bugün

dumancısından kevasesine herkezin bindigi, içinde güzel sohbetlerin gectiği tcdd'nin en ucuz treni.
siirt ten yola çıkan ve dün 14:00'den bu yana kendisnden ve yolcularından haber alınamayan ekpres tren.
trenin en ilkeli nasıl olurmuşu merak edenleri, bu ilgilerinden kurtaracak olan güzide vasıtamız. çok çaresiz kalmışsanız yapın bunu. valla. canınıza kastınız varsa falan. hala hiç tanımadığınız insanlarla karşılıklı oturmak zorunda olduğunuz bir sistemi var. oturmayı bırak herif sanki kendi yatağında yatıyor. 0-6 yaş grubu çocukları anaları tuvalete götürmek yerine kompartmanın dışında ihtiyaçlarını görüyor. her yer leş gibi. biletleri ucuz, çünkü temizlik yok, konfor yok, en kötüsü ulan can güvenliğin yok. hırsızı eşkiyası, manyağı hepsi orada. kısacası bu trenle yolculuk etmeyiz, yakınlarınızı da göndermeyiniz.
doğuya gittiği halde neden ismi güney ekspresi diye soruma cevap alamadığım tren.
4 Eylül Mavi Tren ve Erzurum Ekspresi'nin iptal edilmesiyle daha bir kıymete binmiş ve artık klimalı vagonlarla hizmet veren tren. Eskiden TCDD'nin pulman bulunmayan iki treninden biriyken (diğeri için bkz:van gölü ekspresi) şimdi kendisine tek vagon da olsa pulman eklenmiştir. Yemekli vagonu yoktur, tuvaletleri sanılanın aksine oldukça temizdir. Genelde istanbul-Ankara parkurundaki yolcusu treni nakliye kamyonu yerine kullananlar, Ankara-Kayseri-Sivas parkurundaki yolcusu iç Anadolu yolcusuyken Kayseri-Kurtalan parkurundaki yolcusu Diyarbakır yolcusudur. Fiyatı oldukça uygundur. Aynı güzergahı otobüsün 2 katı sürede fakat 5'te 1'i fiyatına gitme olanağı sunar. Otobüse heba edecek parası olmayanlar veya aynı parayı başka yere kullanmak isteyenler için çok da güzel bir seçenektir. Her ne kadar Ankara-Diyarbakır arası 26 saat sürse de sohbetiyle, muhabbetiyle, indi bindisiyle, size ikram edilen gözlemelerle, 3'lü koltukları açıp uyumasıyla yolculuk geçip gider. Gün boyu seyredilen iç Anadolu bozkırı, Elazığ'da gündoğumuyla birlikte karşınıza çıkan o nefis Hazar Gölü manzarası da bu yolculuğun hediyesidir. Ve bu tren yolcusu için en önemlisi otobüse heba edilmekten kurtarılan 40-50 liradır.
en ucuz tren değildir. özellikle istanbul-sivas arasındaki yolculuklarda doğu ekspresine göre 1-2 tl daha pahalıdır. doğu ekspresi güney ekspresi'ne göre hem çok daha konforlu, hem de ucuzdur.
an itibari ile yozgat dolaylarında yaklaşık üç dört dakikadır geri geri giden trendir.
görsel
görsel
görsel
görsel
hayatimda yasadigim en guzel deneyimlerden birisi guney ekspresi.

Bir tren tatili planlayip yola koyulduk kendim de bu sektorde calistigim icin trenleri ayri bir seviyorum neyse kisaca yasadigim deneyimi sizler icin anlatayim gidecek gitmeyi dusunen varsa on bilgi niyetinde.

Guney ekspresi sali gunu haric her gun sefer yapmakta ben ankara diyarbakir arasi yatakli vagonda yolculuk yaptim yaklasik 22 saat surdu kusetliyle bir nebze cekilebilir ama yatakli ilk tercihiniz olsun. Evinizde gibisiniz ufak ama konforlu bir odaniz var yataginizda oturup sarabinizi yudumlarken surekli manzaranin degistigini dusunun istasyonlara girerken yan yolda bekleyen yuk trenleri esliginde harika bir bozkir ziyafeti cektiriyor eski tunellerin icinden gecisi raylarin arasindaki hafif bosluklardan gelen vuruntu sesi sizi huzura erdiriyor ankara dan giderkrn tam gunesin aydinlanma saatinde hazar golunden geciyor o manzarayi kesinlikle uyuyakalip kacirmayin sonrasi kis ayindaysaniz hep karli beyazlarin icinde gidiyorsunuz. Konduktorumuz de cok iyiydu burdan birgun okursa ona da selamlar kendisi sefer basladiktan 2 saat sonra koridolardan bir istegi derdi skintisi olan var mi diye bagirirken kapiyi araladim abi sigara icemiyoruz ya dedim o da oglum onu da ben mi soyleyeyim oda da icsene dedi kiz arkadasim rahatsizligi oldugu icin icemedigimi soyleyince trenin arkasini sigara icmem icin bana tahsis etmesiyle yolculugumub keyfine keyif katti. tren yolculugu yapin yaptirin fotograf ve video cekilmek icin degil ya da meshur herkes yapiyor diye değil keyif almak icin yapin.