bugün

ismi çok sayıda kişinin ölümü ve yaralanmasıyla anılan elazığ kürdü ve alevi kadın terörist.
Dağda değil yatağında leş olmuştur.
hastalığının son aylarında bile gozleri gururla gülen kadın. ölümsüzdür.
(bkz: ölüme gönderilen devrimci tutsak) 7 Mayıs 2010 da hayatını kaybetmiştir.
varlığından bugün haberdar olduğum ve hikayesine bakınca kendimden utandığım; fiziken varlığını yitirmiş olan şahsiyettir. saygıyla selamlamak isterdim.
Bu kadına yazık, dilerim sevdikleriniz kanser olmaz, o da insan diyen kişiler var.
Hiç bir zaman anlamayacağım humanistliğin üst sınırını.

Bende diyorum ki umarım sevdikleriniz kahpe bir kurşunla şehit olmaz. Dilerim sevdiklerinizin böyleleri yüzünden kolu, bacağı kopmaz.

Tanım: Ölüdür.
sahi devlet gel diyince giden 20 yaşında bir çocuk belki tek derdi bir an önce bitirip köyüne şehrine dönmek evlenmek iş bulmak çoluk çocuğa karışmak falan.

dağda bir grup öyle yada böyle bir sebepten çıkmış dağa hakkını istemiş vermemişler falan o da yöntem olarak dağa çıkmayı yine aynı milletin bazı evlatlarını öldürmeyi bir şekilde ses getirmeyi, sesini duyurmayı ummuş. saf yazık.-şaka lan-

burda derebeyliğin tarihinden girip azınlığın yönlendirmelerinde çıkarım ama ilk entryimde ki gibi fazla derine inmeden geçmek istiyorum isteyen yazarla özelden sözlük formatının amına koymadan tartışabiliriz. malum ilk entry de üslup sert biraz şeytanın avukatlığını yaptım kimse kusura bakmasın.

ferman padişahın dağlar bizimdir ruhu zalime başkaldırmak isteyipte acısını bir masumdan çıkarmak istediğin anda biter. dünyanın hiçbir yerinde kimseye anlatamazsın. yani sen burda zalim olarak algıladığın devlete -derinine sığına her ne boksa- isyanını oraya hasbelkader düşmüş ve gün sayan bir askerin beynini patlatarak gösteriyorsan aferdersin kardeşim ama sikerler acıyanın olmaz.

şimdi bu yöredeki insanların derebeyleri ağaları paşaları bunların iliğini kemiğini sikecek kanını kurutacak ömürleri maraba olarak geçecek başkaldırmayacaklar ama devlet bize elktrik vermiyo diye önüne gelen askere sıkacaklar mayın falan gibi gayet orospu çocuğu yöntemlere başvuracaklar. bir şekilde tutuklanacaklar hasta olacaklar ve devlette ama salalım son günlerini iyi geçirsin diyecek. e anam tekrar soruyorum o kevaşenin ölümünden sorumlu olduğu onca masumun ailesine ne cevap vereceksin ? efendim?

isyan edeceksen önce sen kendi derebeylerine isyan edeceksin o bölgede ki fakirliğinde %90 sebebi senin derebeylerin senin fakir kalmanı isteyenler sırtından geçinenler. şimdi bunların bir kaçı mecliste umut dağıtıyor size ama aynı devlet gibi onlar da bu terörün devamından prim yapıyor.

tekrarlıyorum:
o kevaşenin ölümünden sorumlu olduğu onca masumun ailesine ne cevap vereceksin ? efendim?

sahi en cevap vereceksin?

siz onlarca insanın dolaylı yada direkt katilini nasıl son dakikalarını rahat geçirsin diye serbest bırakırsınız.
oysa o kendiside 20 yaşında olmasına rağmen yaşıtlarına tek bir nefes daha alma fırsatı tanımamışken.

sahi siz insan mısınız?
ne kadar çok acı çektiyse geberirken o kadar iyidir. avukatları son bir vedalaşma ve huzur hakkı için serbest bırakılmasını istemişlerdi. bırakıldı da en azından son bir kez sevdiklerini falan gördü hissetti. peki dağda ölümüne sebep olduğu onca asker sivil annesiyle babasıyla vedalaşabildi mi? sırtından giren bir kurşunla ne olduğunu bile anlamadan öldü büyük ihtimalle. peki bu gebermiş kaltağa neden bu kadar acınıyordu anlamıyorum. yani bir insan adice vahşileşerek onlarca insanın canına mal olurken yakalandıktan sonra devlet neden ona en iyi imkanları sağlamak zorundaymış gibi kamuoyundan baskı görüyor. umarım gittiğin yerdede her gün işkence çekiyorsundur. sonsuza kadar acılar içinde kalmanı diliyorum. çünkü ölümüne sebep olduğun insanların aileleri her gün bir kez daha ölüyor ve ölenlerinde hayatının tek bir gününü hiçbir şeyle telafi edemezdin.

son bir şey bu ve bunun gibi hainler için oluşturulan platformlarda buluşan sesini yükselten insanları neden 20 yaşında ölen askerlerimiz için bir şey yaparken göremeyiz. askerlik kaldırılsın anti militarizm gelsin falan derken görürsünüz o da kendi işlerine gelir. askerlik kalkar umuduyla.ama mesela bir kaç asker şehit olduğundan platform oluşturup bunu protesto eden gösteriler yaparken göremezsiniz çünkü bunların geneli orospu çocuğudur.
"gülüşün günlerimizi aydınlatıncaya kadar
and olsun ki inancım sevdamızda yaşayacak"
bir sene önce yüreğimize ateş düşüren insan. bir senedir bizimlesin, öyle kalacaksın.
20 yıl sonrasının deniz gezmiş'idir. Öldürdüğü şehitler, siviller, belinden aşağısı sakat kalmış gaziler. Hiçbirinin bir gram değeri yoktur tatlı su hümanizm solcuları için.
PKK ya da DHK-C olması farketmez.Sonuçta terör örgütü üyesidir. Vatan evlatlarının canına kasteden biridir. Hala bunlar ölmemeliydi yaşamalıydı diyen insanlara soruyorum o zaman sende ölmelisin...
ne yaptığına neyi savunduğuna değil ona ne yapıldığına bir insana ne yaptığımıza bakmak lazım..evet biz diyorum çünkü herşeyi biz yaptık..biz engelledik onun tedavi olmasını..biz öldürdük..bu insanları başımıza getirirken..biyerlerde gerçekten bu ülke için bişeler yapmaya çalışılırken oturduğumuz yerden yorum yaparken..hatta köstek olurken..insanları bölücü diye yaftalayıp biz daha çok bölerken..öldüler diye sevinirken suçlanmadan hatta suçlarken ölülerini yavaş yavaş öldürdük onu ve diğerlerini..kimi altı delinmiş bi ayakkabı bıraktı kimi gülümseyen bir fotoğraf..ve şimdi artık başlamalıyız düşünmeye acaba sıra bize geldiğinde bu kaybettiğimiz insanlığımız bizden geriye ne bırakacak diye..
dilerim hakettiğini bulmuş, cezasını dünyada görmüş diyenler kansere yakalanmaz. ya da yakınlarını kansere kurban vermez ne biliyim. o çaresizliği çok insan yaşıyor bu ülkede. hepsi haketmiş olamaz değil mi? bir adaletsizlik var.

dilerim her hastalandığınızda tedavi imkanı bulursunuz.

dilerim ona terörist diyenler işlemediği suçlarla yargılanıp, işkence tezgahlarından geçmezler. katil olmaktan beteri, katil damgası yemektir heralde.

dilerim f tiplerine güzelleme yapanlar bir dakika bile tecritte kalmazlar. ölümden beterini yaşarken görmek zorunda kalmazlar.

dilerim onun hükmünü verip zebanilerle buluşturanlar cennetlerine kavuşurlar.

dilerim, masumla- hayvan arasındaki yelpaze bir daha kullanılmamak üzere kaybolur.

dilerim onu orospu diye ananlar için beyin nakli bir gün mümkün hale gelir.

dilerim bir gün polisin dur ihtarina, ya da ihtarsız bir kurşuna denk gelmezsiniz.

ölüme terk edilmek nedir duydun mu hiç? bak bakalım o 'şanlı' tarihine. fatih sultan mehmet mi yapmış bunu; mustafa kemal mi?

taa 1071' de esirine nasıl davrandığını anlatarak övünmüyor musun alp arslan'ın?
hakkında yazılacak en önemli ve tek şey;

(bkz: wellcome to hell)
--spoiler--
Terör örgütü propagandası yapmak ve örgüt üyesi olmak suçundan hükümlü 37 yaşındaki Güler Zere, istanbul 3. Adli Tıp ihtisas Kurulu'nun hazırladığı rapor doğrultusunda, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ndeki mahkum koğuşunda kanser tedavisine devam edecek.

Bir çok öldürme ve yaralama eylemlerine karışan DHKP-C üyesi Zere,

GÜLER ZERE KiMDiR ?

Malatya 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanarak hakkında müebbet hapis cezası verilen Zere'nin 1993 yılında Tunceli'nin Çemişkezek ilçesinde 2 vatandaşın öldürülmesi, 1 emniyet bekçisinin şehit edilmesi, Hozat ilçesinde askeri konvoya ve jandarma karakoluna silahlı saldırı düzenlenmesi olayında aktif görev aldığı belirlendi.

Terör örgütü üyesi olmak ve eylemlere katıldığı gerekçesiyle yargılanan Zere'nin, 1994 yılında da Tunceli'nin Pertek ilçesinde 3 askerin şehit edilmesi, 7 vatandaşın öldürülmesi, Ulukaya köyünün yakılması ile 2 silahlı çatışma olaylarında bulunduğu da tespit edildi.

Zere'nin yakalandığı yıl 1vatandaşın öldürülmesi, 5 kişinin kaçırılması, Hozat ilçe Jandarma Komutanlığı'na saldırı düzenlenmesi olaylarına da katıldığı belirlendi. Cezasının infazının ertelenmesi konusunda hakkında çeşitli kampanyalar düzenlenen Zere, 1995 yılında Tunceli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu yakalandı.
--spoiler--
http://www.haber46.com.tr...nede-cekebilir-haberi.htm

daha ne ananın hörekesine atıp tutuyorsun. Bu mu devrimci? Bu mu halk kahramanı? bu şekilde ne kadar halk kahramanı ve devrimci varsa anasını..
kesinlikle dava insanı değildi.

(bkz: davası için şehit olmuş gerilla/#8610055)
bazı kırmaların bildiği kadarıyla iyi olan, aslında terörist olan itin biri. ayrıca;

(bkz: sikeyim teröristin adelet sistemini)
(bkz: sikeyim teröriste sempati besleyeni)

not: küfür ile anlatma niyetim yoktu. etrafıma bakınca, böyle anlatılarak büyütülen sempatizancıklar gördüm. anlamaları dileğiyle...
zerre kadar sikimde olmayan terörist.
pkk'li değil halk cephelidir bildiğim kadarıyla. ayrıca güler zere'nin ölümü yalnızca güler zere'nin ölümü değildir, adeletin insanlığın sistemin binbirinci ölüşüdür.
kendi fikirleri için askerleri şehit etmek savaşmaksa böyle savaşın amına korum ben. o teröristi savunuyorsan sende onun gibi teröristsindir. orospu çocuğu lafınıda size aynen iade ediyorum. sizden başkasına yakışmaz sanırım.
bazı orospu çocuklarının(ki burda kişiye bağlı küfür yok, pkk yı savunanlara da ben orospu çocuğu diyorum) kahramanı. güya davası için canını vermiştir.
davası ise hiçtir. ülke evladını öldürmektir anca davası.
artık bir leştir.
isminin altına bu kadar yazı yazılmasına dahi değmeyen terörist. ölmüştür.
Birsürü suçu olmasına rağmen sosyalisterin niye savunduğunu anlayamadığım terörist.Tamam insanın yaşama hakkı elinden alınmasın alınmasınada suçsuz vatandaşlarımızın yaşama hakkı noldu ? devrim dağa çıkıp adam öldürmeyle olmaz kardeşim ! insanlara zarar vermeyle devrim mevrim olmaz. Dağa çıkıp adam öldürmekle hangi düzen değişmiş ?
adalettir.