bugün

firefox'dan daha hızlı ama firefox'un tırnağı kadar olamayacak kadar özelliklere sahip browser. Sadece internette surf yaparım, onun dışında herhangi bir browser özelliğini kullanmıyorum diyenlerin kesinlikle kurmasını tavsiye ederim, zira sadece o işe yarıyor.
gelişmiş javascript monitörü sayesinde developerlara hatalarını bulmalarında yardımcı olan güzel tarayıcı.
tasinabilir diskte kullanmak uzere portable versiyonuna http://www.labnol.org/sof...ogle-chrome-for-usb-drive linkinden ulasilabilen, windows icin bir web browser.

ayrica portable versiyonu, farenin tekerlegindeki buton ile sayfa ici scroll ve navigasyonu destekliyor.

portable paketteki chrome.dll dosyasi; sabit chrome dizinine ( c:\documents and settings\username\local settings\application data\google\chrome\application\x.x.xxx.xx ) kopyalandigi kosulda, portable versiyondaki ozellik, sabit yuklenmis google chrome da da kullanilabiliyor.

portable versiyonu indirmeye usenen fakat bu ozellgi isteyenler, chrome.dll (3.44mb rar / 9.21mb dll) dosyasina http://www.filefactory.com/file/agaha52/n/chrome_rar linkinden ulasabilir.
pop-upları engelleyen tarayıcıdır.
youtube'ye tunnel türevlerinden olan sitelerden giren insanların en çok uyuz oldukları reklamlardır pop-up'lar.
insanı yormaz, rahat yüklenir.
bilgisayarı kasmaz, hızlıdır ayrıca.
basittir, ayrıntıya kaçmaz.

işte google, işte chrome!
dev 2.0.181.1 versiyonu, su anki stable surumuyle karsilastirilirsa; bir cok hata giderilmistir. acilan yeni sekmede gosterilen thumbnailler de silinebilir yapilmistir. ayaklari yerden kesmekten de otede, mukemmel isler basaran bir browser.
ailecek seviyoruz. sadeligiyle dedeme interneti kullandirabilen tek browserdir kendisi. dedem artik daha mutlu, ugrasmiyor yok efendim eklentiymis cubukmus, google 3d versiyonunu da kullanicak yakinda insallah, internetten 3d gozluk ciktisi alip dedemin gozlugune yapistiricaz. yakin zamanda yasakli sitelere girecek kadar interneti ogrenecegi kanaatindeyim*. dedem adina tesekkurler google.
(#5285015)`den sonra ben de kullanmaya basladim, ancak kendisi sozluk sayfasini actigimda ust panelin altina ufuk cizgisi tadinda bi cizgi birakmakta. bu bazilarinin hosuna gidebilir ama beni cok kil eden bi durumdur, cizgiyi gordukce garip oluyorum, sinir oluyorum, kisa zaman icinde bende tik yapicak zannedersem. google dedeme iyiydin de bana niye boyle yaptin lan!
son derece sade ve kullanışlı tarayacı programıdır. ilk açılan sayfasında giriş reytingine göre sıraladığı sayfa kısayolları çok kullaşılı ama bazı sitelerin * desteklememesi kötü. google ve güncel etkinlikleri artık bizim herşeyimiz. *
iyimi kötümü halen çözemediğim browser. pek alışılmadık bir tarzı var, bakalım zaman herşeyi gösterecek.
ilk çıktığı günden bu yana denediğim, denemyi alışkanlık halie getirip alenen kullandığım browser.
gayet güzel, özel, sempatik, hoşş *
http://www.google.com/chr...html?dl=unstable_i386_deb unstable olsa da beklenen linux versiyonu cikmis ve bu entry'yi yazmama imkan vermis browser'dir.
apple tarafından geliştirilen safari isimli tarayıcıdan sonra şu an dünya üzerinde en hızlı 2nci tarayıcıdır.

firefox a bench testlerde her alanda 2-3 kat fark atmıştır. görsellik ve kullanımda fazlaca opera tadı içermektedir. hız önemli diyenler için candır.
(bkz: chromifox)
inanılmaz hızlı olan browser. lakin çok hatası var. siteleri kafasına göre açıyor ya da açmıyor. hızlılığı bu açığını kapatıyor mu bilmiyorum ama firefox'um kafayı yedikten sonra onun yerini dolduramamıştır. ama çok hızlı demeden geçemeyeceğim.
firefox un tahtına göz diken tarayıcı**
uzun araştırmalarım sonucu, hızlı olması bütün kusurlarını kapatıyor bu tarayıcının. bir kere kullanın bir daha firefox falan aramıyorsunuz.
bazen takılmaları olmasa, çok iyi bir tarayıcı. üst kısımda gereksiz bir ad çubuğu yok. doğrudan sekmede açılmış olan sayfanın adı çıkıyor. bu sekmenin yanında yeni sekme açma butonu var. sık kullanılanlara ekle butonu tek hamlede ekleme yapıyor. son zamanlarda sık sık girdiğiniz bir sayfa varsa, www nun ilk w sunu yazdığınızda öneri olarak gösteriyor.
özellikle arama yaptığınızda gayet hızlı olan tarayıcıdır. diğer şekilde firefox'dan falan pek de bir farkı yoktur, hatta betalığını hissettirir.
vtunnelden youtube'a girmeye çalışırken kendi kendine açılan pop-up'ları engellemesiyle takdirimi kazanan yeni nesil tarayıcı.
" eyvah! google chrome kilitlendi. şimdi yeniden başlatmak ister misin?" gibi geri zekalıca bir seçenek sunan bir program. neyse ki tekrardan açınca kapanmış olan internet sayfalarına tekrardan ulaşmamı sağlıyor. gerçekten çok ruh hastası bi yazılımsın google chrome.
bugun yanlışlıkla yüklediğim internet sürücüsü* * teması gayet hoş görünüyor. ama sanki görüntüler biraz soluk. bakalım kullandıkça yazacağız.
güncellemeleri oldukça yavaş yüklenen tarayıcı idi ki, onu da 2.0.172.37 den bir önceki sürümde halletmişler. 12-13 aniyesini aldı ''bitirdim'' demesi.
google chrome 3 beta yayinlanmistir. beklendigi gibi en buyuk degisiklik acilis sayfasini kisisellestirme seceneklerini arttirmasidir ki bu cok buyuk kolaylik saglamistir biz kullanicilara.

chrome 3 beta download: http://www.google.com/chr...ula.html?extra=devchannel

edit: beta surumunde sozlukte yildizli bakinizlari gostermemektedir. o kadar ovmeme ragmen beni got etmistir, yaziklar olsun chrome.

edit2: kendileri yola gelip hatayi duzeltmislerdir.
google tarafından üretilmiş, hali hazırda hızlı ve pratik yönlerinin bulunduğu internet tarayıcısı.