bugün

entry'ler (29)

sigara zammı

milli iÇkimiz olan 100 cl yeni rakı türkiye'de 70 tl, kktc 'de 28 tl.başka sözüm yok.

osman pamukoğlu

Diğer muadili paşalar gibi ince işler Çevirip siyasete müdahale etmeyen, Çalışırken terörle mücadele eden ancak emekli olduktan sonra siyasi parti kurup politikaya atılan örnek türk askeri.demokrasiyi iÇselleştirmiş kişidir kanımca ancak tartışma programlarındaki üslubu askerlikten kalmış kanaatindeyim.darbelerle hesaplaştığını iddia eden ancak darbe anayasındaki yüzde 10 baraj sayesinde yüzde 50 oy alan tatlı su demokratlarından daha demokrattır.ama bizim ülkemizde iktidara gelmesi ütopya dahi değildir.

halk açken kendisine 6 airbus uçağı aldıran lider

(bkz: the prime minister airlines) kurmayı düşünen uganda başbakanı olabilir. Eğer bu şirket kurulursa apronda deve kesecek bir ceo işe alirlar. Daha ne olacağıdı?

recep tayyip erdoğan

sayın ertaş'ın cenazesinde (bkz: her nefis ölümü tadacaktır) tadında acıklama yapıp hiÇ ölmeyecekmiş gibi icraatler yapan başbakan. yılmaz özdil'in bugünkü yazısı, turkcell'in bir ozanın ölümünden nemalanma Çabası ne ise bugün cenaze töreninde takındığı tutum aynı istikamette olan büyük politikacı.

neşet ertaşın tabutunda kırşehir belediyesi yazısı

bizim ülkemizde böyledir bu. Popüler kişilerin tabutundan bile prim yapma yavşaklığı. Başbakan sünni olduğu iÇin kendisi alevi olmasına rağmen sünni inanışlara göre son yolculuğuna uğurlanması. Devlet sanatÇısı titrini kabul etmeyip ben halkın sanatÇısıyım diyen bir ustaya polis barikatıyla halktan koparılmış bir devlet töreni yapılması.bir sünni olarak ben bugün Çok utandım.

cinsellik olmadan üreme olsaydı olabilecekler

barlarda karı kız kovalayan erkek türünün sonu gelirdi.

twitter da hilal cebeci takipçisi 1 milyon insan

seks satar. ahmaklık satar bu ülkede. tek açıklaması budur hala akasya durağı seyreden bir ülkede olağan bir durumdur. oscarlı the artist filmi 47 bin izlenmişken recep ivedik 3 milyonu aşmıştı. ya ne olacağıdı.

batman da polislerin ahmet türk ü dövmesi

her ne sebeple olursa olsun bir politikacıyı dövmek şık olmamıştır. tekel işçilerini coplarken tu kaka, ahmet türk ü döverken kahraman olan türk polisi. sanırım bizde bu çifte standart olduğu sürece bu kutuplaşma bitmeyecek. biraz vicdanlı olmanın zamanı gelmedi mi?

recep tayyip erdoğan

beyoğlu asmalımescitte 100 tane çevik kuvvet taşeron zabıta memuru marifetiyle müşterilerin altından masa sandalyelerini alan başbakanın,iki eliyle bir çadırı doğrultamayan afetzedelere bile zulmeden kızılay yetkililerinin bağlı olduğu başbakan.

duble yol yaptık,hayaldi gerçek oldu(rte,30 milyar dolar deprem vergisi)
apoyla biz görüşmedik devlet görüştü.(rte)devlet 9,5 senedir kim yapraaaaam?
facebook'ta eleştiri yapan talebeyi içeri aldıran başbakan.

van için tek yürek

gece sonuna kadar para ödediğim kablo tv nin çekmediği karıncalı kanallardan yayını izleyip annemle ağlamamı sağlayan program.en çok duygulandığım anlardan birisi;1999 depremini kocaeli'nde yaşamış,polis babasını van'da terör saldırısında kaybetmiş yetmezmiş gibi askere giden ağabeyinin van'dan gelen şehit cenazesini omuzlamış bir yiğidin''van'a ait çok iyi hatıralarım yok ama 1000tl bağışta bulunmak istiyorum''diyen adamın dibi bir kişinin yaptığı yardımdır ki bizi bizden etmiştir.

şapkamızı önümüze koyup düşünmeye sevk etmiştir.
cumhurbaşkanı seviyesindeki kişilere misliyle intikam değil sağduyu mesajı vermiştir.

son olarak yayın sona ererken beyazın ya aslında bu yayını aramak ücretsizdi ben en önemli şeyi söylemeyi unuttum derken yayına veda edecekken bir zat-ı muhteremin arayıp 10 milyon amerikan doları bağışı var deyip bitmiş yayına adamı bağlayacakken yayını bitirmeleridir................................................

depremzedelere ücretsiz konut yapılması

eğer yıllarca kesilen özel iletişim vergileri bir kenara konulsaydı 26,3milyar dolara van şehri ve ilçeleri yeni baştan inşa edilebilirdi.umarım kesilen vergiler yandaşlara değilde mağdurlara umut olur dilerim...

göğüslerine bakılan kadının bluzunu yukarı çekmesi

bu modelin bir de barlarda gezip gösteren sürümleri var.hem içiyo hem dekolte giyiyo.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

greygoosesatsuma

hoşbulduk efenim!

çocukluk dönemi sanrıları

fransa'yı ve bursa'yı sabancıların sanırdım.hiç büyümeyeceğim sanırdım.bizimkiler dizisinin hiç bitmeyeceğini sanırdım.

rum şivesi

nilgün belgün hanımefendinin canlandırdığı ve üzerine yapışıp kalan şive modeli.

kıbrıs türkçesi

2007 yılında rocks otelin beach inde adamın biri garsonu çağırdı,yavrum bana bir sucuk getir dedi.biz öğlen sıcağında nasıl sucuk yiyeceğini düşünürken garson elinde bi yerel marka evsu ve buzlu bir bardakla geldi.sonradan öğrendik ki kıprıslılar kelimelere cuk cik gibi ekler koyup kullanıyorlarmış.

altın söyleyişler

ölürken götüremediğin hiç bir şey senin değildir.

döner ekmek ve ayranın 50 kurus olması

eminönü'nde 75 krş. ama martı döner yiyorsun. martı da döner mi dönmez mi bilinmez. nekaaa ekmek okaa köfte.

facebook ta mekan bildirimi

yakında bekir bozdağ'ın @meclis ya da selahattin demirtaş'ın @hakurk vb. yazacağı hededir.

dünyayı ele geçiren adamın ilk sözü

hemen deniz feneri adında bir dernek kurup inananları suistimal etmek kaydıyla alyanslarına kadare alıp bir tv kanalaı kuralım diyen kişidir.