bugün

Âşık olunabilecek tek varlık. Yokluğu üşütür, varlığı ise yakar. Olmazsa olmazdır. Hayâtın devâm etmesi için Rabbimizin bizlere sunduğu en mühim esbâplardandır.
icinde yasadigimiz gezegene en yakin yildiz.
gün geçtikçe çekilmez bir hal alan enerji kaynağı..

--spoiler--
götüm tütüyor..
--spoiler--
yüzünü göstermesi bile insana keyif veren ısı ve ışık kaynağı.
"o kadar mağrur olma ey güneş!
gün gelecek, senin de karikatürün yapılacak.
hem de kocaman bir sıfır halinde."
arif nihat asya.
güneş hem sıcaklık olarak enerji olarak insanlara faydalı olan bir doğa unsurudur.

güneşin ışığından ve sıcaklığından faydalanarak yeni sistemler ortaya koyan kişiler vardır. bu kişiler ise çeşitli gelişmeler ile birlikte ürettikleri sistem ürünleriyle birlikte işlerini ticarete dönüştürmektedirler. sitesi de bu iş babında hizmet veren firmalara örnek verilebilir.
Bulutların arkasında çok daha güzeldir.

Hiç çıkma mümkünse.
incelendikce hayran kalinan yasam kaynagi..

sabah kalkinca goremedim seni hayirdir? kus muyuz sekerim yoksa.. yapma boyle bak seni goremeyince gunum kotu geciyor, ozluyorum seni.. hadi goster kendini..
Güneşin gerçek rengi maviymiş. Bu durumda dünyada herkes renk körü.
çok güzel bir soyadıdır.
Günler sonra gördüğüm, dünyayı ısıtıp içimi soğutan yıldızdır.
Kış aylarinda gozumun içine içine girmesinden bugün oldugu gibi ve hatta ortaya cikmasindan bile nefret ettiğim enerji kaynagi. Yeter ya bıktım. bitsin artik sıcaklar. Yaz yetmiyormus gibi bir de yazdan kalma havalar. Of.
kasım ayının son günlerinde kendini göstererek bize hangi mevsimde olduğumuzu bir kez daha sordurtmuştur.
yüzünü gören sıcak memleketlik. gel bi çay demliyim göreyim o gül yüzünü.
dünya'nın ısınmasını sağlayan bir yıldız.
kainatın sobasıdır.
kışın sobaya uzak olduğumuz için üşür; yazın sobaya yakın olduğumuz için terleriz.
orta büyüklükte bir yıldız. çevresindeki gezegenlerle güneş sitemini oluşturur. benim içinse yaşamımı güzelleştiren varlık. hava güneşliyse eğer o gün herhangi bir olay moralimi bozamaz benim. bütün gün aptal aptal sırıtır, çevreme çok daha farklı bakarım. öyle çok severim ki güneşi hayatımın merkezine oturturum . hava biraz bulutluysa sinirlerim bozulur. güneş yüzüme vururken gözlerimi kapatmaya bayılırım mesela. saatlerce öyle kalabilirim. nefret ederim soğuktan. her zaman bir kasvet hissederim; saçma bir hüzün. ama güneş sadece sıcacık ve mutlu...
bugün biliyoruz ki güneş dev bir reaktördür. elektromanyetizm, ısı ve ışık bombardımanı yapan milyarlarca yıldızdan sadece birisi.
eski sevgilidir.
andavallara gore dunya 1cm yaklasırsa bızı yakacak, 1cm de uzaklasırsak bızı donduracak ısı kaynagımızmıs.
her sabah bana merhabalar diyen güzelliğin ta kendisi.
erkek ismi.
kısa bir süre sonra patlayıp yokolacağı düşünülen yıldızdır. zaman hesabını uzay zamanına göre belirttim.
Aslında beyaz renktedir.
4 çeşit yıldızın ortancası denebilen yıldız türüdür. Bizim yıldızımız sarı yıldızdır.
en sıcağı beyaz yıldız biraz soğuğu mavi, biraz soğuğu sarı yani bizim yıldızımız, en soğuğu ise kırmızı yıldızdır.
güncel Önemli Başlıklar