Bugüne kadar devrim yapan devrimi savunan masum olduğu halde suçlanan insanlar hep gülerken görülmüştür. Siz karar bu söz doğru mu ?
Güzel bir sözdür, söyleyeni belli değilse ata sözü yapılasıdır.
kesinlikle doğru önermedir.
Güzel bir sözdür. Gülmek herkese yakışır. Sağa da sola da. Yeter ki birlikte olsun. Biri gülerken diğeri ağlamasın.

(Kendimi ortamı yumuşatmaya çalışan biri gibi hissettim lan. Hiç samimi değil.)
kesinlikle doğrudur aynı zamanda ideolojik bir eylemdirde iyebiliriz.
coca cola içilerek yapılıyorsa doğru olan önermedir.
görsel
"öyleyse ağlamayı askeri darbe sayabilir miyiz?" dedirten söz.
özür dileyerek araya giriyorum heyecanlı abilerim ama daha önce bundan daha iyisi söylendi. üzgünüm.

(bkz: mümin kardeşine tebessüm etmek sadakadır)
devrim yokluğun içine varlığı bir anda sokmaksa; ki öyledir, evet! gülmek bir devrimdir. umalım ki bu devrimi hayatlarımıza yapacak bir lider giriversin birdenbire!
ya bi siktir git denilesi sözdür. ben ülkücüyüm ve gülüyorum hemde katıla katıla. en fazla gavatlık devrimci bir eylemdir denilebilir.
kahkahaların bol olduğu, güçlülerin güçsüzleri ezerken attığı zafer naraları değil inadına ağlamak bir devrimci eylemdir. hem de laf olsun diye değil hınçla dolu dolu ağlamak...
sedat peker buna güldü.

görsel
Gülmek sadece bulaşıcıdır. ilkokulda öğretmenden sopa yedirmesi dışında başka bir numarası da yoktur. Devrimle filan alakası hiç yoktur.
bu saatten sonra yapılması gereken eylemdir. gülün gülümseyin. güzel günler göreceğiz çocuklar.
(bkz: devrimci olmak)
eylemcilerin mantığıdır.

gülün bakalım,

gülün ağlanacak halinize...
Elinizde kan, kalbiniz de ihanet, yüzünüz de hain gülúmseme bu millet sizin de cezanizi kesecek pis pkkcî devrimci kopekler.
En çok güldüğüm söylemdir.
Milletçek en çok osuruğa güldüğümüze göre osuruk da devrimin temel taşıdır o halde.
Deniz gezmisin idama giderken bebek gibi ağlamasını bilmeyen ergen sözüdür.

(bkz: ağlama melis)
ilk kez duyduğum bir söz. güzelmiş de. ama "gerçeğin kendisi devrimdir" sözünün üstüne tanımam.
seni sevmek ölümse, bacın siqem gülümse.
sen bunu gel de ağlama duvarındaki yahudilere anlat...
görsel
(img:#961768)
kesinlikle.
Gülemiyorsun ya, gülmek
Bir halk gülüyorsa gülmektir!
görsel