Çekici kadın olmak erkekler tarafından her zaman beğenilen ve ilgi gören kadın olmak için ne gibi özellikler ve artılar katması gerekir insanın kendisine.

Bu yazımızda bunları açıklamaya çalışacağız sizlere.

Bana göre bir kadının çekici yapan veya yapmayacak şeyleri düşündüm, ilk aklıma gelenler şunlar:

1- Kıyafeti (ve aksesuarları) modern, temiz olmalı, aşırı açık veya kapalı olmamalı (ister spor ister resmi giyime uygun olsun), kesinlikle demode olmamalı, uyumsuz renkler içermemeli, ten, saç rengine ve ortama uygun renkler seçmeli,

2- Güzel kokmalı veya doğal olmayı kesinlikle kötü kokmamalı (Ter, yemek, deterjan, adi parfüm, vb.),

3- Konuşmasının içeriği dolu olmalı, kültürsüzlük akmamalı,

4- Ses tonu ve telaffuzu kusursuz olmalı,

5-Saçları bakımlı olmalı, kirli ve saçaklı görünümde olmamalı, uzun saçlıysa toplu olmalı,

6-Ya eğitimli olmalı veya kendisini sürekli geliştirme çabasında olmalı (okul veya kurslar, stajlar gibi),

7-Makyajlı olmalı ama kesinlikle aşırıya kaçmamalı,

8-Kesinlikle göbekli, aşırı kilolu olmamalı, yüzünde veya olmaması gereken bir yerinde kıl, iltipalı sivilce v.b olmamalı, dişleri bakımlı olmalı,

9-Gülme, kahkaha, konuşma, hayret etme, kızma, bozulma, neşelenme vb. duygu içeren ifadeleri, el-mimik hareketleri sesleri abartısız ve şık olmalı,

10-Erkekleri ne “öcü” olarak görmeli, ne de samimiyetinde aşırıya kaçıp bazılarınca yanlış anlaşılabilecek mesajlar vermemeli.

Görüldüğü gibi hiç zor değil. Sadece biraz özen ve irade ile mümkün.

işte bir örnek: Angelina Jolie
BUNLARDAN BAŞKA BIRDE DEĞiŞiK BIR AÇIKLAMA YAPILMIŞ BU KONU HAKKINDA

Yapılan araştırmaya göre, kişi başının duruşunu değiştirerek kendisini karşı cinsin gözünde daha çekici kılabiliyor.

Uzmanlara göre, kadınlar başlarını öne doğru eğip hafifçe yukarı baktıklarında daha cazibeli oluyorlar. Buna karşılık erkekler, başlarını hafifçe geriye doğru atıp aşağıya doğru baktıklarında daha erkeksi oluyorlar.

Doktor Darren Burke ve Doktor Danielle Sulikowski tarafından yapılan araştırmaya göre, bu tamamen kadınlar ve erkekler arasındaki boy farkıyla ilgili.

Avustralya’daki Newcastle Üniversitesi’nden psikoloji uzmanı Burke, “insanın evrimsel bir perspektiften gelen yüz çekiciliği yaygın olarak araştırıldı. Fakat, kadın ve erkek yüzlerinin etkisi nispeten iyi bilinse de, yüz hatları hakkında neyin maskülen ve neyin feminen olduğuna dair bilgimizde bir boşluk var” diyor.

Araştırma, kişinin baş açısının belli şekillerde oluşunun karşı cinse yönelik cazibesini artırdığını ortaya belirtiyor.

Uzmanlar, şimdi de insanların flört ederken bilinçaltında başlarını belli açılarda eğip eğmediklerini inceleyecek.
sonradan olmaz.
bazen böyle hissedilir kişiye göre uygunluğu. sözgelimi benim açımdan çekicilik ulaşılmazlık ve farklılık olsa gerek. bunun yanında bazen öyle tatlı bir gülüşle karşınızda durur ki işte bu dersin hissedersin. kemik siyah çerçeveli gözlüğe ya da mini eteğe ihtiyaç duymazsınız etkilenmek için.
aslında çirkin kadın yoktur makyajsız kadın vardır diyolar,ya yalan benim gördüğüm kadınların, yüzde doksanı çirkin.
mütevazi, fedakar ve merhametli olur. ya da olmalı !!
genelde havalı olur.
meme büyüklüğü ortalamanın üstünde olur.
nefes alabilmeli öncelikle. öncelikli şartımız nefes alması. sonra beni taşıyabilmeli. taşıyabilmeli dediysem böyle oturma odasından mutfağa kadar götürebilmeli en azından. ''az bütçeyle iyi yemek yapıp, gece çişe kaldırabiliyorsa o kadın güzeldir.''
(bkz: kate upton) böle olur.
gözlerinin etrafına kalem çekmiştir büyük ihtimal. çok yakışıyor ama.
(bkz: onu da ben mi anlatayım) önce bi eş bulmak lazım sonra.... * *
Önce estetisyene gidin. Doktorun önüne kate upton'un fotografini birakin ve buna benzemek istiyorum diyin. Çok film izliyorum sanirim bu aralar. *
uyandığı halini bile saatlerce izleyebileceğim estetiğe ve doğallığa sahip kadındır benim için.
güzel kadın esmer olur, bilekleri ince olur, kaşı gözüne uyar, makyajsız da güzel olur, baktı mı seni orada eritir lav eder, kokusu sadece ona ait olur.*
herkese görse farklıdır. bir aşığın (mecnunun) gözünden bakmak gerek dünyaya güzelin ne anlama geldiğini görmek için.
yataktan kalktığında, denizden çıktığında güzelse, her koşulda güzeldir.
bakmayı biliyorsa, güzel gülüyorsa, güveniyorsa kendine, ayakları yere sağlam basıyorsa, ben sensiz de ben'im diyebiliyorsa en içteninden kadın güzeldir zaten, gerisi hepten hikaye...
tamamen maneviyatı ile olur. güzellik on para etmez lakin bizlerdeki aşk olmasa.
marifetnamede şu şekilde tarif edilir;

dört yeri siyah lazım: saç, kaş, kirpik ve göz.

dört yeri ak ola: renk, diş, tırnak ve göz.

dört yeri kızıl lazım: yanak, dudak, dişeti ve dil.

dört yeri geniş gerek: kaş, göz, göğüs ve göbek.

dört yeri dar olmalı: burun, kulak, koltukaltı ve ferç.

dördü de büyük olmalı: göğüs, kasık, bız've diz.

dördü küçük olmalı: burun, ağız, ayak ve el.

sesi ve beli ince, şekli de nice! eti dolgun ve tazi olmalı, kıldan da beri olmalı. böyle kıyafetli ten olsa, güzeldir o kadın. böyle kadın güzel olur. ahlakı da sevimli olur.
kum saati gibi olmalıdır, olgun kadın şekli budur.

lütfen, şu boru tipi elma tipi kadın vücuduna sahip kızlar sokağa çıkmasın.
alışveriş listesi yazmış millet mk. bir kutu yağsız yoğurt diyin bide mk tam olsun.
herkesin güzel bulmadığı gibi olur. bakıyorum da, benim güzellik anlayışımın genelin güzellik anlayışı ile alakası yok. şimdi ayak küçük olur denmiş; bence biraz büyük olmalı. el küçük olmalı denmiş; bence biraz büyük olmalı. büyük ama şekli düzgün olan uzuvlar kendilerini daha iyi gösterirler. burun öyle hokka gibi olmamalı oyuncak sever sapkın değilim. bakışlar süklüm püklüm gözlerini kaçırıp baygın bakmamalı tam aksine ben kadınım dercesine ateşli ya da derin bakmalı. şimdi yazsam uzun sürecek. yormayayım kendimi.
doğru genlerin bir araya gelmesi ile.
bunun haricinde herhangi bir eklenti güzelliği değiştiremez,cazibeyi arttırabilir en fazla.
Adı sabahat olmalıdır. Gerisi ibrahim muteferrikuattır.