bugün

fransiz vodka markasi.
insanin ictikce icesi geliyor.
2002 yılı ve sonrasında en iyi tada sahip olan vodka seçilmiştir. kapağı mantarlı, şişenin dizaynı güzel ve diğer vodkalara göre biraz daha pahalı olan vodkadır.
paris hilton'ın türkiyeye geldiğinde özel istekleri arasında bulunan fransız votkası.
"world's best tasting vodka". sloganı budur, "benim vodkam en iyi vodka" tarzı bir slogan olarak kalmaz ama sadece, gerçekten de bir numara seçilmiştir. özel kutusunda litreliğini yanlış hatırlamıyorsam paris'ten dönerken duty free'den 80 euro gibi abuk subuk bir rakama almıştım. çok canım çektiği zamanlarda 1-2 shot şeklinde içerim. 2-3 sene önce aldığımı ve hala yarısına bile gelmemiş olduğunu da hesaba katınca gerçekten de dünyanın en güzel ve özel votkası olduğunu basit bir şekilde anlarız.*
(bkz: allahın var mı)**
üzerinde kaz silueti bulunan pahalı fransız votkası.
belvedere gibi bunun da raf fiyatı adamı küfrettirir. 110 liraya votka mı olur lan?
kauffman'dan biraz daha ucuz votkadır. freeshoplarda 25euro/litre olan fiyatı ötv vergilerinden dolayı 120tl olmuşsa bunda grey goose'nin hiç günahı yoktur. grey goose bulamıyorsanız dom perignon için.
bir şişe içmiş olmama rağmen sabah kalktığımda baş ağrısı yapmayan kral votkadır.
Su gibi giden votkadır. Hakikaten çok güzel bir içimi vardır bunun. Handikapı fiyatı ve yaygınlık ölçüsüdür *. Raflarda genelde bulunmaz, bulunsa dahi almaya para yetmez.
kalburüstü votkadır, bir yarışmada ödül almışlığı vardır. yumuşak içimli olduğu için bayan içkisi olarak adlandırılır. fiyat - kalite kıyaslamasında oldukça başarılıdır. vergisiz fiyatı * yaklaşık 110 euro/litre civarındadır.
ayrıca nirvana'nın 1989 yılı yapımı enstrumantel bir şarkısı.
buyrun : https://www.youtube.com/watch?v=xjOn7rjpbvg
çok iyi vodkadır ama sadece isim yaptığından en iyi vodka olarak görülür. halbuki sovyetlerin içinde bunu cebinden çıkaracak en az 50 tane yerel vodka üreticisi vardır.
votka sevmem. bunu da sevmedim. rus lar bile sek viski içiyorlar.