bugün

masalların sonunda anlatanın söylemesi elzem cümle.biri kahramanlardan birine biri diğerine biride dinleyene ya da duruma göre okuyucuya düşer düşmesine de sebebi belli değildir.
karpuz yada kavun düşmemesine sevinilecek durumdur. yada şeftali... elma iyi bozmayalım...
biri benim
diğeri benim
öteki de benim
allahın hakkının üç olmasından yola çıkılarak masal sonlarında söylenen eylemsel olaydır
+ amet abi kaç kere dedik yaf. elmaları ufaklarından seccccc.
- niyekine
+ bak ödüllendirelim die kafalarına elma attığımız adamlar hastanelik olmuş.

not: 40 km. yüksekten düşse bu elmalar yaklaşık hızları 3200 km/h ten fazla olur. *
adeta bir yabancılaştırma efektidir. "ulen hiç bişeye şaşırmadın buna mı şaşırıyosun" manası taşır.
küçük çocuğu gerçek dünyaya döndürmek için dahiyane bir yöntemdir.
gökten üç elme düştü şıp benim alnıma şıp anamın alnına gibi tehlikeli bir tekerlemedir tamamı aslında.ama söylemeyin şimdi gerek yok,yanlış anlaşılır.
hiç bir zaman isabet etmemiştir. atan kimse onu beceriksizliğidr.isabet gücü düşük adam, daha bi hikaye karakterini tutturabildiğini görmedim.
mişli geçmiş zaman çok uygun bir cümledir. ben söyleyenin yalancısıyım deme hakkını verir insana. "ondan sonra üç elma düştü hacı" diyen adama hadi lan deme hakkına sahipsinizdir de "düşmüş" diyen adama ancak "olur mu oğlum öyle şey" diyebilirsiniz.
yeme, yeme, yeme arkadaşım.
havva bir tane yedi, cennetten dünyaya sürüldük. bu sefer nereye gideceğimiz de belli değil, hiç sürükleme bizi birdaha peşinden boş yere.
gökten üç elma düştü, teki dötüne girdi cümlesinin başlangıcı olan, masallarda söylenen bir söz..
newton'un birisiyle yer çekimini anlaması diğerlerini yemesi.
bize de üçün biri düşmüş...
beyaz atlı prensin olduğu masallardaki son cümlelerdir. adı üzerinde masal işte...beyaz atlı prensin gerçekte var olmadığı gibi gökten üç elma da hiç bir zaman düşmeyecek.
Birini ilk insan birini newton ötekini de stave jobs yemiş.
Bize de kala kala posası kalmış.
Denilesi elmalardır.
görsel
iyi ki, götden düşmemiş dedirten başlık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar