bugün

tohumu nisan ayında ekilir, meyvesi yendiği gibi yapraklarıda çay gibi demlenip içilir.
tadı hafif buruk ama karamelize çok hoş bir tatlılığı da olan, güzel meyve. krutulmuşunda tad daha doygun ve mest edici, mutluluktan havalara uçuyor insan resmen. rengi de tadı gibi muhteşem.
saç dökülmesini önlemek amacıyla kullandığım şampuan ve losyon. saç dökülmesini ilk başlarda durdurdu ve şu anda 20 gün oldu , bakalım dökülen yerlerde ne zaman saç çıkmasını sağlayacak.
buraya yazacağım gelişmeleri.
saçlarımla ilgili yaşadığım problemi çözmesini umarak an itibariyle sipariş verdiğim şampuan. saçım çok var gerçi ama önlem almak lazım.
Tadı çok güzel, kurumuşu kuru üzüme benzer bir görünümüne sahip olasada kuru üzümle hem fayda hem tat açısından kıyaslanamayacak kadar lezzetli ve yararlı bir yemiş.
Çin'in Himalaya bölgesinde yetişir. Güçlü ve zengin bir besin kaynağıdır.

Hastalıklara karşı direnci arttırır ve enerji verir.
Kan şekerini dengeler.
Kasları ve kemikleri güçlendirir.Sindirimi kolaylaştırır.
Dna yeniliyomuş.
Hakkında tonlarca bilgi çıkan fakat hangisi doğru bilinmeyen meyve.
Allerjik bir bünyesi olanlar yemesin. Arkadaşım yerken tadına bakmak istedim ve anında solunum sıkıntısı oldu.
satanların birçok faydasını sıraladığı meyvedir. ulan zannedersin yiyen ölümsüz oluyor. altın çilekten sonra muhtemelen yeni bir pazarlama kandırmacası, kilosu en az 60-70 lira, gacırt....

Sözüm ona faydaları şöyleymiş: (Yersen)- tabii haliyle yemezsen faydası olmaz.

Dünya daki en yüksek antioksidan yiyeceklerinden biridir. Antioxidant carotenoidsin tam bir tayfını içerir.
Ömür uzunluğunu artırmak için ve kuvvet verici olarak kullanılır.
19 farklı amino asit içerir (Arı poleninden altı kere daha yüksek). Methionine, Leucine, Isoleucine, Lysine, Phenylalanine, Threonine , Tryptophan, Valine ...
21 iz minerallerini içerir. Çinko, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfor ...
içeriğindeki Germanyum kansere karşı koruyucu bir iz mineralidir. Nadiren, yiyeceklerde bulunur.
% 13 protein içerir, kepekli buğdaydan daha yüksektir.
Portakaldan yüzlerce kat C vitamini içerir.
B vitaminlerini içerir, yiyeceği enerjiye döndürmek için zorunlu.
% 8 Vitamin E içerir. (Çok nadiren meyvelerde bulunur, sadece tahıl ve tohumlarda)
Beta Sitosterol'a içerir, anti-alevlendirici bir ajandır. Kolesterolü düşürür.
Cinsel iktidarsızlık ve büyüme hormonlarına iyi gelir.
Hormonların ve beyin ve sinir sisteminin düzgün iş görmesi için vücudun üretimi için gerektirilen gerekli yağlı asitleri içerir.
Kalp ve kan basıncına faydası olan maddeler içerir.
Solavetivone içerir. Bu madde güçlü bir anti fungal ve anti-bakteriyeldir.
Physalin içerir. Löseminin bütün büyük tiplerine karşı aktif olan doğal bir bileşiktir.
Tümörlere karşı deney farelerinde doğal katil hücre faaliyetini arttırdığı görülmüştür. Geniş tayfla anti-kanser ilacıdır.
Karaciğer tarafından kolin'i üretmek için kullanılan Betain içerir, sakinleştirici, hafızayı arttıran, kas büyümesini terfi ettiren ve yağlı karaciğer hastalığına karşı koruyan bir bileşiktir.
Betain ayrıca, vücudun enerji tepkilerinde kullandığı metil gruplarını sağlar ve homosistein düzeylerini azaltmaya yardım edebilir.
DNA'yı korur.
Havuçtan daha iyi bir beta karoten kaynağıdır.
Zeaxanthin içerir. Göz retinasında bulunan iki karotenoidden biridir. Göz sağlığı için çok yararlıdır.
zayıflamak uğruna her ay farklı yöntem deneyen plaza hatunlarının yeni gözdesi.
Hem cinslerimin bütün kış gotlerini büyütüp yaz yaklaşırken avuç avuç yedikleri meyve.
saç dökülmesine karşı birebir etkili şampuanı olan bitki. denedim başarılı.
adı mutluluk meyvesi, tadını bilmiyorum ama sağlıklı bir şeymiş.
http://gojiberryfidanligi...s/2015/09/goji-berry2.png
bahçeye çelik ile ürettiğim fidanı diktim. faydalarına bakılırsa ölmem gari ben.
güncel Önemli Başlıklar