bugün

mimarisi iyi olan germen kızlarıdır.

eheuehu.
neslinin tükenmiş olduğunu düşündüğüm, seksi hatun kısmı.
Çoğu gotik edebiyatı, mimarisi hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilerdir. poe, lovecraft kimdir hele hele baudelaire bilmezler*
kendilerini rönesans devrinden kalma bir mimari eser sanan kızlardır.
(bkz: godik kızlar)
seksi ve güzel olmalarının yanında sadece converse giymezler, vans da giyerler. genelde kadıköy rexx'in önünde takılırlar. one night stand harici yaklaşılmaması gereken kızlardır. **
çoğu anne babanın böyle kızları gördükten sonra kızlarına şükretmesi gerektiğini gösteren kız tipi.
anne-babalarının varlığı hakkında şüphe duyduğum kızlar. nasıl bir anne veya baba evladının bu şekile girmesine izin verir anlayamıyorum.

tip hep aynı. converse ayakkabı veya bot, siyah kıyafetler, bazen ucu mavi, yeşil veya kırmızı boyalı siyah saçlar, siyah ojeli tırnaklar. bu tipler genellikle kaldırımlarda otururlar ve farklı olmak için yırtınırlar. kimisi özentilikten kimisi de tarz haline getirdiğinden böyle takılırlar.

normal erkekler genelde bunlarla ilgili cinsel arzular beslerler. gotikler hemen verir düşüncesi hakimdir toplumda.
iç çama$ırlarına kadar siyah giyinirler.kendilerini asi, cool olarak insanlara lanse etmek için götlerini yırtarlar.gothic olduklarını söylerler ama bu akımı kimin ba$lattığını bilmezler, gerçi bir bok bilmezler özentiliğin bir akım sayesinde dı$a vurumudur bir nevi..acayip sevi$gendirler nedense hepside kısa boylu yoksa bana mı öyle denk geliyor..
(bkz: anne ben gotik oldum)
hepsi birbirine benziyen kızlar.
geneli götiktir. gothikeler olayın ana temasını siyahlıkta bulanlardır ki bunlar özentidirler.
gotiklik para ister yavrucum..
takılar ister, deri giyinilsin ister, 2 siyah kaş göz çizilince buna gothic denmesin ister.
uzak durulası kızlardır. zira insanı çileden çıkarıp katil edebilirler.
yok öyle bir şey.
genelde suratları ayşe teyzenin çamaşır suyu ile yıkanmış gibi bembeyaz olan kızlardır. gecenin bir saatinde rüyanıza girerse dehşetle uyanabilirsiniz.
ama yine de siyah makyaj, siyah mini etek, siyah file çoraplar...
seksapelitesi olanları da var sanırım.*
haftasonu ankara bahçelievler gibi bir tiki mahallesinde dolanırken karşılaştığım, "saç- sakal-siyah elbise" formasyonundan dolayı olsa gerek karşılaştıktan sonra peşime takılan, peşimi bıraktıktan sonra bana zırt pırt bakmaya devam eden, daha sonra da yarılmama sebep olan kızlardır bunlar. genelde rock müziğin felsefesini anlayamamış, konseptini yakalayamamışlardır. tikilere göre daha sevecendirler, ancak genelde 15-18 yaş arası olur bunlar. 20'li yaşlarda olanları ise azdur ve yaşam tarzı haline getirmişlerdir gotik tarzı giyinmeyi.
çevreleri tarafından "sen gotiksin he, bak böylesin şöylesin, siyah giyiniyon, öğürtü böğürtü dinliyon hep hüzünlüsün..." diyerek sınıflandırılan kızlardır. gotiklik üzerine araştırma yapıp aha bu bana yakışır artık ben böyleyim demez hepsi. ama kişilik arayışları yaşayan kesim çoğunluğunu oluşturur. gotikliğin ne olduğunu sorarım bilmez gibi muhabbetlerde bu kısma yöneliktir. * tanımlanamaz asında, bir tarzdan çok yaşam biçimidir diğerleri vardır onlar için bir de kendileri tüm yaşanmışları ve yaşanacakları kalın bir çizgiyle işaretlerler ve daha yavaş ve dingin geçmesi için izlerler..
neden siyah aslında buda pek bilindik bir şey değil fakat revaçta olan diğer renkler mor ve koyu bordodur. içinde kabarttığı yükler olduğunu düşünür ve bunlar kendini yas tutmaya iter.
hep gözleri buğuludur.
mutsuz olarak mutlu olurlar. yani büyük acıları genele yayarak hafifletmeye çalışırlar kendilerini.
eğer benimsemişlerse bunu değiştirilmeleri zordur ve güzel görünmeye çalışmazlar, sonuçta her şeyi kendileri için yaparlar.
türbanı özgürleştirdik, sıra gotik kızlarda.

onların da kalpleri var, gözleri var, saçları var...
onlar da insan.

saygı görmeyi fazlasıyla hak ediyorlar...
amaçsızlardır efenim. noldu o siyah t-shirtü giyince, siyah kotu kıça geçirince, simsiyah makyajı yapıp siyah converse giyince? şahsen ben böyle bir hatun görünce tiskiniyorum. hele o farı göz kapaklarına savaşa giden kızılderililer gibi sürmüyorlar mı? sorsanız "gothic" ne demek onu bile bilmez bir çoğu. "ben gotikim" diyenlere sormayınız; google da falan aratıp öğrenmiş olabilirler.
güzel sınıflandırmışsınız aferin size. hepinize 5. benim bu çerçevesi çizilen tipte bir çok arkadaşım olmuştur ayıptır söylemesi. ancak aklı havada 3-5 istisnayı bir tarafa koyarsak hiçbirinin ben gotiğim dediğini duymadım.

evet ortada bir gotik kıyafet, gotik kız, gotik makyaj muhabbetidir gidiyor, ama iyi gözlendiğinde bu kategorizasyonu yapanların da çoğunlukla gotik kızlar olarak sınıflanan kızlara etrafta da görüldüğü üzere hakaret eden ademoğulları olduğunu da görmek mümkündür.

yani diyorum ki ortada bazı genelleyicilerin belli tipteki kızları kendi keyfine göre hareket edip sınıflandırması ve bu sınıflamaya bağlı olarak hakaretler yağdırması durumu var anlaşılan.

ayıp size.

evet sevmiyor olabilirsiniz. yaşam biçimlerini benimsemiyor bile olabilirsiniz. ama sanırım bu size onları böyle sınıflayıp hakaretler yağdırmak hakkı vermiyor. aklınızı başınıza alıp akıllı olun diyor, başka da bir şey demiyorum
siyah giyinen ve siyah makyaj yapan ve kendini olduğundan farklı göstermeye çalışan ve aslında tikilerden hiç bir farkı olmayan rezil hayat formlarıdır.
bana çok acil lazım olan kızlardır. sıkılıyorum lan. normal kızlardan hayır gelmedi. bunlardan gelse bari.
(bkz: sözlük bana gotik hatun bul)
siyah kıyafet, siyah makyaj, siyah takı üçlüsünden ortaya çıkar güruh.
kızlardan bahsedince erkekleri atlamak olmaz. (bkz: gotik erkekler)
(bkz: hastasıyım)