dershaneciliği azaltmak üzere yapılmış bir hareket olarak görüyorum.eğer mantıklı bir şekilde uygulanabilirse o kadar da kötü değil.
(bkz: haftaiçinin 6 güne çıkması)
yahu bırakın şu eğitim sistemini artık delinin şeyi ile oynaması gibi bunlarda sistemle oynuyor.
bir liseleri dört yıl yaparlar.bir orta bölümlere üç sınav yaparlar.öss yi çift yaparlar.bu da kesmez gider liselerin hepsini anadolu yaparlar ne bu yahu yapboz tahtası mı.
şakaysada gerçeksede hiç komik olmayan olay.

efendim daha çok zaman=daha iyi eğitim değildir en iyi eğitim az ve öz olandır siz hafta sonu tatilini 1 güne indireceksiniz çocukları çocuklar dahada bunalacak derslerden soğuyacak zaten çocukların derse ilgisi çok az.

edit; totoş face cilerin götten sıkma bir haberiymiş zaten dağılın.
özel sektörde çalışanlar için normal durum.
ağzından yel alsın atasözünü hatırlatan önerme.
özel sektörde yıllar öncesinde yapılmıştır zaten.
pazar gününün değilde cuma gününün tatil olmasını isteyen kafalarda dolaşan tilkilerden biridir.
(bkz: hadi lan)
olması gerekendir. okullar neden cumartesileri kapalı mantıklı bir açıklaması olan var mı? yok, o yan gelip yatan öğretmenler de tonla para kazanıp popolarını büyütmeyi bırakır. inşallah uygulanır ve yarım günle de kalmaz umarım.
okullar pazar da kapalı olmasın. yaz tatili ne lan? 365 gün okul olsun lan, f*ck yeah. facebook'da birkaç kişinin "hadi milletle taşşak geçelim." diyip uydurduğu sonrada tüm facebook'u sallayan bir yalan haberdir.
eksik planlanmış uygulamadır.

olması gereken, haftasonunun komple kaldırılıp part time eğitim verilmesidir. kafa zikmeden, azar azar, miss..
nimet ablanın öğretmenlere sahip oldukları hakların kıymetlerini bilmeleri gerektiğinin tehtidi...

Hak mak istemeyin olanı da alırım haa.

vallaha sataram bu köyü haa...
elaleme 3 gün yetiyor, bize 5 gün az geliyor. arkadaş şunu sok beynine, ite-kaka eğitim-öğretimi milletin gözüne gözüne sokarak bir halt elde edemezsin. bunun her türlü mantıklı açıklması da vardır ayrıca.

(bkz: güiza bsg)
facebook'ta adamın birinin hiç bir kaynak belirtmeyip yazıp altına da nimet çubukçu'nun bir tane resmini koyup paylaştığı sıkıştır. haber içerik olarak olabiliteye sahip olsa da güvenirliği zaytung haberleri kadardır.
(bkz: nimetle şaka olmaz)
doğruysa harika bir haberdir. yeterince yattınız zaten ergen insanları, biz kurtulamadık bari sizin hayatınız kurtulsun, kurtulun dershanelerden.
sikindirik bi durum. dershanelerle rekabet edelim diye öğrencileri sikiyorlar.
eğer gerçek ise* çocukların çocukluklarını ellerinden tamamen almaktır.

eğer gerçek ise, akp iktidarının sorunları kökünden çözmek yerine her zaman işin kolayına kaçtığının yüzlerce örneğinden biridir. sen eğitim ve sınav sistemini düzelt önce sonra bak bakalım haftada 6 gün eğitime gerek kalıyor mu? sorunlar kökünden çözülmek istenirse ne dershanelere gerek kalır ne de çocukların hayatlarını tamamen ellerinden almaya.

sözkonusu insanların yani öğrencilerin çoğunluğu çocuk. bu çocukların gezecek tozacak kafa dinleyecek boş zamana, hayatı öğrenmeye ihtiyaçları var. sen adam gibi ne öğretiyorsun ki altı gün çocukları adeta hapsedip iyi bir şey yapacağını sanasın?

tekrar ediyorum. bu iddianın yalan olduğu söyleniyor eğer öyleyse yukarda yazdıklarımı söylemeye gerek yok. olay kesinlik kazanınca bu yazı ya burda kalır ya da silinir.
fake ve facebook ta dolaşan yalandır.
eğitim sistemindeki performansın artmasını sağlar lakin insanın " sen önce dershaneleri kapattır." diyesi geliyor .haa şunuda belirtelim adam gibi eğitim verilmesi lazımdır okul sıralarında.
(bkz: gene geç kaldık)
(bkz: cumartesisi pazarı olmak)
eğitim günü 6 gün olacağına öğretmenlerin * denetlenmesi, öğrenciyi teşvik edip edemediğini, konunun dersin özünü verip veremediğini araştırması ve ona göre düzenleme yapması daha iyi olurdu. zira öğretmenlerin milli eğitime kapağı atıp sonra da tembelleşip pratiğini yitirmesi bilgisinin körelmesi böyle engellenemez. *
haftasonu tatili zaten 1 gündün degilmi? sorusunu akıllara getiren önermedir.