz kitap okuyun!