bugün

yeterli gelmiyorsa neden dozu artırmıyorsun?
Hayatını anlat deseler, ben hep senden bahsederim.
ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca.
Hayat kısa insanoğlu
Kesildikçe yeşeren otlar gibi
Yeşeremeyeceksin bir daha.

ÖMER HAYYAM
Şimdiye kadar sahip olmadığın şeyler istiyorsan, şimdiye kadar yapmadığın şeyler yapmalısın.

Alıntı-
hata benim günah benim affet sevgilim dön gel artık kapanmadan yorgun gözlerim.
Ne kadar dibe battığımızı ancak yukarı tırmanmaya çabalarken anlarız.
Ölüm var gençler. Her an ölebilirsiniz ozaman bu acele rahatlık neden
Kısmetsiz köpek kurban bayramında aç gezermiş..
SEViYORSUN SANDIM, iÇiM iÇiME SIĞMADI BE.
Bir Kürt dünyaya bedeldir.
dün lanet olasıca bugünün bugün ise lanet olasıca yarının habercisi idi.
insanların bizden beklentileriyle yaşıyoruz hepimiz. Peki bizim beklentilerimiz ne zaman cevap bulacak muamma.
hollandalı hukukçu, filozof de groot der ki,

insanlar basit sebeplerden dolayı veya ortada hiçbir sebep yokken silahlara sarılırlar, ve savaş başladığında, ilahi yada beşeri olsun, artık hukuka saygı kalmaz.

de groot, hangi savaştan dolayı böyle söyledi bilmiyorum ama insanların bireysel kavgaları da böyledir. kavga esnasında insanın öz kanunu olan vicdana kimse kulak vermez.
Kimse kimseyi kırmasın, savaş çıkmasın, insanlar sevsin, eğitim sistemi değişsin gençler artık birşeyleri yapmaya zorlanmasın istedikleri olsun geceleri uyusun sözler intihara sürüklenmesin...
Sokratesin eşi:suçsuz yere öldürülüyorsun
Sokrates:suçlu yere öldürülsem daha mı iyi.
Bir odtü mezunu hocam ankaraya okumak için geldiğinde yanındaki arkadaşıyla toplam paralarının bi paket sigara bile etmediğini söyler durur. Yani eğitim imkan meselesi değil istek meselesidir.
"Daima onunla birlikte olabilmek için uzay ve zamanı bükmek isteyişimi hatırlıyorum."
kafamız bizden hesap sormaya kalkışmasın. çünkü onu hep güzel yaşattık.
Aklın kirliyse herkesi yanlış, vicdanın kirliyse herkesi kötü, gönlün kirliyse herkesi çirkin görürsün... Kusurun, her zaman görülende değil, biraz kendinde biraz da içinden baktığın hâlinde olduğunu unutma...
bugünün işini yarına bırakma. çok acılar çektim bu ertelemeler yüzünden.
sen hiç aşık oldun mu be kanka.
aktıkça büyüyen sulardı benim şarkılarda aradıklarım.
el sikini görmeyen kendi sikini keser sapı sanarmış.
“düşünceler, hayatın hizasını bozuyor.”