bugün

karşı taraf gereken güveni verememiştir, o da sorun yaşıyordur. normaldir.
sevgilisinin geçmişinden ötürü düşüncelere sevk olan sevgilidir. söz konusu karşı taraf geçmişinde bayağı "haşarı" biriyse ancak şimdi değişip düzeldiğini söylüyorsa güven sorunu yaşamak mutlaktır. her ne olursa olsun üzerinde fazla durulmamalıdır lakin bu dünyada herkesin bir şansı vardır...
güveni kırılmış sevgilidir.
uuffff bi erkek bi dişi birleştiğinden beri aynı sorunsal. her zaman tartışma konusu olabilir sevgili oldugun ilk gün bile. uzatarak daha çok bireyler birbirlerini kırarlar o yüzden güveniyorum güvenmiyorum böyle konular açılmamalı. yanlış varsa düzeltilsin düzelmiyorsa yapacak bişey yok demektir. babama bile güvenmiyorum diye bir söz dolaşırken ortalıklarda sevgili güveni diye birşey mi tartışılır.
ilişkide daha çok seven taraftır..kaybetmekten daha çok korkandır.
başka bir açıdan bakmak gerekirse; kendine olan güvensizliğini karşı tarafa yükleyen sevgilidir. ciddi bir paranoyadır.
güvensizlik, belki de bir ilişkinin en dehşet verici duygularından biridir.

insanı, kendi kendine kötü senaryolar yazmaya ve bunlara inanmaya iter. kıskançlığı körükler ve bundan kaynaklı sürekli sorgulamalarla karşı tarafı hayatından bezdirir. güven ortamında, her iki tarafın da sayısız güzelliği paylaşabileceği bir ilişki, işkenceye dönüşür ve çekilmez bir hal alır.
ayrılmadan önceki evredir sizi sık boğaz eder ve o durumdan sıkıldığınızda yaptığınız bir yanlış haraket eşittir bitiş düdüğü.
+gel bi öpeyim kız
-olmaz fuat!
+niye ya?
-güven sorunu yaşıyorum
+siktir git ötede yaşa lan o zaman.

nasıl olduğu anlaşılmayan sorun türü. kaldı ki bunlar hep bahanedir, güven sorunu yaşamak, ben gidiyorum demek gibi bir şey olsa gerek.
Gün içerisinde bi fiil şu sorularla karşı karşıya kalmaktır;

- nerdesin ?
- kimlesin ?
- yanında biri mi var ?
- nereye gidiceksin ?
- kaçta uyudun ?
- kimler vardı ?
- kimle konuşuyorsun ?
- telefonun niye meşguldü, kimdi ?
- Whatsapp'a niye girdin ? Vs.. Vs...

Telefon kurcalamalar, sürekli kontrol etmeler, hesap sormalar..

Peki ne yapmalı ?

Seviyorsan sabrediceksin arkadaşım. Öyle hemen yol almayacaksın..!
O senin sevdiğin ki, emin ol geçmişte yaşadığı acı bi tecrübe yada etrafında olan bitenden dolayıdır bu hali. Kızmamak, hoş görmek, idare etmek ve onun sonsuz güvenini kazanmak için uğraşılmalı..

Sevgi neydi, sevgi emekti dimi..
Guven sorunu yasayan sevgilidir.
Seven güvenir hacı, ötesi aması yok. Güven sorunu varsa sevgili değil başka birşeydir.
Sebebini irdelemek lazım;
Kıskançlık beraberinde güven sorununu getirir örneğin, lakin bu güven sorunu bunu yaşayan kişinin kendi problemidir.
Güven sorununu ilişkinin başlangıç evresiyle, yahut kişisel alanlara müdahale edip etmemekle sınırlamak da pek doğru değildir;
Zira ilişkinin her evresinde insanların birbirine olan güveninde azalma olabilir,
Sebebi de muhtemelen ilişkinin geleceğine dair akılda oluşan şüphe yahut kişinin size yalan söylemesidir ki bazen en ufak yalan dahi tabiri caizse suyu bulandırabilir.

Bir ilişkinin ilişki olabilmesi için empati ve bireye saygı, kişinin kendi sosyal hayatının olduğunun farkındalığı zaten şarttır,
Bunun aksi davranışlar kıskançlıkla ya da sevgiyle açıklanabilecek şeyler değildir,
Olsa olsa Özgüven eksikliğidir.

Sonuçta şu bir gerçek ki;
Ne dersek diyelim insanların birbirlerine eskisi kadar kolay ve kalıcı şekilde güvenmediği de bir gerçektir,
Bu bir meziyet mi yoksa zafiyet mi orası tartışılır.
arkadaşlar, şurada anonimiz, lütfen birbirimizi sikmeyelim; güven sorunu yaşanması diye bir durum olamaz çünkü herkes biliyor artık birlikte olduğu diğer kişinin öyle ya da böyle gizliden başkalarıyla temas halinde olduğunu, kendisi de bu şekilde herkesin. haliyle konuya güven problemi diyemeyiz ancak bu konu sallanmaması gereken bi unsur olarak alınıp çok takılınmayabilir bu devirde. yoksa o telefonlarınız karıştırılsa neler çıkacağını hepimiz biliyoruz.
Güven sorununu telefon ve mesajlarla anlatmaya çalışan insanlar var demek,ne kadar acınası haldesiniz.
Sorun varsa önce kendinize bir bakın,suçlamak kolay iş.
Kimse şu zamanda çuvaldızı kendine batırmıyor,hep sorun sende hep sen suçlusun,yeter artık bırakın bu toz pembelikleri.