bugün

insanlara gereğinden fazla değer verdiğinde sıklıkla karşılaşabileceğin ve çok güvendiğin bir insan tarafından beklemediğin bir harekete karşılık söylenen deyiştir.
kış turizmcisini başarıya götüren risklerden sadece biridir. misal, x yatırımcısı bu sene erciyes dağına kar yağacağını öngörüp buraya tesis kurarsa ve hakikaten de kar yağarsa paranın orasına koyabilir. atalarımız bu olayı tee ne zaman görmüşler.
başa geldiğinde, kimseye güvenememe durumu başlar. hiç ummadığınız kişiden darbe alırsanız, tehlikelidir. çünkü, o kişiden başka herkes, en güvenilir insanlar da olabilir sizin için. her ikisi de kötüdür. unutulmayacak ve hayata bakışı değiştirecek bir yıkımdır.
dağa güvenmemeyi doğuran durum. bir şeye güvenirsin, gelir seni arkandan vurur, bi daha da bi b.ka güvenemezsin. dağa kar yağmış, bıçak sırtından saplanmış hiç koymaz. sadece güvenmemeyi öğrenirsin. güvensiz bir nesil doğmuş olur.

(bkz: paranoyak)
başka bir versiyonu için.
hayatta en güvendiğim babamdı.. onu da annemle yatakta yakaladım. - kendisine o yatakta olamaslardı sen de olmazdın denilmesi gereken şahıs-
(bkz: saklanan samanın zamanının gelmesi)
(bkz: william wallace bakışı ve hayalkırıklığı)(#7191859)
(bkz: dağlara güvenme onlara hep kar yağar)
bu dünya da hic kar yagmayan bir dag yoktur. bütün daglara kar yagar. bunu unutma ve kar ayakkabini yanindan hic eksik etme, tahmin ettiginden daha fazla gereksinimini duyarsin.
geçenlerde erciyese yağmış çok gücendim gerçekten. *
Çok güvendiği birinden ihanete uğramak .
şu aralar hava muhalefeti nedeniyle güvenilmeyen dağlara da kar yağdığı için arada kaynamıştır bu önerme.

(bkz: kime güveneceğini şaşırmak)
Güvenilen dağlara kar yağmaması şaşırtır, her dağa kar yağar, önemli olan nasıl yağdığıdır.
güvendiğim dağlara kar yağdı,
hiç ummadığım yerden yara aldım!
haykırdım yalvardım duyulmadı,
aşkımda kimin gözü vardı?!!!
Güvendiğim şu dağlara kar yağdı
Ayrılık pusuda kaldı gün saydı
Azrailim şu canımı alsaydı
Bir zalimin ihanetine yandım

Dağğğlaaaaarrrr dağğğlaaaarrrr
Geceleri benim için kim ağlar...
an itibariyle, trakya kesimlerinde güvenilmeyen dağlarada kar yağmasıyla, pekte ilgimi çekmeyen hadisedir.
dağ sanılanın küçücük tepeler bile olmamasının farkedilmesiyle sonuçlanan durum.
hayal kırıklığı.
tam bir dumur olayıdır. bir insana gereğinden fazla değer verirsin gözün kapalı güvenirsin. ama o seni çıkarı uğruna harcar. kafanı duvarlara vursanda artık çok geçtir.
çünkü güvendiğin dağlara kar yağmıştırda buz bile tutmuştur.
hava durumu ile ilgili bir durumdur.
genelde iyi insanların başına gelen bir çeşit kazık yeme olayıdır.

bir iş vardır, sen ''tamam ya ben bunu x kardeşimle beraber çok rahat yaparım'' dersin, taki yumurta artık en uca gelmiştir ve sana zırt diye bir telefon gelir, ''kasper kardeşim benim başka bir işim çıktı kusura kalma gayrı'' ardından iç ses ''sıçtık ....'' diye devam eder gider. bu ne ilktir ne de son...
--spoiler--
güvendiğiniz dağlara kar yağdıgında en güzel çare dağ ile kar'ı başbaşa bırakmaktır, gün gelip karlar eriyince dağ yolunuzu gözleyince sizin en güzel cevabınız başka bi dağdan selam yollamaktır.
--spoiler--
Güvendiğiniz dağlara karlar yağdığında en güzel çare, dağ ile karı baş başa bırakmaktır.
Gün gelip karlar eridiğinde; dağ yolunuzu gözleyince en güzel cevap, başka bir dağdan selam yollamaktır.
çok kötüdür be sözlük.
insan ilk başta inanamaz. kabullenmek istemez.
kesin bir numara vardır. çünki o asla böyle birşey yapmaz.
tüm taşlar yerine oturunca da olanın ve zararın bir anlamı kalmaz.
can dost yoktur artık. yok olurkende tüm güven duygusunuda alıp götürmüştür.
güvendiğiniz dağlara kar yağdığında en güzel çare; dağ ile karı başbaşa bırakmaktır. gün gelip karlar eridiğinde, dağ yolunuzu gözlediğinde en güzel cevap; başka bir dağdan selam yollamaktır.
*