bugün

Google yakın zamanda çıkarması beklenen online depolama servisi. Servisle ilgili resimler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamış olup ayrıntılı bilgi için http://www.webrazzi.com/2011/09/26/google-drive/
google'ın dropbox benzeri bulut depolama sistemi projesi. android ile uyumlu olursa tadından yenmez direk.
5 gb lik ücretsiz depolama alanı sunacak servis.
görsel
çıkmıştır.
logosu için tıklayınız:
görsel
logosu bulut şeklinde olan google servisi.
Bu gun itibariyle kullanimi sunulmus, her google urununde yaptigim gibi cilkini cikardigim servistir.
5GB'lık çevrimiçi depolama alanı ücretsiz
25GB'lık alanı - ayda $2.49
100GB'lık alanı - ayda $4.99
1TB'lık alanı ise - ayda $49.99

Herhangi bir ek depolama alanı satın aldığınızda, Gmail alanınız da 25GB'a çıkıyor.

[http://drive.google.com]
görsel
google'ın dosya depolama servisi. kullanılmasına şiddetle karşıyım. olay tamamen fişleme üzerine. adamlara parayla kendi belgelerimizi, dosyalarımızı saklama hakkı veriyoruz. adamlar rahat dursa bile amerika durmaz.
hassas verilerin saklanmaması gereken ama online depo olarak kullanılabilecek google servisi. şöyle ki facebook mobil uygulamasının contact bilgileri ve özel bilgiler gibi içeriğimizi logladığını biliyoruz. her ne kadar inkar etse dahi kanıtlanmış bir durum bu. bu yüzden telefonunuzda facebook mobil web uygulaması üzerinden kullanmak en mantıklısı. google'ın drive ürününü de kullanırken dikkat etmelisiniz. en basiti kaspersky'ın tüm bileşenleri aktif kaliteli bir sürümüyle birlikte kullanın ve nette hangi hedefe ne bilgi gönderdiğini analiz edin.
ücretsiz indirilebilir android uygulaması sayesinde yine ücretsiz 5 gb' alanı kullanılabilen hoş uygulama, maksat müşterinin ayağı alışsın.

dolup taşan hafıza kartlarına derman olacak gibi, yinede verileri şifreli arşivlerde saklamakta fayda var, ailece kullanıyoruz allah razı olsun gogıldan.
daha önce dosya depolama servisi kullanmamış biri olarak çok sevdiğim fakat yorumlardan sonra tırsmaya başladığım uygulama.

aslında endişeleri haklı bulmuyor değilim fakat bilgisayardaki fotoğraflara olabilecek her şeyden ben sorumlu olacağımdan dolayı bunları koruma ihtiyacı duyuyorum ve sürekli gmail ile ilişkili biri olarak uygulama bana çok kolaylık sağladı. yani uygulamayı google ile içli dışlı olanlara tavsiye derim.

bununla birlikte bir problemim var. google chrome' dan maillerime giriyorum, sayfa türkçe. sonra drive' a geçiyorum, sayfa italyanca oluyor ve bunu düzeltemiyorum. eğer yardımcı olabilecek biri varsa yardımlarını rica ediyorum.
muhte$em bir $ey. örneğin ales için yüklediğim çıkmı$ sorular için herkese açık veya linki bulana açık seçeneklerin olduğu biçimde ayarlayıp sunabilirsiniz istediğiniz ki$ilere.

örneğin: bağlantıya sahip herkes görüntüleyebilir seçeneğiyle:

ales dökümanlarım: https://docs.google.com/f...zU9OtTnBRVGVOdF9HZ0E/edit
android uygulaması ile bilgisayarınız ve telefonunuz arasında dosya paylaşımını sağlayan depolama servisi.
dosyalarınızı cia veritabanına kaydetmenin yoludur.
5gb google drive'da sürekli güncel dosyalarınızı saklayabilirken bir 5gb daha http://www.box.com 'da saklayabilirsiniz. valla süper lan...

ayrıca (bkz: cia heryerde).

edit:

bir de skydrive'ı eklerseniz (windows phone-windows 8 eşitleme) (7gb) misss...
Fiyat olarak netdisk'i tercih edeceğim uygulama.
100 gb netdiskte 5 tl iken, google drive'da 4.99$'dır.
kotalar ve fiyatları-aylık: bugünün kuruyla
*5 gb ücretsiz
*25 gb 2.49 dolar(4 lira 35 kuruş)
*100 gb 4.99 dolar(8 lira 72 kuruş)
*200 gb 9.99 dolar(17 lira 46 kuruş)
*400 gb 19.99 dolar(24 lira 95 kuruş)
*1000 gb 49.99 dolar(87 lira 40 kuruş)
*2000 gb 99.99 dolar(174 lira 82 kuruş)
*4000 gb 199.99 dolar(349 lira 66 kuruş)
*8000 gb 399.99 dolar(699 lira 34 kuruş)
*16000 gb 799.99 dolar(1398 lira 70 kuruş).
masaüstü uygulaması ile bilgisayarınızdaki 'google drive' klasörünü sürekli senkorize eden google hizmeti.
programı anlamadığım şekilde kendi kendine laptopuma yüklenmiş google hizmeti.
teknik servisten geldiler, bir şeyler yaptılar, drive a girdim. yeniden hesap bilgilerini istedi. girdim. ne göreyim. boş! hepsi silinmiş. lan ben ne yapıcam şimdi.
kullanım şartlarının insanı ürküttüğü çevrim içi veri depolama şeysi.

uzun süredir aktif olarak kullanırdım ama kullanım şartlarındaki "hacı bak iyi güzel bana dosya yükleyip duruyon da ben bunları istediğim gibi yayınlar, değiştirir, satar, şiş kebap yapar ya da kafam eserse yalar yutarım ha. hani kolay kolay yapmam ama sağım solum belli olmaz, elimde bu yetki var ve sende bunu kabul etmiş sayılırsın" maddesini farkettikten sonra terkettim kendisini. Şu an dropbox ve 1tb kapasiteli copy ile mutlu mesudum sözlük.
stratejik bilgi ve hesaplamalar , makale , hikaye , tez v.b yazı görsel malzeme gibi argümaları kesinlikle kullanmayın .

zira ; tüm girdileriniz artık sizden çıkıp google drive malı oluyor hak talep edemezsiniz.