bugün

en güzel sigara, gizli içilendir.
erkekler için zor,kızlar için daha da zor olduğunu düşündüğüm,'saygı ve sigara arasındaki alaka nedir acaba?' diye kendi kendime sorduğum bir cevap bulamadığım ilginç gelenek....
sıgaraya yeni başlıyanların gecirdiği kısa bir süreç.
ramazan ayı boyunca yapılan eylem
sigara içmenin zevkli olduğu 2 zamandan biri. ikincisi için (bkz: seks sonrası yakılan sigara)
an itibariyle icinde bulunugum durumdur.ev arkadaslarım benim 1 aydır sigarayı bıraktıgımı zannederken ben balkon köselerinde 3 sigarayı ardarda iciyom.* (bkz: sozlugu aglama duvarı yapmak)
antremanlardan önce ve sonra takım arkadaşlarımın yaptıgı ve benimde hiç hoşlanmadığım davranış biçimi.
yapmaya hiç gerek duymadığım psikolojik rahatsızlık belirtisi.
sigaranın en hızlı biçimde bitmesidir.
sigaranın hazmı kolaylaştırması nedeniyle sigara bide gizli gizli korkarak içiliyorsa kişinin tuvalette tamamlayacağı eylemdir.
(bkz: kendimden biliyorum)
sigaranın kalitesini, fiyatını ikinci plana atan eylemdir. bünyeye nüfuz eden nikotinin salgılanan adrenalinle birleşmesi sonucu çok temiz kafa yapmasının yanında 10 numero orgazm hissi verir. özellike yanında içilecek 1 bardak kola bile bu ana neşe, keyif ve eğlence katacaktır.
gizli gizli sigara içilirken anneye yakalanır, bir süre dayak yenir. daha sonra akşam baban gelsin seni söyleceğim tehtidiyle karşı karşıya kalınır.haliyle korkan küçük çocuk banyoya kendini kapatır. babasının geldiğini duyunca da ağzında ki sigara kokusunun önüne geçmek için kalıp sabun ısırılarak afiyetle yenilir. gizli gizi sigara içmeye kalkışmanın sonunda eşek sudan gelinceye kadar dayak yenir ayrıca eşantiyon olarakta bir kalıp sabun.
lisede okul dışında üniformalarla olduğu için risk taşıyarak yapılan eylemdir.
10 dakikalık kısa tenefüslerde 1 sigarayı genellikle 2 kişi olmak üzere içip koşturarak sınıfa gitmektir.
tadı damaktan hiç gitmez.
o bambaşka bir sigaradır.*
sigara içmenin zevk verdiği dönemlerde yapılan eylemdir.
(bkz: herkes bilince bir tadı çıkmaz)
içtiğim ilk sigaranın verdiği zevke beni en çok yaklaştıran sigara içme şeklidir. çok kısa bi süreliğine de olsa resmen kafa yapar sigara ve "keşke hep olsa bu" temennileriyle daha kuvvetli içe çekilir.
okulun kömürlüğünde de içilebilecek, tadı unutulmayacak sigaradır.yakalanacam diye o nefesler* hiç çıkmayacak gibi içe çekilir.ahhh, ahhh!nerde o günler.
dişlerinin en beyaz olduğu dönemdir. çünkü sigara içtiğin belli olmasın diye sürekli dişlerini fırçalar ağız kokunu gidermeye çalışırsın.
ailenin yanında içmeye başladıktan sonra değeri anlaşılandır. puslu bir ortam, yüksek tempolu kalp atışları, 3.5 atmaktan mütevellit kaba etlerde çıkan çıbanlar, bir kartal kadar keskin gözler, bir kurt kadar keskin kulak ve bir ceylan ürkekliği...
(bkz: national geographic tadında entry girmek)
sadece Türk toplumuna özgü ,hızlı hızlı yapılan ,hafiften bir heyecan da veren bir eylemdir.genelde bu eylem için tuvalet gibi balkon gibi küçük mekanlar seçilir. ordan çıktığınızda kokunuzu da bırakırsınız.(impulse)*
aileden fırça yememek adına yapılan eylemdir.

"aklıma gelmezdi tekrar sigaraya başlayacağım o kara günden sonra. ama başladım. hem de onkolojide çalışmış biri olarak. her gün gözlerimin özünde ölen insanları gördüğüm halde bile bile başladım hemde 4 koca sene sonra. çatıda bacada, bisiklet sırtında gizli gizli içmeye. ve kalbimdeki sızı sızıyı daha çok hissetmeye.

istesen ararsın diyorum
istesen ararsın sorarsın halimi
ama yok eliz.

avuçlarında terini duyduğun biri nasıl yabancın olur.

yabancıyız yabancınım.

şimdi hangi fahişe ruhlarla etini bölüşüyorsun.
kaç beden giydin üzerine düşünmek istemiyorum.

günler geçmiyor, zaman kağnı arabası gibi. zaman panzehir diyorum.

bir adın kalmalı diyorum geriye lekesiz kalsın istiyorum, hayatımda en çok sevdiğim sesi kaybetmek istemiyorum sen şablon lafların adamı, sadece ben seni sevdiğim için beni kaybetmek istemiyorsun. ölüyorum bilmiyorsun.

paket alıyorum içiyor ve parçalıyorum çoğu zaman. sonra bir paket daha. bırakmak istiyorum.

dumanımda kaybolasım var.

dumanında bir yerim var mı hayalinin bir köşesinde.

paketim bitti mavi adam'ım. bugün bir yenisi seni görmedikten sonra sesini duymadıktan sonra kaç paket bitmiş umrumda değil.

gizli yaram oldun kendi kendime kanıyorum bilmiyorsun duymuyorsun.

ve seni artık hiç dinlemiyorum. sesini dünyamdan çıkardım en sevdiğim seni. dünyam boş artık.

bir sigara bir sigara daha en azından tek bir bağımız var ben sana sen ona tiryakisin.

mutlu kal sevdiğim... "
adrenalin kaynağıdır. gece gece anneye ya da babaya yakalanma korkusuyla içilen sigara kadar keyif veren başka bir sigara yoktur.
kilitli kapının kulbu bir anda bastırıldığında heyecandan sigara içtiğini unutturan olay.
tarafımca hiç yaşanmamış olan duygudur. sigara içmemek güzeldir yahu.
O korkuyla kalp hızının tavan yapmasıyla beraber, başka hiç bir sigaradan alınamayacak tadı veren sigara içme çeşididir.
genellikle tuvalet ve odalar uygundur bunun için.lakin benim gibi ufak bir kardeşe sahipseniz odanın kapısını kilitlediğinizde anahtar deliğini de tıkamayı unutmayın. yoksa "ablaaaa niye sigara içiyooon" diye bağırarak herkese söyleyebilir.