bugün

entry'ler (674)

samsung grubunun başkanının tutuklanması

çünkü güney koreli.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: hacel obası)

günün recep tayyip erdoğan repliği

"hırsızlık babadan evlada geçer."
"işte bütün servetim bu yüzük."

rte nin 1993 de yaptığı başkanlık sistemi yorumu

doğru bir söyleniştir. olumsuz eleştiri yapanlar bizi kıskananlar.

okmeydanı

hiç bir eylem olmasa bile polis aylardır mahalle halkını tahrik etmeye çalışıyor. zırhlı polis araçlarından mehter marşı mıdır vatan marşı mıdır nedir o çalınıyor. tepemizdeki helikopter seside onlara fon oluyor. bu durum apolitik olan bir insanı bile çıldırtır. ama kimsenin tahrik olmaya niyeti yok. sözde kamu güvenliğini sağlayan, sürekli karı kız kesen ergen polislerimize akıl,vicdan diliyorum.

cafe 5 cadde

kaliteli de değil, eğlenceli de değil. sadece konum olarak güzel mekan.

zenginlik belirtileri

çalışmadığı halde dilediği gibi para harcamak.

sözlük başkanını seçiyor

ankette kim çıkarsa rakibi rahat olsun.

plastik mermi

polisin her olayda rastgele etrafa saçtığı dışı şeffaf plastik, içinde beyaz ama ne tozu olduğu bilinmeyen mermi. benim tek şansım belden aşağıdan vurulmam. birbirine yakın bölgelerde 6 nokta var malesef oturamıyorum bile. diğer denk gelenler aynı bölge olmadığı için ve baldırda olduğu için sadece acı hissediyorsun. topun geldiği nokta kırmızı aşınmış bir deri, çevresi teninizin rengi, bölgesi ise baya geniş mosmor bir alan. ilk andaki acı tarifsiz. zaman geçtikçe alan daha çok şişiyor, sertleşiyor. 2 gündür acısı malesef azalmadı. küçük bir dokunmada, sürtmede, hareket etmede bile insanı delirten bir acı.

göklerde ay var

https://www.youtube.com/watch?v=NRuA7XkZSyg

gule

şu dağlar karlı dağlar gule
etrafı kabak bağlar
kırık köprü altında gule
murat'ın suyu çağlar

gule, uyan, sabahtır gule
yüreğimiz yanıktır

şu dağlar bizim olsa gule
etrafı üzüm olsa
yârin uykusu gelmiş gule
yastığı dizim olsa

gule, uyan, sabahtır gule
yüreğimiz yanıktır

antalya sıcağı

aydın sıcağıyla yarışır.

odtü denince akla gelenler

müdür bey.

d

kendi başına bir cümle, yazı olan harftir. ayni zamanda dövmemin üçüncü harfi. çok şık.

nazilli

her yeri park olan memur-köylü ilçesi.

en iyi otobüs firması

sivas tur.

leb i derya

manzarası ve lezzetleri dışında pek bir numarası yok. yemekler lezzetli ama yarım porsiyon kadar küçük. rezervasyon yaptırmadıysanız ve manzaradan faydalanamıyorsanız zaman kaybetmeyin açıkçası. mekan genel olarak dar, yan masayla sohbet edebilirsiniz.

abi beslenme çantamı evde diyen onbirinci nesil

varsa öyle onbirinci nesil sevilir. artık beslenme çantasıyla okula giden çocuk olmadığı için nesli tükenmekte.

kandil gecesi içki içmek

diğer gecelerden farkı yoktur.

down sendromlu kızına damatsız düğün yapan baba

mutluluktan ağlatır. o anne baba başından eksik olmasın.