bugün

entry'ler (315)

sanat meclisi

her yer taksim her yer direniş sloganı ile bir çok sanatçının bir araya geldiği birincisi gazi mahallesi büyük gazi parkında 26 - 27 ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinliktir.

sanat meclisi olarak bildirgelerinde şunlara yer verilmiş.

1 - sanat meclisi tüm sanat disiplinlerinin ayrı ayrı mesleki sorunları ile ortak sorunlarını dayanışma ile çözmeyi amaçlar.
2 – devletin, yapımcının, basının hedef aldığı; ezilen, linç edilen, baskı gören tüm aydın ve sanatçılarla dayanışma içinde olur, sahiplenir.
3 – yıllarını kültür sanata adamış, zamanla unutulmuş, sistem tarafından bir kenara itilmiş; hasta, bakıma muhtaç, yoksul sanat emekçilerini bulur ve onlarla dayanışma içinde olur.
4 – ülkemizdeki anti demokratik uygulamaların karşısında olur. milliyetinden, dininden, mezhebinden, yasam biçiminden dolayı baskı gören halkların, kişi ve kurumların yanında olur.
5 – sanatçıların yapımcı teröründen kurtulabilmesi ve özgürce üretebilmesi için uygun koşulları yaratmayı amaç edinir. bu nedenle ses kayıt stüdyoları, görüntülü çekim ekipmanları, montaj stüdyoları, atölyeler, kültür merkezleri kurmayı hedefler.
6 – üretimlerin halkla buluşturulabilmesi için uygun koşulları yaratmayı amaç edinir. bu nedenle televizyon ve radyo kurmak; sinema salonları, tiyatro sahneleri, sergi salonları kurmak; konserler, turneler, sergiler, festivaller düzenlemek hedefleri arasındadır.

etkinlik programı da şu şekilde

1. gün etkinlikleri:

“irfan tuna”fotoğraf sergisi açılışı

“medeni yıldırım” resim ve heykel sergisi açılışı

“berkin elvan” karikatür sergisi açılışı

parkın değişik noktalarında forum tiyatrolar
yemeğini al da gel kampanyası ve büyük bir halk sofrasının kurulması

2. gün etkinlikleri

fotoğraf, resim, heykel, karikatür sergileri

park içinde sahnesiz ve ses düzensiz olarak kurulacak olan meydanlarda 12.00 – 18.00 saatleri arasında halkla iç içe olarak yapılacak olan etkinlikler:

“ethem sarısülük” tiyatro meydanı
sokak tiyatrosu ve amatör tiyatro toplulukları gösterileri

“mehmet ayvalıtaş” dans meydanı
halk dansları, modern danslar, sokak dansları, pandomimler, hiphop toplulukları gösterileri

“ali ismail korkmaz” müzik meydanı
rock, caz, halk müziği, protest ve tüm müzik türleri konserleri…

“ahmet atakan” şiir ve edebiyat meydanı
şairlerin, tiyatrocuların, sinemacıların, halktan katılımcıların okuyacağı şiirler, öyküler

“abdullah cömert” sinema çadırı
yönetmenlerin hazırlayacağı kısa filmler, video kurgular

katılan sanatçılar ise baya kalabalık

sanat meclisi 1.sanat buluşmasına katılım büyüyor. erkan oğur,zuhal olcay,aynur doğan,nejat yavaşoğulları,fuat saka,yaşar kurt,hüseyin turan,ceylan ertem,irem candar,grup yorum,tolga sağ,muharrem temiz,yılmaz çelik,selçuk balcı,niyazi koyuncu,erdal bayrakoğlu;

semir aslanyürek,barış pirhasan,ezel akay,reis çelik,aydın bulut,vedat özdemir,

eşber yağmurdereli,can dündar,cezmi ersöz,tayfun talipoğlu

serdar orçin,barış atay,bülent emrah parlak,sinan tuzcu,dolunay soysert

feyyaz yaman.ayla turan,kemal tufan.nar photos,galata fotoğrafhanesi,red fotoğraf

pcdepo com

24 saatte kargo sozunu tutmayan site.48 saat gecti hala kargoya vermediler.bugun verilcek dediler bir aksilik olmazsa ama kargo bilgisi girilmemis durumda yani kargo verilmemis.bir de telefonda bir aksilik olursa arariz dediler ama aramadilar da.yarin sabah ilk is siparis iptali yalancilara tahammul edemiyorum.yalan soylemese elimizde yok uc gune bes gune gelecek deseler yine sikinti yok ama yalan soyluyorlar.iste sikinti burada her firma gibi alişmislar yalana dolana.aptal yerine koyuyorlar kendi paramizla ona ayar oluyorum arkadas.

çalgı çengi

gerçekten çok içten söylüyorum vasat bir filmdir. ne zamandır izlemek istiyordum bu gece izleyebildim ve boşuna heyecan yaptığımı anladım. umarım ikincisi hem kamera çekimi ile hem kurgusuyla ve özellikle de hikayesi ile başarılı olur.

25 nisan 2013 fenerbahçe benfica maçı

Ciktik yola mabedimize gidiyoruz.yogurtcuya gelin biralar benden.

ersin kana

bir bas gitarcıdır. belki flüt çalıyordur. belki film yapıyordur.

25 nisan 2013 fenerbahçe benfica maçı

sabah çok kolay bir şekilde migros tribününden biletimi aldığım maç.

grup yorum

dün çalışmalarını yürüttükleri idil kültür merkezine gittim. tabi polis ablukası akşam saat 8 de dagilmis ve surekli saldiri halindeydiler. Bir muzik grubu dusunun ki bu kadar korku verir. Kultur merkezinin halini gorseniz savastan cikmis gibiydi. evet bu bir savas ezen ile ezilen arasinda ki olan bir savas. Ama bu kadar korku nedir anlamak mumkun degil? Helikopterlerle bir mahalleye baskin yapmanin korkusu nedir? Ancak her zaman ki gibi bundanda grup yorum guclu cikacak. yine onlar kaybedecek.

ismail lumanovski

new york gypsy all stars'ın makedon klarnetçisi. o da hüsnü şenlendirici gibi küçük yaşlarda klarnete başlamış, enstrümanında usta, nefesi gerçekten çok kuvvetli sanatçı.

hüsnü şenlendirici

dün gece iş sanatta New York Gypsy All Stars ile beraber mükemmel bir konser sunmuş kişidir. gerçekten bu adam bambaşka çalıyor klarneti.
ayrıca belirtmek isterim ki (bkz: new york gypsy all-stars) ve (bkz: Ismail Lumanovski)

selçuk balcı

Dun aksam kendini balansda dinledik tekrardan.karadenizli olmama ragmen istanbulda ki her konserini izledim valla. Dun ki konserde enerjisi daha yuksekti digerlerine gore. Ama sahneye cok misafir cagirmasi konserin gidisatini dusuruyor. Bunu azaltsa daha iyi olur. Ayrica ibrahim karaca ile kemal sahir gurelin destegi var anladigim kadariyla uzerinde.

old holborn

bir yil golden virginia ictim.guzel tutun simdi golden hakkini yemelim ama cok fena balgam ve oksuruk yapiyor. Bende boyle etki etmistir belki.old holbornda ise mukemmel bir icim kalitesi var.su siralar 12 lira civarinda buluna biliyor. Sirinevlere gidin kosedeki abiye selamimi soyleyin.

nasır

Bas belasidir. Tam olarak tanimi budur ama bu beladan kurtulma yolunu buldum sevgili dostlar. Tam alti aydir ayagimin tabaninda beni resmen mahveden bu lanet seyden kurtulmayi ogrendim. Ilk once sunu belirtmek gerekir ki tarif ettigim yerde ki nasir surekli baski gorecegi icin uzun zaman aci veriyor.ozellikle yokus asagi yururseniz falan off ki ne offf. Bilumum asitli sebze kullanabilirsiniz limon , sarimsak, domates baska baska seyler ama bunlar yumusatsada nasir kokten gitmedigi surece o aci biraz rahatliyor sonra yine basliyor. nasir bandi ile bir cozum yolu anlatiyim dostlar. Ilk once banyo yaptigimiz bir gun ayarliyoruz cunku bir haftaya yakin banyo yapamayacagiz. Banyo yaptiktan sonra banti nasirli bolgeye kurutarak iyicene yapistiriyoruz.uc gun boyunca bant orada duruyor ve hic islatmiyoruz.sizde benim gibi koli bandi ile durmasini saglaya bilirsiniz ama cok kasindiriyor onu soyleyeyim. Neyse uc gun sonunda nasirli bolgemizde boyle sertlesmis mor bir tabaka ile karsilasiyoruz. Iste bu tabakayi yok etmemiz gerekiyor. Acikcasi ben jiletle hafif hafif keserek iyicene azalttim ama sonucta sakat bir durum da var tabii onun icin kanatmadan hafif hafif dikkatli bir sekilde yapin bu islemi. Kanatmayin ama mumkun oldugu kadar inceltin tabakayi. Daha sonra yeni bir nasir bandi takin. Uc gun daha banti takin ve son gunde yani altinci gun sonunda banti kaldirin ve bu lanet acilardan kurtulun.sonra gelin dua edin bana. Yada direk doktora gidin bu entryi okuduktan sonra.

edit: ayağımın altında çıkan şey nasır değil siğilmiş. her ay bir kere doktora gittim ocaktan mayısa kadar.sağolsunlar acı veren birşey sıkarak son verdiler yavaş yavaş siğile.

uzun kirpikli erkek

%14,377 lik dilimde olmamla çok rahatlamış durumdayım.

bandista

(bkz: manipule etmek)

soguscu celal ve ogullari

izmir ikiçeşmelikte bulunan harika söğüş yapan mekandır.

deniz kızı midye salonu

izmir konak'ta kemeraltında bulunan balıkçılar pazarının eskiden altında bulunan şimdi ise hem sol çaprazında ki pet shopların orada bulunan nefis , taze ve sıcacık midyeleri yiyebilceğiniz mekandır.

18 aydır nick altına yazılmayan yazar

rekorlar kırarak ilerlemeye çalıştığım yazarlıktır. 18 24 32 gidecek gibi.

tire köftecisi

izmir ikiçeşmelikde kemeraltı tarafından sağdan devam ederek söğüşcü celal ve oğullarını geçtikden 3-5 dükkan sonra tabelası olmayan inanılmaz lezzetli tereyağı ile yapılan köftelerin olduğu yer. tavana asılmış kırmızı biberlerden mutlaka köfte ile beraber yemeniz gerekir.

kokoreççi asım usta

öğleden sonra geç kalırsanız eskiden kalmayıp yiyemediğiniz ancak daha sonra biraz büyük dükkan açarak bu soruna bir çözüm bulmuş yaklaşık 15 yıldır üzerine kokoreç yemediğim yerdir. bornova'dan yeşilyurt , pınarbaşı dolmuşlarıyla yakınına gidebilirsiniz.

şeyhmuz kebap salonu

çemberlitaş'ta bulunan nefis satır etle ile yapılan kebapların olduğu yer. fiyatları da uygundu en son 10 liraya porsiyon adana yiyebiliyorsunuz. ayrıca rakı içmek isterseniz güzel bardaklarda size ikram ediyorlar.